Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vodafone Community Help (continuare Vodafone Helper)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
832 replies to this topic

#1
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Aici se vor posta intrebarile legate de ofertele si serviciile Vodafone. Topicul este menit sa vina in ajutorul clientilor Vodafone, prin raspunsurile comunitatii, avand in vedere ca Helperul Vodafone nu mai activeaza aici.
Fostul topic s-a inchis: https://forum.softpe...odafone-helper.

Spor la postat!

#2
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007
Salut .
Sparg eu gheata :)
Nu stiti ce oferte sunt pentru portare in Vodafone? Nu ma intereseaza sa achizitionez telefoane sau alte accesorii, probabil sa primesc o reducere la abonament. de ex Red infinity 17


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si pe mine ma intereseaza sa parasesc reteaua Orange. Are cineva idee de ofertele ascunse Vodafone?

#4
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
La portari nu va poate ajuta decat magazinul, pe baza unor criterii li se genereaza oferte. Criteriul consta in : cate numere aduci in Vodafone, cat este suma facturii, si vechimea la Orange. Atunci se genereaza in sistemul lor oferte. Din cauza asta nu va stii nimeni ce oferta va prinde simple_dreams sau nelutu_79

Pe site exista portarea standard nr cu nr

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si pentru un numar nou de Vodafone, fara portare care-s criteriile? Sunat la *3333?

#6
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Pai ai magazin ai shop online www.vodafone.ro/abonamente iar daca nu ai acces la cele 2 poti si la *222 dar sa ai un prepaid cu vechime de 1 luna

*3333 este exact call centeru de la shop online

#7
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Cateva intrebari am si eu.
1. Pe prepay pot initia apel in conferinta?
2. Daca da, imi ia din minutele incluse in extraoptiune sau cost suplimentar?
3. Care este costul standard al unui apel in retea/in afara retelei la prepay dupa terminarea minutelor incluse?
Multumesc!

Edited by sorin1985, 08 May 2020 - 16:26.


#8
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019

View Postsorin1985, on 08 mai 2020 - 16:26, said:

Cateva intrebari am si eu.
1. Pe prepay pot initia apel in conferinta?
2. Daca da, imi ia din minutele incluse in extraoptiune sau cost suplimentar?
3. Care este costul standard al unui apel in retea/in afara retelei la prepay dupa terminarea minutelor incluse?
Multumesc!

1.Din ce stiu eu da, pe prepaid nu merg redirectionarile pe alte numere.
2.În cazul serviciului de conferință ești taxat cu valoarea unui apel pentru fiecare număr pe care îl adaugi în conferință, în funcție de rețeaua din care acesta face parte
3.Apeluri voce 0,18€ credit/minut pentru apeluri inițiate în rețele naționale fixe și mobile
SMS național 0,05€ credit/SMS
MMS național 0,14€ credit/MMS
MB național 0,20€ credit/MB

#9
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Deci la 2. nu ia din minutele incluse in extraoptiune, ci se aplica direct tarifele de voce de la 3. Am inteles bine?

Edited by sorin1985, 08 May 2020 - 16:42.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu. Conferinta iti va consuma din minutele incluse, daca ai national nelimitat faci conferinte nelimitat. La prepaid merge conferinta pe aceleasi reguli, iti ia din minutele incluse.

Edited by MembruAnonim, 08 May 2020 - 16:59.


#11
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Ok. Interesant atunci. Multumesc!

#12
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Ideea e ca la prepaid nu ai nelimitat national, aici uitati sa punctati si daca el baga in conferinta un Vodafone si un Orange il taxeaza din VDF unde are nelimitat dar si din Orange unde la oferta 5 parca are 1000 min. Si parca maxim 5 se adaugau? Sau 3 nu mai stiu, ca rar folosesc asa ceva

Edited by HeroicStar, 08 May 2020 - 17:08.


#13
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
Sa ia din cele 1000-2000 de minute, ca nu ma deranjeaza. Numai sa nu platesc separat. Folosesc de obicei cam 60 de minute pe luna in conferinta de 3 persoane (eu+2) - practic 120 minute scazute.

Edited by sorin1985, 08 May 2020 - 17:18.


#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E normal sa se scada din minutele incluse, oricate or fi ele. Asa e si la Telekom si Digi.

Probabil intreba ca sa se asigure ca nu face cost suplimentar, asa cum se practica la Orange.

#15
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
w21, ai presupus bine unde era problema. M-am interesat intai la orange si m-am "minunat".

#16
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Nu, nu va face daca face conferinta intre vodafoneri este nelimitat, in momentul in care un orange/tlk/digi este invitat incepe alt consum pararel pe nationale. Nu stiu daca se poate adauga si un numar international... pe partea asta nu prea am studiat teleconferinta am lipsit atunci fiind pe alte proiecte dar probabil va tarifa de 3 ori , retea , national si international



#17
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

View PostHeroicStar, on 08 mai 2020 - 17:07, said:

Ideea e ca la prepaid nu ai nelimitat national, aici uitati sa punctati si daca el baga in conferinta un Vodafone si un Orange il taxeaza din VDF unde are nelimitat dar si din Orange unde la oferta 5 parca are 1000 min. Si parca maxim 5 se adaugau? Sau 3 nu mai stiu, ca rar folosesc asa ceva

He heeee, mai sunt si utilizatori cu nelimitat national Vodafone; eu sunt unul dintre ei la un cost total pe luna de 6Euro.

#18
Sukers

Sukers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 05.08.2019

View Postcostinuti, on 09 mai 2020 - 03:23, said:



He heeee, mai sunt si utilizatori cu nelimitat national Vodafone; eu sunt unul dintre ei la un cost total pe luna de 6Euro.
No!eu am opțiunea de 5 euro pe prepay și am 10 mii de min sau sms nat care sunt neactivate și căstigate la mystery box,pot spune că am tot nelimitat nu?😂😅🤣

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate