Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Fonduri europene atelier vulcanizare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
movaldi21

movaldi21

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.05.2020
Bună ziua,am și eu o nelămurire și aș vrea să știu dacă mă poate ajuta cineva. Mai exact în viitorul apropiat dacă aș dori să înființez o vulcanizare(cu reparații de caroserie și toate cele) se pot obține fonduri europene pentru acest lucru? Problema este că nu aș dori să fie angajați.ci doar eu să lucrez. Trebuie neapărat înregistrat ca firmă,iar dacă da se pot obține fonduri? Mulțumesc!

#2
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Nu !

#3
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020
Nu stiu daca poti sa obtii fonduri europene pentru vulcanizare.
Probabil ca da.

Cum faci fata un singur om ????

Bineinteles ca trebuie sa-ti faci firma, si pentru a demara afacerea in Romania, si pentru a aceesa fonduri europene.

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
la vulcanizare merge si PFA
reparatia caroseriei si toate cele n-o poti face impreuna cu vulcanizaea mai ales singur

#5
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Fondurile europene sunt pentru crearea de locuri de muncă. Așa că is șanse mici să obții o finanțare dacă nu faci angajări în urma investițiilor.

#6
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007
vulcanizarea este diferita de reparatia de caroserie, care se inscrie la capitolul tinichigerie si are conditii de autorizare ca la un service auto, cred.
in ce priveste banii europeni, ma duce gandul la fonduri prin afir, submasura 6.4,
dar nu stiu daca mai sunt bani disponibili.

#7
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 16.03.2014
Start up Nation, dar tre angajati: https://afaceri-star...7kaAkS_EALw_wcB

#8
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 01.02.2019
Nu se poate. Poti sa pui dosarul cu 1 angajat - si ai voie sa te autoangajezi - dar nu o sa ai punctaj. Trebuie sa obtii 100 de puncte. La ultima sesiune 30 mii de firme din 32 mii au obtinut 100 de puncte dar doar 8000 cred au primit finantare. Criteriul de departajare a fost numarul de angajati. Din cele 30 mii ce au avut 100 de puncte doar firmele cu 5 angajati au  primit finantare.
Ti merita oricum. Primesti 200 mii lei. 5 salarii minime pe 2 ani sunt 273 mii lei.
Crezi ca 5 oameni ce lucreaza in 2 ani nu o sa faca 73 mii de lei???
Atunci lasa-te de treaba si te angajeaza jandarm sau muncititor necalificat la Primarie sau sofer. Iei vreo 3500-4500 in mana pe luna. Decat patron sarac mai bine muncitor necalificat bogat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate