Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Vodafone Community Help (continuare Vodafone Helper)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
844 replies to this topic

#523
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Vezi cu live.vodafone.com
https://www.vodafone...ternet-vodafone

#524
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019

 Magicwisewolf, on 02 iunie 2022 - 12:00, said:

Si taxa ai de 18% reprezinta ce ? Daca nu ai luat telefon, nu platesti nimic, este abuziva. Ei sa iti dea raspuns ca ai de plata, tu nu platesti nimic si faci reclamatie la ANPC.
Este indicat ca schimbarile de abonament sa se faca cu cel putin 30 de zile inainte de a pleca din tara, tocmai pt a avea timp sa fii contactat, sa stabilesti si sa intelegi clar oferta si sa poti sesiza anumite probleme, in caz ca sunt neconcordante.
Am vorbit frumos la telefon cu IQBox, dealerul respectiv, apoi m-a sunat sefa de magazin si i-am explicat omeneste ca angajatul ori a vrut sa ma pacaleasca ori a gresit, cand a zis ca de maine am roaming si eu de fapt nu aveam, astfel trebuind sa cumpar din strainatate inca o optiune. Politetea pana la urma a facut sa primesc un SMS ca oferta acceptata in magazin a fost dezactivata, confirmat si telefonic apoi. Asa ca am sunat la relatii cu clientii ca sa o iau din timp cu ofertele de retentie si sa nu mai stau pe ultima suta de metri.

#525
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
noul " Ecare"

Attached File  abc.png   212.45K   102 downloads


plin de erori... Multumim Vodafone

#526
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Văd că de ieri nu mai pot primi apeluri in roaming.Pot apela,datele merg,dar când ma suna cineva "utilizatorul a limitat apelurile de intrare".
A mers si brusc nu mai vrea.
Nici sa redirecționez apelurile nu mai merge.


#527
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
@clader: Si la mine e aceeasi situatie, nu intra apeluri, restul serviciilor functioneaza. De luni dureaza situatia.

Vodafone spune ca toate setarile sunt ok la ei, nu pot face nimic. Dar ce pot face eu e sa ma schimb in alta retea daca Vodafone este atat de limitat.

PS: De curand am activat One Number, ma gandesc sa nu fie din cauza asta problema...

#528
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Si eu am activat.Ideea e ca a mers pana ieri la prânz.
Am tichet deschis,dar vad ca degeaba.

Edited by clader, 22 June 2022 - 09:46.


#529
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
La mine nu a mers deloc, de cand am aterizat luni pe la ora 13 nu am primit nici un apel.

#530
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Ai incercat sa schimbi reteaua pe care esti conectat ? Sa nu fie o problema cu reteaua in care esti acum.
Daca nici asa nu merge, e clar, e de la Vodafone, si cel mai probabil are legatura cu One Number, avand in vedere ca asta ai in comun cu @snowwhit3 si nu merge nici la el.

 clader, on 22 iunie 2022 - 09:42, said:

Si eu am activat.Ideea e ca a mers pana ieri la prânz.
Am tichet deschis,dar vad ca degeaba.


#531
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Indiferent de rețea face la fel.O avea legătură cu one number,dar a mers până ieri.

Edited by clader, 22 June 2022 - 09:59.


#532
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Am schimbat retele, am schimbat setari, am restartat, am redirectionat, si scos si bagat sim-ul... nimic.
Am scris mail la suport, am tichete, am vorbit cu reprezentatul de cont, dar la ei totul este in regula, nu stiu ce sa faca.
Ceasul cu One Number nu se conecteaza la nici o retea in roaming, chiar daca reprezentantul de cont spunea ca merge sigur in roaming.
Mai aveti vreo idee?

#533
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Nu merge in roaming one number.Ti-a spus greșit.
In cazul meu reprezentantul de cont a deschis tichet la tehnic,momenetan degeaba.
Le-am spus sa-mi redirecționeze apelurile către alt numar dar nu pot face nici asta.

Edited by clader, 22 June 2022 - 09:57.


#534
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Au rezolvat.

Edited by clader, 22 June 2022 - 10:34.


#535
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Redirecționarea apelurilor către un număr din alta retea se taxează? Sau consuma din minutele incluse?

#536
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Eu știam că doar la Orange costa, se pare că știam greșit.

#537
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016

View Postmicutu82, on 30 iunie 2022 - 15:50, said:

Redirecționarea apelurilor către un număr din alta retea se taxează? Sau consuma din minutele incluse?

Ar trebui sa consume din minutele incluse. Daca ai nationale nelimitate, ar trebui sa fie gratis redirectionarea.
Din ce stiu, principiul de functionare al redirectionarii este urmatorul : tu primesti apel, iar prin redirectionare e ca si cum tu faci apel mai departe. De exemplu, cine te suna din VDF in VDF, lui i se scad din minutele VDF, iar tie din min nationale daca ai redirectionare catre un nr din alta retea.
Nu ramane decat sa testezi, sa vezi cum e in realitate.

#538
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Pe Facebook mi s-a spus că nu intra in minutele incluse și sunt tarifate la tariful standard

#539
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Am si eu o intrebare, as putea cumva sa dezactivez verificarea in 2 pasi pt contul myvodafone ?

#540
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Si eu am aceeasi intrebare, dar intuiesc ca nu se poate.
Daca stie cineva o metoda, il rog sa o comunice, ar ajuta pe multa lume.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate