Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Noua generatie S-Class = HIDOSENIE stil Bangle^2 sau mai rau

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#109
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
Avem imagine oficiala cu partea din fata:

[ https://i.imgur.com/Z3zoHfI.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


de aici: https://www.instagra.../p/CAnGGJRJac5/

#110
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
Imi plac teribil comentariile de pe instagram :) desi as fi preferat sa nu fie nevoie de ele!


ehsan.hdr
Last one is better than this

omarazabbb
The old is better

shantkandilian
Why you guys changed the 3 strips of led light that represents the S Class ? Now it’s same sporty looking of A class, that’s really downfall, S Class is incomparable, but now it’s same shades of all other models

mohammadmousavi
Korean design ��

yashsomaiya51
E-class facelift with additional day time running LED. Mercedes S-Class is company's flagship product. This car has let this conception down. It no more looks like the World's best car.

mmd_marshad
Im wondering why you changed the position of the main screen? It’s look like Tesla cars

alexander.grn
This is not a s-class....

alifchowdhury_
W222 was way better than this....doesn't look like a S class

samkelwe
I love the front design ��

stayin_home_ya.ll
But please fix the rear end

realreem__
i still want the 2019 one ... sorry

erasmus_august
Old one better

lorenzengler
Leaked 2 weaks ago ����

free_guy7
w223!! The worst visual !!

justcarlosramos
������������ downfall !!!

rnm_automotiveaddiction
You saved the good design for the EQS and made the Sclass generic.

5gid
������������������so bad

touraj_hum
You ve ruined the most iconic sedan on the planet. You have to be rewarded a gold poop

etc.
--------------
Destul de clar.
Ma bucur ca majoritatea oamenilor reactioneaza corect.

#111
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,353
  • Înscris: 22.10.2007

View Postjiovrica-ciobanoiu, on 25 mai 2020 - 14:28, said:



Corect, afirmatia Dvs. se verifica: un Chiron la 1500CP si peste 2 tone este doar o masina sport, nu se poate incadra la alea super-sport. Alea au 1.5 tone, nu?
Aia cica se incadreaza la hiper sport, dar dupa tine nu e nici macar sport, deci cum e pana la urma? Sunt sport si alea de 2t?
Asta fara sa ne apucam de cherry picking.

Edited by _-livio-_, 25 May 2020 - 21:14.


#112
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,687
  • Înscris: 21.06.2016

View PostFailsafe, on 25 mai 2020 - 12:45, said:


Pai nu vezi, ca te invarti intre saracani si cocalari!

In realitate e fix invers!

Pai cine sa nu dea doi bani pe inovatii, confort si rafiment? Evident cocalarii prosti care nu se pricep la nimic, nu au nici un fel de gusturi si doar vor sa para cool! La astia merg masinile sport, eventual cu niste tuning, mai ales vizual, din ala de neam prost rau de tot! :D

Doar asa un mic puls de pe un forum de proprietari: https://mbworld.org/...ss-drivers.html


Intrebarea inversa ar fi mult mai rationala: de ce o masina sport, pe care oricum nu o vei putea conduce prea mult "cum trebuie" pe drumurile publice, care sunt inconfortabile, zgomotoase, cu garda la sol joasa ce creste sansele de avariere, dotari minimaliste, samd. - in general mult mai multe dezavantaje decat avantaje.


Din contra, fenomenale sunt sa le conduci. Multi posesori de S nici nu stiu cum e sa stai pe locurile din spate.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BZ_D2olZr_k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Haha, m-ai prins! E drept ca nu se compara cocalarii saracani din Silicon valley cu capitala apreciatorilor de tehnologie mincat’as, Berceni :D
Oricum nu trebuie sa ma crezi pe mine, uita-te la statistici. De exemplu M3/S4/S3 au cel mai mare procent de proprietari sub 34 de ani iar clasa S unul foarte mic (sub 5%). Media virtei cumpărătorilor de clasa S e una din cele mai mari, la competiție cu mașinile alea americane de moși gen Lincoln.

MB in general e o marca mai de batrinet, medie virstei cumpărătorilor e vreo 3 ani peste BMW care nici ea nu chiar tinereasca. Ca sa treacă de aceasta problema au introdus modele gen CLA.

#113
jiovrica-ciobanoiu

jiovrica-ciobanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 29.11.2018

View Post_-livio-_, on 25 mai 2020 - 21:10, said:

... deci cum e pana la urma?

Habar n-am, commentul meu se cheama “croiala pe materialul clientului”



#114
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostAdiTwism, on 23 mai 2020 - 14:19, said:

Trebuie prezentat adevarul, pentru ca s-au apucat unii sa mintă. Cine e destept, nu pune botul la afirmatii, ci cauta adevarul, vrea dovezi. Adevarul e tot acolo, indiferent ca il prezint sau nu Posted Image deci este de-a dreptul "fascinant" că pui intrebari in legatura cu mine in loc sa pui intrebari in legatura cu dovezile pt masini. Deci e clar, dovezile sunt incontestabile. La fel ca celălalt dinaintea ta, cand nu mai are nimic de zis, se apuca si vorbeste despre persoane(pe un topic despre masini) si le injura (cazul clasic, cand e praf la capitolul argumente, singura solutie e "demonstrez prin violenta") si dupa ce-a facut unul o prostie, se apuca altu si face la fel, il copiezi Posted Image, eu pun statistici pe aici si apoi vin intrebari "te-a pus cineva...". Pai vorbesti degeaba, eu decid ce si cum postez, nu am nevoie de permisiunile tale Posted Image , aici se vorbeste despre masini si la fel cum intrebi de ce a postat cineva ceva, la fel poti sa te intrebi de ce postezi tu intrebari fara sens, stiai asta ? "Te-a rugat cineva ?". "Ai simtit un impuls ?".

Ai bagat o noua minciuna. Companiile nu se descurca. De fapt s-a si scris ca Seria 7 este in pericol. BMW a incasat 20% scaderi de vanzari din cea mai recenta stire, 20% per total, iar in China au cele mai mari pierderi de pe glob: "In China, first-quarter sales were down 30.9%". Tragem concluzia ca si tu esti foarte slab in argumente, 0 dovezi si de fapt.. minți Posted Image.
Amice, tu te-ai trezit vorbind?

Cât costă in medie un seria 7 si cât costă un Rolls-Royce Ghost care e construit pe platforma lui seria - 7?
Vrei mai mult? Există Rolls-Royce Phantom, al cărui preț poate ajunge la cer.

Acum mai compară tu vănzările lui x cu y.

#115
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,353
  • Înscris: 22.10.2007
Lasa-l ca n-ai cine, el e cu demonstrat adevarul si alte dume d-astea, desi n-are nici o treaba cu nimic, stie el mai bine cat de adevarate sunt cifrele de pe net, desi unii le vad inainte sa apara public.

#116
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ce nu înțelege colegul nostru e faptul că nici Merc, nici BMW, nici VAG nu vor dota "navele amiral" la maximum atâta timp cât fiecare dintre ele au în proprietate o altă marcă de lux.
Rolls-Royce - BMW, Bentley - VAG, Maybach - Mercedes.

#117
Shcherbina

Shcherbina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,889
  • Înscris: 27.01.2020
nici mie nu mi place... e prea agresiv...

S class trebuie sa dea a lux sublim si cu bun simt.... nu a agresivitate... aia e pt BMW...

#118
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
sunt provocat la offtopic vad..

View PostAdiTwism, on 21 mai 2020 - 21:33, said:

"Grila sa nu mai sus decat farurile" pentru ca asa arata masinile apreciate de oameni/votate/cumparate, nu pentru ca zic eu, pentru ca asa zic clientii.
Eu ti-am transmis ce se intampla in lume, nu părerea mea, dar tu le incurci.
Tu habar nu ai ce apreciaza lumea... dar comentezi ca sa te afli in treaba...

[ https://i.imgur.com/0odswP0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/T2vzEV0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostAdiTwism, on 21 mai 2020 - 21:33, said:

E hidos Ferrari spui tu, dar nu ne pasa de ce spui tu(o persoana e irelevanta statistic), ne pasa de ce zic cei mai multi oameni, pentru ca masinile nu se fac pentru tine, ci pentru multi, stiai asta ? Eh, ai aflat acu.
Da, zic eu. Si stii cine mai zice acelasi lucru? Proprietarii de ferarii! (nu toti - doar retardatii se au pretentii de "unanimitate" in materie de asa ceva)

Direct de pe forumul lor!

Is Ferrari's new styling ugly?

Quote

Okay, is it just me or are the new cars coming out of the factory UGLY!?!
Seriously, not since the 355/550 has Ferrari produced a good looking car.
360 - ugly
430 - not as ugly as the 360 but still ugly
Enzo - cannot stand the fake F1 front nose, ugly
612 - UUUGLY
599 - same deal as the 430, not as ugly as the 612 but still ugly
California - Ugly

Quote

430 and Enzo, not my cup of tea.

Quote

360 looks bloated but looks stunning as a CS...
430... ugly...
enzo... not attractive but it is what it is.

to me it all ended with the 355 and 550...

Quote

Basically agree with you, although I like the 612 for what it is -- big four seater. I've seen it in black metallic, and it's better than OK. Compared to a 246 or 308, it isn't as pretty, but I don't think that's a fair comparison.
The 360/F430 are too big, and the 360 ox-yoke nose already looks dated. To my eyes, the CS package doesn't rescue the 360 (wheels are better, but not enough). 458 is an improvement.
Enzo is a disaster.

Quote

The modern stuff isn't that interesting.
Look at the original 250 GT California next to the new one... it's painful.

Quote

I sense no emotions for any of the current production cars.
Contrary to most expressing opinion here, I do like the Enzo - a lot.
Before that the 550 was the last good looking car.
Pre 1984 ALL of them looked GREAT, with the exception of a few less happy one-offs.
The new cars may be the best the world has to offer in terms of performance/drivability, but if the packaging doesn't whixper in my ear with a seductive voice, but instead screams 'committee', the answer is a no sale.

Quote

Cali, 458, Enzo are all ugly.
612 isn't ugly, but is extremely boring.

Quote

The designs coming out of the factory are WEAK! The last car I saw in person that made me say "WOW" was the Mazda Furai. I saw it at the Los Angeles International Auto Show. Extremely exotic looking, almost too exotic. None, and I mean NONE, of the latest Ferraris coming out of the factory have done that. It would be nice if Ferrari would make exotic looking cars to go along with the performance.

Quote

360 - ugly -- agreed
430 - not as ugly as the 360 but still ugly -- agreed
Enzo - ugly -- agreed: a failed attempt at Lamborghini in-your-face-ness
612 - pass
599 - pass
California - OK-ish
458 - cute

Quote

360 - not as ugly as the 430, borderline fail
430 - ugly
Enzo - ugly
612 - Beautiful, but not exotic looking
599 - pass
California - eh, pass
458- so ugly it makes the f430 look good

doar de pe prima pagina
https://www.ferraric...-design.264060/

View PostAdiTwism, on 21 mai 2020 - 21:33, said:

Daca o gramada iti spun ca esti beat, te duci si te culci.
daca multi iti spun ca esti beat, inseamna ca au dreptate fiindca sunt multi? :D asta e 'telepciune nivel birtul satesc: https://en.wikipedia...ntum_ad_populum

View PostAdiTwism, on 21 mai 2020 - 21:33, said:

cel putin intre 2013 si 2018, in fiecare an S Class a maturat pe jos cu Seria 7, in vanzari, unde conteaza.
Iar tu ai utitat despre ce este acest topic! Nicidecum despre W222 care este o masina excelenta, ci despre noua dubiosenie care urmeaza sa apara!

Si mai e asta:
WTF? Ferrari Enzo Voted One of the Ugliest of All
https://www.wired.co...1/ugliest-cars/

Ca stim cum e si cu "votatul" si alte alea.

#119
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Dacă și Enzo e mașină urâtă, ce mai spunem despre Logan sau orice mașină sub 100k?
Hai să nu o dăm în aberații.
Altfel spunem că toate mașinile sunt urâte și gata orice discuție.


#120
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,353
  • Înscris: 22.10.2007
toate sunt urate mai putin cele care ii plac lui.

#121
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
Aia a votat lumea! ;) Da, si eu sustin ca Enzo este o masina cam inestetica. Cu siguranta nu e frumoasa, nici macar neutra, are niste linii care nu prea se pupa cu estica placuta, armonioasa. Designul e usor ciudat. In materie de masini supersport Aventador e o masina OK! Si Bugatti Chiron mi se pare super-cool! Spectaculos cam din orice unghi!

#122
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,353
  • Înscris: 22.10.2007
Gusturi sef, gusturi, cu un pic de doza de hatereala, ca de, Ferrari.
Ca daca o iei dupa valuarea actuala vs de lansare...

Vad ca o iei si tu pe urmele aluilalt ce tinea sa ne demonstreze ce parere au altii :D

Edited by _-livio-_, 29 May 2020 - 17:57.


#123
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostFailsafe, on 29 mai 2020 - 15:28, said:

Tu habar nu ai ce apreciaza lumea... dar comentezi ca sa te afli in treaba...

Da, zic eu. Si stii cine mai zice acelasi lucru? Proprietarii de ferarii! (nu toti - doar retardatii se au pretentii de "unanimitate" in materie de asa ceva)
Direct de pe forumul lor!

Is Ferrari's new styling ugly?

daca multi iti spun ca esti beat, inseamna ca au dreptate fiindca sunt multi? Posted Image asta e 'telepciune nivel birtul satesc: https://en.wikipedia...ntum_ad_populum

Iar tu ai utitat despre ce este acest topic! Nicidecum despre W222 care este o masina excelenta, ci despre noua dubiosenie care urmeaza sa apara!

Si mai e asta:
WTF? Ferrari Enzo Voted One of the Ugliest of All
https://www.wired.co...1/ugliest-cars/

Iar vorbesti numai tampenii Failsafe, in stilul tau cu care ne-ai obisnuit.
Spoiler


#124
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostAdiTwism, on 30 mai 2020 - 03:49, said:

Iar vorbesti numai tampenii Failsafe, in stilul tau cu care ne-ai obisnuit.
Spoiler


''Grila sa nu mai sus decat farurile'' asta ai decretat tu cu de la tine putere?
Rolls-Royce nenea, Rolls-Royce îți zice ceva? Sau și aici ai ceva de obiectat?

Apucă-te de construit mașini cu farurile mai sus decât grila și gata.
Până atunci lasă-i pe ăia de la Merc și BMW să facă ce știu mai bine.

#125
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,687
  • Înscris: 21.06.2016

View PostFailsafe, on 29 mai 2020 - 15:28, said:

sunt provocat la offtopic vad..


Tu habar nu ai ce apreciaza lumea... dar comentezi ca sa te afli in treaba...

[ https://i.imgur.com/0odswP0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/T2vzEV0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


3 masini oribile si un Mustang!

#126
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,353
  • Înscris: 22.10.2007
Rolls-ul imi place, mereu mi-a placut forma aia de tanc, restul sunt meh, si prefer challenger si charger in locul mustangului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate