Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Noua generatie S-Class = HIDOSENIE stil Bangle^2 sau mai rau

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#37
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,335
  • Înscris: 22.10.2007
Babaeț gusturile nu se discuta ca nu ajungeti nicaieri.
Treaba cu "tabletele" e cu dus si intors, ca navigatie sunt ok desi in general masinile astea au hud, asa ca nu sta nimeni cu ochii pe ecran.
Pe de alta parte mie imi plac butoanele pt ca pot sa le folosesc fara sa iau ochii de la drum, toate comenzile cu touch mi se pare o idee proasta, asa e si troaca de la munca, 90% din comenzi sunt cu touch, inclusiv pe volan, foarte energant sa stai sa te uiti daca a luat comanda sau nu.

#38
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
”Azi” e mai frumos decât ”mâine”.

#39
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 02.02.2006

View Postconnectorxp, on 15 mai 2020 - 22:50, said:

cel mai rau ma racaie tableta aia din bord, ceasurile alea le vezi si pe Actros, tot la fel de aiurea sunt puse.
Nu știu cum e la chinezi, dar mie tableta aia din bord nu-mi aduce aminte decât de taximetriștii care își pun telefonul peste instrumentele de bord, să vadă GPSul. :lol:

#40
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Cu siguranță tableta aia e ceva provizoriu, nu cred că e produs final.
Că doar scobitura din bord, din spatele tabletei n-o fi ea degeaba.

#41
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

View Postradunic, on 16 mai 2020 - 17:04, said:

Deci tragi concluzii aiurea numa' ca să mai scrii un comentariu... și dacă zici că interiorul din 2018 e reușit estetic îți sugerez să pui mîna pe o carte sau două despre design.
Trag concluzii perfect valide! Daca ai sti vreo chestie despre design, ai sti ca aprecierea designului nu se invata din carti. Se simte. La fel ca orice alta arta. Iar interiorul generatiei curente de s-class este unul dintre cele mai apreciate interioare de masina de pana acum.

#42
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

View Post_-livio-_, on 16 mai 2020 - 19:48, said:

Treaba cu "tabletele" e cu dus si intors, ca navigatie sunt ok desi in general masinile astea au hud, asa ca nu sta nimeni cu ochii pe ecran.
Ce zici tu e valabil pt. display-uri in general, care nu cred ca-s o problema, atata timp cat nu-s chiar exagerate ca dimensiuni si nu inlocuiesc butoane importante.

Insa dincolo de asta e o problema cu asa zisele displayuri tip tableta adica display-uri care nu sunt integrate cum trebuie in bord, care ori ies din bord, ori par atarnate sau sprijinite de ceva. O chestie strict de design ce mi se pare stupida(si nu doar mie). E un mister de ce a aparut moda asta, ca din ce am observat in mare reactiile sunt negative. Si S-class-ul curent are un soi de tablete pe post de display-uri, dar sunt incadrate cat de cat binisor in bord si nu distrag atentia in mod neplacut.

[ https://i.imgur.com/V9rzuAk.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

VS.

[ https://i.imgur.com/n5W3FML.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

VS.

[ https://i.imgur.com/bdy5H1D.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
Cine nu apreciaza noutatile tehnologice ce apar pe noile masini cam da semne ca imbatraneste. Orice tanar este fascinat in mod normal de designurile futuriste sau deviceurile cu care vin dotate ultimele automobile. In nici un domeniu nu se sta pe loc, s-ar ajunge la faliment...

#44
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
De la evolutie pana la Kitsch este distanta mare, Tesla reuseste sa elimine din butoane fara sa faca o sorcova din bordul ala, astia de ce nu pot?

#45
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
Sorcova poate e din pct tau de vedere. Pt altcineva poate fi fascinant. Pt ca gusturile nu se discuta e loc pt toata lumea pe piata. Parerea mea desigur...

#46
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

View Postconnectorxp, on 16 mai 2020 - 14:56, said:

Sau generatia "Bombardieri" cu bani de la mama si tata sau de la vre-o mosie vanduta care vor sa epateze. Am niste lichele de genul prin zona care vin cu A8, Q7, A6, s.a. modele curente si se opresc in fata la un local inchis si sparg seminte.
poate sunt pesti la fetite.

#47
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016
Tabletele alea care ies din bord au niste avantaje.
Le poti orienta cum vrei indiferent care e forma bordului.
Se poate refolosi aceeasi suprafata de bord (guri de aerisire etc)
De ce ar fi frumoase niste gauri cu grile in bord nu stiu.,... ca asa v-ati obisnuit, alt motiv nu vad.

#48
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Ma uit la mașină asta și apoi la BMW seria 7...Bmw-ul ala este din topor, un design interior și exterior apreciat doar de cei cu un ten mai colorat. Nu o fi nici mașina un monument de estetica, dar este la ani lumina de BMW. Dpmdv MB S> Audi A8> seria 7.

#49
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005

View PostFailsafe, on 20 mai 2020 - 15:12, said:

Trag concluzii perfect valide! Daca ai sti vreo chestie despre design, ai sti ca aprecierea designului nu se invata din carti. Se simte. La fel ca orice alta arta. Iar interiorul generatiei curente de s-class este unul dintre cele mai apreciate interioare de masina de pana acum.
Cînd nu știi nimic scrii exact ce ai scris tu. Las-o așa cît nu ți-ai dat prea mult cu stîngul în dreptul...

#50
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

View Postradunic, on 21 mai 2020 - 08:03, said:

Cînd nu știi nimic scrii exact ce ai scris tu. Las-o așa cît nu ți-ai dat prea mult cu stîngul în dreptul...
Du-te bai la culcare ca nu-s de tine discutiile rationale... hai, basti!

View Postedi10000, on 21 mai 2020 - 07:31, said:

mw-ul ala este din topor, un design interior și exterior apreciat doar de cei cu un ten mai colorat.
Da mah, BMW face seria 7 pentru tzzigani... de unde dracu apareti mah? :roflmao:

#51
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Nu toate Bmw-urile sunt asa. Eu am un X4 si este ok. Imi mai place X5 si X6, plus decapotabilele de la ei. Dar sa fim seriosi, 7-ele este facut pentru arabi si altii carora le plac bling-bling-urile inutile. Actualul seria 7 este cel mai urat de cand exista modelul acesta.

#52
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Seria 7 Bangle Edition era mult mai urâta. Asta de acum e ok (cam agresiva pentru o limuzină, totuși).

Cât privește cei cu tenul colorat, ai noștri preferă X5 si X6, si nu cred ca doar pentru ca sunt mai ieftine decât Seria 7.

Revenind la Mercedes S Klasse, comparativ cu generația actuală, mi se pare ca si-a pierdut din eleganță. Sunt fan tehnologie, dar cred ca se putea integra mai puțin brutal in noul model.

Edited by george_alexandru, 21 May 2020 - 09:41.


#53
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

View Postedi10000, on 21 mai 2020 - 09:26, said:

7-ele este facut pentru arabi si altii carora le plac bling-bling-urile inutile. Actualul seria 7 este cel mai urat de cand exista modelul acesta.
Cele mai multe 7-uri(si s-uri, si a8-uri) tot in europa si sua se vand!
Urat? Glumesti!

[ https://i.imgur.com/PlW8D8N.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postgeorge_alexandru, on 21 mai 2020 - 09:38, said:

ai noștri preferă X5 si X6
Faine si alea. Proabil cele mai aratoase suv-uri ale momentului, ca restul si-au cam pierdut inspiratia.

#54
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005

View Postedi10000, on 21 mai 2020 - 09:26, said:

Nu toate Bmw-urile sunt asa. Eu am un X4 si este ok. Imi mai place X5 si X6, plus decapotabilele de la ei. Dar sa fim seriosi, 7-ele este facut pentru arabi si altii carora le plac bling-bling-urile inutile. Actualul seria 7 este cel mai urat de cand exista modelul acesta.

E incredibil ca poti avea asa o parere despre actualul Seria 7 si totusi sa fii posesor de X4, o masina ok dar care nu exceleaza cu nimic in comparatie cu multe modele BMW. Ne faci sa ne intrebam ce gusturi ai cand critici o masina superioara din toate punctele de vedere si spui ca e ok una mai slaba dar pe care zici ca o ai tu.

Te-ai gandit vreodata ca judecata asta cu arabii ti se poate potrivi si tie in opinia unora care nu au BMW?

Edited by Mr. Incredible, 21 May 2020 - 10:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate