Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

probleme usb

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tampao

tampao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.03.2006
De ceva vreme am probleme cu portul usb. orice as conecta la el (mp3 player flash, camera foto, imprimanta), apare drive-ul si dispare incontinuu, la interval de o secunda - doua. Daca aveti vreun sfat , va rog sa ma luminati si pe mine ca nu mai stiu ce sa fac. Am reinstalat xp, updatat sp2, reinstalat drivere usb2. merci

#2
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
Problmea apare la orice port USB..?

#3
tampao

tampao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.03.2006

View PostWally_Gl, on Mar 19 2006, 16:19, said:

Problmea apare la orice port USB..?
da, ca daca nu ar mere decat unu singur de exemplu, nu mi-as face probleme....asa ca daca aveti sfaturi...pls

#4
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
mai ai vre-un dispozitiv pe usb de gen imp .. hub etc..??
Se manifesta problema si la ele..?

Uitate un pic la setari prin bios... vezi poate zic alea ceva..
Uitate la proprietatile port Usb sa vezi sa nu aiba ceva config naspa ,.. desi ele se instaleaza bine singure...

Ai folosit vre-o aplicatie care se creeze vre-un port usb virtual ceva..?

#5
tampao

tampao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.03.2006

View PostWally_Gl, on Mar 20 2006, 13:02, said:

mai ai vre-un dispozitiv pe usb de gen imp .. hub etc..??
Se manifesta problema si la ele..?

Uitate un pic la setari prin bios... vezi poate zic alea ceva..
Uitate la proprietatile port Usb sa vezi sa nu aiba ceva config naspa ,.. desi ele se instaleaza bine singure...

Ai folosit vre-o aplicatie care se creeze vre-un port usb virtual ceva..?
  

deci pe usb-uri - am incercat mp3player, camera foto si imprimanta - reactioneaza toate la fel (conectare, deconectare, etc.)

prin bios nu am gasit mare lucru, decat usb 1  si usb2, care sunt amandoua pe enable (ar trebui sa fie 1 pe disable?), iar prin proprietatile portului usb nu pre stiu ce ar putea fi naspa (am inteles ca sp2 vine cu drivere inclusiv pt usb2 - poate sa fie un conflict ceva ca eu am instalat usb-ul de pe cd -ul cu placa de baza?)

nu am folosit nici o aplicatie de genul usb virtual

#6
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005

View Posttampao, on Mar 20 2006, 18:17, said:

deci pe usb-uri - am incercat mp3player, camera foto si imprimanta - reactioneaza toate la fel (conectare, deconectare, etc.)

prin bios nu am gasit mare lucru, decat usb 1  si usb2, care sunt amandoua pe enable (ar trebui sa fie 1 pe disable?), iar prin proprietatile portului usb nu pre stiu ce ar putea fi naspa (am inteles ca sp2 vine cu drivere inclusiv pt usb2 - poate sa fie un conflict ceva ca eu am instalat usb-ul de pe cd -ul cu placa de baza?)

nu am folosit nici o aplicatie de genul usb virtual

Vezi un Sandra.

#7
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
Cel mai simplu e la service..

#8
tampao

tampao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.03.2006
Nu prea vad cu ce ar putea sa ma ajute sandra... si pentru Wally_GI - daca era de mers la service , nu mai apelam la forum  :coolspeak:    (probabil asta ar fi rezolvarea pentru majoritatea problemelor de pe forum  :peacefingers: )

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate