Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

B 1 TV HD: Membrii C.N.A. au aprobat trecerea postului B1 TV la formatul H.D.

- - - - -
  • Please log in to reply
339 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018

Vom avea B1 HD. Licența postului B1 TV, prelungită cu încă nouă ani. Va fi și HD. De când?



C.N.A.. Încă nouă ani. Consiliul Național al Audiovizualului a reînnoit, cu încă nouă ani, licenţa stației B1 TV, operată de societatea B1 TV Channel. Unul dintre acționarii postului a anunțat, la C.N.A., când ar trebui ca postul să emită H.D.

Solicitarea de prelungire a licenței a fost votată în unanimitate de membrii prezenți în ședința de astăzi.

La discuții a luat parte și Sorin Oancea, cel care deține jumătate din postul B1 TV, alături de familia Păunescu. Acesta a anunțat la C.N.A. și că postul B1 TV se pregătește de emisia H.D., care însă va fi întârziată puțin de pandemia de COVID-19.

„Ne pregătim de H.D. Va fi o investiție de 800.000 de euro. Undeva la finalul anului sperăm că va fi gata, cu studiourile noi și cu echipamentele. Deja transmitem în format 16:9, urmează să fim și H.D.”, a spus acesta.

A mai adăugat:

„Suntem cu datoriile la zi, iar comercial suntem bine. De asemenea, cred că avem o linie editorială echilibrată”, a mai adăugat Oancea în discuțiile care au avut loc înaintea votului.

Licența ar fi urmat să expire la finalul lunii mai. Ultima prelungire de licență a postului B1 TV a fost acum nouă ani, în anul 2011.

Acționariatul postului B1 TV este următorul: Gheorghe Constantin Păunescu (50%) și Sorin Oancea (50%).

Sursa: https://www.paginade...re-licenta-2020

Edited by megafanro, 07 May 2020 - 12:44.
...actualizare...


#2
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Ce convenabilă este pandemia asta... una-două poți da vina pe ea pentru absolut orice. Dar până în urmă cu două luni, când nu era pandemie, cine sau ce i-a oprit să emită în HD? Sau să se tot pregătească pentru HD? Acum pandemia e vinovată că B1 încă nu emite în HD, nici după 14 ani de la apariția primului canal HD din România (PRO TV).

#3
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 30.07.2018
atât realitatea plus mă rog e mai mult minus  cât și B1 TV sunt televiziunile de știri din coadă se bat acolo care să prindă ultimul loc Hai să fim serioși tu faci HD când nu ai public și nu ai conținut

În mod normal România TV trebuia să vină cu astfel de mișcare sunt în top 5 peste Antena 3 de ceva ani plus că în zilele de sărbătoare am văzut că prinde chiar top 3

#4
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 06.09.2010

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 07 mai 2020 - 13:09, said:

atât realitatea plus mă rog e mai mult minus  cât și B1 TV sunt televiziunile de știri din coadă se bat acolo care să prindă ultimul loc Hai să fim serioși tu faci HD când nu ai public și nu ai conținut

În mod normal România TV trebuia să vină cu astfel de mișcare sunt în top 5 peste Antena 3 de ceva ani plus că în zilele de sărbătoare am văzut că prinde chiar top 3

Păi la România TV se uită numai PSD-iștii, în mare parte pensionari sau pe-aproape. Ăștia și dacă au TV 4K privesc tot pe analogic.

#5
Gabrielsson

Gabrielsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 11.10.2016
Ce urât sună B1 HD :😂

#6
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Nu inteleg de ce ii criticati acum. Eu nu sunt fan B1, rareori ma uit, chiar daca l-am pus primul dintre canalele de stiri. Urmaresc in mare parte, Digi24 HD. Totusi, orice canal HD in plus e de bun augur, chiar daca schimbarea vine in 2020 si nu acum 5-6 ani, asa cum era normal. Mai conteaza ca nu are loc mutarea asta in iulie-august si ca va avea loc in octombrie-decembrie? Toti au fost pusi in fund de aceasta pandemie, nu doar canalele TV.

Romania TV are publicul lui "special", asa ca nu are nevoie de HD. Nici nu cred ca va face mutarea asta in urmatorii ani. De altfel, nici de prea multe studii nu cred ca ai nevoie ca sa prezinti ceva acolo, pentru ca totul e de cancan. Iti trebuie doar dictie buna.

Edited by AleXXander00, 07 May 2020 - 15:13.


#7
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 30.07.2018
bine noi mai mult avem televiziuni de dezbatere politică nu de știri La noi sunt doar două trei ediții de știri iar restul numai dezbatere Și cam aceleași subiecte maxim două ale zilei numai că abordate diferit

În mod normal noi dacă aveam televiziuni care să ofere știri care să producă știri nu am fi avut atâtea ore de știri pe televiziunile generaliste și ele ar fi produs în general divertisment nu ediții de știri

#8
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
corect, stirea asta trebuia titrata ceva de genul: La B1 TV semnalul e HD.

#9
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Au fost si teste anul trecut...

Attached Files



#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
In ced limba e anuntul de sus din prima poza? Pare sarbeasca sau ceva de genul...

Sau ceha?

#11
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006
Cehă.
Doar în limba cehă există caracterul ř (dintre limbile mari).

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
La asta si la s cu caciulita ma gandeam si eu.

Acum ramane intrebarea cei apuca sa puna burtiera in ceha peste o emisiune in romana :P

#13
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Probabil ca este un test cu un echipament ceh

Edited by aztec, 20 May 2020 - 17:32.


#14
Jeremy1981

Jeremy1981

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.11.2016
Grafica arata curata si de calitate

#15
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010

 aztec, on 20 mai 2020 - 17:31, said:

Probabil ca este un test cu un echipament ceh

A fost în mai multe limbi. Se jucau băieții din regie, streamul nu era public.

#16
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

 Jeremy1981, on 20 mai 2020 - 22:46, said:

Grafica arata curata si de calitate

Corect. Mult mai buna decat chestiile alea care ocupa juma' de ecran. Mi-ar placea sa adopte acea grafica.

#17
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Ce discutii pe 2 poze... hai ca va dau mai multe Posted Image))

Attached Files



#18
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008

 ronuquet, on 24 mai 2020 - 22:02, said:

Ce discutii pe 2 poze... hai ca va dau mai multe Posted Image))


Practic ce ar mai fi de facut, ca vad ca deja au ceva camere HD (nu toate)?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate