Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Core Timpuri Noi

- - - - -
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,231
  • Înscris: 13.06.2004
Mie îmi pare rău că dispar ce au mai rămas din fabrici    Posted Image
Dacă te vei plimba pe acest subiect, vei mai găsi poze cu fabricile din zonă - am fost inspirat în trecut să fac ceva poze: https://forum.softpe.../page__st__1026

Edited by djl, 24 June 2020 - 21:46.


#38
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
Mai nene, la voi cresc banii in ghiveciul de pe pervaz? Cum naiba va ganditi sa dati astora, ca sa nu-mi exprim in cuvinte parerea despre ei, atata amar de bani pentru niste camarute amarate, 3 camere care sunt cat doua normale, 100k de euro? Pai de asta urca astia preturile in slavi, ca gasesc oameni carora li se pare ok sa dea o caruta de bani pe niste pereti de 3/4. Oare li se adreseaza unei categorii de bugetari care dorm pe cate 2000 de euro pe luna sau altora care se indatoreaza toata vietisoara lor ca sa ii imbogateasca pe asa zisii astia dezvoltatori? Pe bune, ma intreb si eu... Nu va mai aruncati nene sa puneti botul la preturile lor, ca sa ajunga sa le dea pe 50k euro cat ar fi normal si rezonabil... Unii or sa moara si n-or sa ajunga sa termine de plata, le lasa mostenire datoria copiilor lor ! Sau dupa ce va indatoreaza pana in gat, or sa scada apoi preturile, cum a fost dupa criza din 2008, va mai aduceti aminte cand cereau 80k euro pe doua camere? Si dupa 1 an au scazut preturile la jumatate? Tzeapa ! Ajunsesera la preturile aproape normale ale unei locuinte! Dar ma rog, fiecare face ce vrea cu viata si banii lui sau cei imprumutati ! "Succesuri" in achizitionarea locuintei mult visate ! Mai rau o sa fie cand o sa va treziti din vis !

#39
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostRebox, on 21 iulie 2020 - 15:35, said:

Nu va mai aruncati nene sa puneti botul la preturile lor, ca sa ajunga sa le dea pe 50k euro cat ar fi normal si rezonabil...

Daca la timpuri noi ar fi 50k la militari cat ar fi? 25k? și o garsonieră? 10 mii. Ca în anii 90

#40
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Sunt unii pe fb care se milogesc pe pagina ansamblului sa scadă preturile cu 30%,probabil de acolo pleacă și frustrarile.

#41
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
Da, unii se milogesc sa scada preturile iar voi va rugati sa creasca ! Ca niste cumparatori de buna-credinta, tot ce va doriti e sa creasca preturile la casele pe care le veti cumpara, chiar va bucurati ca se intampla asta, nu? Pe cine naiba credeti ca prostiti? Fraieri or fi aia care or mai cumpara case la preturile astea aberante ! Mai nou cica s-a aprobat "Noua casa" ! O hotie si mai mare care nu vine decat in avantajul dezvoltatorilor, nu al omului de rand care spera sa si ia o casa in viata asta... Cu ce pret? Al indatorarii si mai mari, pe toata viata ! Sper sa se destepte lumea si sa nu le mai cumpere locuintele unor smecheri la preturi ridicate artificial, de 3-4 ori valoarea lor reala. La noi se merge in continuare pe principiul datului de tunuri mari si rapide, nu al unui profit mai mic, pe termen lung. Ma rog, fiecare e liber sa vaca ce vrea cu viata lui, dar astfel nu vor fi decat sclavii bancilor toata viata lor ! Eu zic pas !

#42
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
O vorba din popor spune că nu e prost cine cere

#43
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

View PostRebox, on 23 iulie 2020 - 21:06, said:

Da, unii se milogesc sa scada preturile iar voi va rugati sa creasca ! Ca niste cumparatori de buna-credinta, tot ce va doriti e sa creasca preturile la casele pe care le veti cumpara, chiar va bucurati ca se intampla asta, nu? Pe cine naiba credeti ca prostiti? Fraieri or fi aia care or mai cumpara case la preturile astea aberante ! Mai nou cica s-a aprobat "Noua casa" ! O hotie si mai mare care nu vine decat in avantajul dezvoltatorilor, nu al omului de rand care spera sa si ia o casa in viata asta... Cu ce pret? Al indatorarii si mai mari, pe toata viata ! Sper sa se destepte lumea si sa nu le mai cumpere locuintele unor smecheri la preturi ridicate artificial, de 3-4 ori valoarea lor reala. La noi se merge in continuare pe principiul datului de tunuri mari si rapide, nu al unui profit mai mic, pe termen lung. Ma rog, fiecare e liber sa vaca ce vrea cu viata lui, dar astfel nu vor fi decat sclavii bancilor toata viata lor ! Eu zic pas !

Nu te obliga nimeni sa iti iei casa, poti sta foarte bine si in chirie. La nivelul UE sa stai in chirie e mai degraba regula decat exceptia (si la noi ar fi fost la fel, dar a vandut Roman in pierdere apartamente de stat ca sa castige alegerile la inceputul anilor 90).
Ma indoiesc ca poti tu estima valoarea reala. Ea nu tine doar de materiale si forta de munca, ci de pozitionare si acces la facilitati. Daca vrei sa platesti exact pretul de cost, probabil gasesti pe cineva care sa-ti vanda in mijlocul Baraganului. Vrei sa ai metrou la 10 minute, scoli, gradinite si magazine aproape, platesti si "taxa" pt ele. In alta ordine de idei, sunt apartamente mult mai ieftine si cu compartimentare ok si in Rosu sau Popesti. Iar daca mai dai un ban in plus, poti sa-ti iei in "Titanul nou" si ai si buletin de Bucuresti.

Edited by Baltaci, 24 July 2020 - 10:42.


#44
H3llR1s3r

H3llR1s3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 23.05.2010
A semnat cineva ceva acte aici? Eu am fost sa vad locatia ansamblului si zona pare putin cam dubioasa. Voi ce parere aveti?

#45
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 02.07.2007
Vezi pagina anterioara. v-am descris eu plusuri si minusuri, ca trec prin zona constant de cativa ani. Eu nu as lua aici (strict din perspectiva calitatii oamenilor din zona; nu a celor din blocurile de 8 etaje, cat mai degraba de la blocurile de pe Gradinari plus de la unele case din zona; totusi daca sumele cerute sunt bune, atunci evident se pot face compromisuri - dar din ce citesc mai sus nu prea sunt oferte). Ce va recomand e sa nu va luati pesteri sau cutii de chibrituri. Eu cand m-am mutat (3 cam, 78 utili + 12mp via 2 balcoane) am zis ca e mare apartamentul, dar acum nu mi se mai pare. Nici nu vreau sa ma gandesc ce inseamna 60mp la 3 camere...si de ce si-ar lua cineva asa ceva.

Edited by Genesis, 28 September 2020 - 15:28.


#46
____alex____

____alex____

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2018
Și-a cumpărat cineva apartament aici? Cum a fost interacțiunea cu ei după ce ați semnat/plătit antecontractul? Am tot citit că în general se comportă diferit după acest moment. Mai sunt la fel de deschiși să te ajute după?

#47
Draquzzu

Draquzzu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.09.2020
Salut, noi am platit acum o luna avansul la antecontract si comunicarea ulterioara a ramas foarte buna. Nu am sesizat niciun fel de diferenta si am mai discutat o multime de diverse subiecte...poate depinde si de agent

#48
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Se pare ca au câștigat și un premiu.

Se pare ca au câștigat și un premiu.

Attached Files



#49
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Corect este "pare ca si-au cumparat si un premiu" Posted Image

#50
nadin-kisa

nadin-kisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2011
Intrebare pt cei care deja ati platit avansul.... cat ati platit pt locul de parcare?

#51
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

View Postnadin-kisa, on 29 decembrie 2020 - 23:27, said:

Intrebare pt cei care deja ati platit avansul.... cat ati platit pt locul de parcare?

7k suprateran,locurile cele mai mici,restul plecau de la 10k si ajungeau la 14 sau 15k dar asta când erau la stadiul de turnat fundația,acum probabil sunt preturi mai mari.

#52
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Ati incercat sa negociati preturile? Cat de deschizi sunt la acest subiect?

#53
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

 mateiuli, on 05 ianuarie 2021 - 12:25, said:

Ati incercat sa negociati preturile? Cat de deschizi sunt la acest subiect?

Negociaza in funcție de avans,eu am reușit sa negociez,dar era la stadiul de fundație.

#54
Cosmincx

Cosmincx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.05.2015

 mateiuli, on 05 ianuarie 2021 - 12:25, said:

Ati incercat sa negociati preturile? Cat de deschizi sunt la acest subiect?
Am facut rezervarea in august,plata integral septembrie si am scos 15%.

Locul de parcare l-am luat ~14k la suprateran acoperit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate