Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Vecin agresiv din cauza cainelui.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,270
  • Înscris: 23.07.2014
Am locuit in Bucuresti la bloc in copilarie, pina am inceput faculta in Timisoara. Am avut si noi dedesupt vecini super-simandicosi, ii deranja orice. Muzica la orice ora, tv (nici una nici alta nu erau puse tare vreodata, nu dadeam petreceri, nu era nimic deosebit), i se parea ca "aude pasi" (ai nostri), pe mocheta. El era genul ala de erai obligat sa-l saluti, dar nu era nicidecum obligat sa-ti raspunda, se facea ca nu aude si nu vede (chiar si cu adultii proceda asa), dar se ofusca daca il sareai, atunci remarca, devenea atent... Karma is a bich, au capatat si ei vecini din aia sub ei. Aveau o bunica in familie, tot timpul ii pisa ala la cap ca aud bastonul batranei pe podea, tot asa, cu mocheta pe jos, cu cauciuc la baston cu tot. Astia tot timpul is asa. Sigur ca la bloc trebuiesc respectate niste reguli, sunt o serie de compromisuri, dar pe cate unii ii deranjeaza pur si simplu ca existi si tu in acelasi spatiu.
In alta ordine de idei, daca ala e asa convins ca e asa galagios cainele si e de nesuportat, de ce nu face reclamatii la politie? Aaa, stie ca pe undeva el e al dracu' si ca mai curand ar constata politaii ca el merita linistit. In schimb e destul de viteaz sa ameninte cu mutilarea animalului.

View PostAlbastruIndigo, on 08 mai 2020 - 02:06, said:

Cum adica sa renunte la caine pentru un vecin idiot? Posted Image


Ii va cere dupa aia sa renunte si la el insusi. Gaseste el ceva cu ce il deranjeaza initiatorul...constant, cum altfel...

Edited by SorinGT, 26 May 2020 - 08:55.


#56
MariaCristinaGr

MariaCristinaGr

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.05.2020
Cand stateam la bloc, vecinul meu si-a luat catel, si mai latra din cand in cand, pe mine si mama nu ne-a deranjat. Exista oameni care zici ca au trait intr-un glob de cristal, care nu suporta nici un sunet.
Acum doi ani, am avut vecini cu copil mic si comentau ca noi vedeam seara acasa si se auzea usa de la intrare. Usa era mai veche si scartaia, dar chiar si asa, eu decid la ce ora sa ma intorc acasa, nu vecinul. Daca esti 100% convins ca animalul tau nu face zgomot, il pastrezi. El nu are nici o dovada ca acel catel latra...nu?  
Inregistreza animalul cat timp nu esti acasa ca sa vezi ce comportament are el cand e lasat singur.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate