Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season

Informatii complete despre servic...
 tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker

Schimbare difuzor Golf 7
 Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...

Aurora Store
 Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Termopane vechi si rulouri noi sa...

Samsung Galaxy A6+ (2018)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

costy123

costy123

Junior Member

• Grup: Members
Detin un Smartphone Samsung Galaxy A6+ (2018), Android 10, si doresc sa transfer pozele din Cardul MicroSD pe Desktop, Windows 10 Pro, prin Cablul USB.
Cum pot sa fac acest lucru? Care sunt pasii de urmat pentru reusirea transferului de fotografii din Smartphone pe Desktop prin Cablul USB?

Edited by costy123, 05 May 2020 - 21:45.

ssss

ssss

Active Member

Da, se poate. Numai că trebuie să deblochezi telefonul ca să îți poată accesa fişierele.. eventual îți va arăta pe telefon o fereastră în care trebuie să selectezi dacă vrei să-i dai voie PC-ului să-ți acceseze fişierele

Edited by ssss, 05 May 2020 - 22:22.

costy123

costy123

Junior Member

Aplicatia ”Fotografii” din Windows 10 Pro nu reuseste conectarea cu Samsung Galaxy A6+. Am restartat si Desktopul si telefonul. Smartphone-ul nu este blocat, are doar PIN, si am setat in Android 10: USB pentru transfer de imagini. Dispozitivul este deblocat, dar nu primesc notificarea de conectare.

ssss

ssss

Active Member

Verifică dacă îți apare în This PC dispozitivul. Trebuie să accesezi tu de acolo că altfel nu prea merge.

Edited by ssss, 05 May 2020 - 22:41.

costy123

costy123

Junior Member

Dispozitivul apare in This PC, dar imi da erori. Nu pot downloada nimic, nici din card, nici din telefon. Sa aiba ceva Cablul USB din cauza ca sta mereu in priza cu incarcatorul, pentru incarcat telefonul? Ar trebui schimbat cu altul nou de la Samsung? Am reusit, in schimb, sa transfer fotografiile de pe Cardul MicroSD in Laptop. Totusi, n-am rezolvat problema cu transferul de fisiere pe Desktop direct din telefon, ci doar prin intermediul unui Stick USB din Laptop.

Edited by costy123, 05 May 2020 - 23:58.

FreemanG1

FreemanG1

Member

Pai daca nu merge nici cum ,urca pozele in google drive si descarci pe urma de acolo pe pc.

ssss

ssss

Active Member

Din câte știu, pe Android 10 la Samsung există o funcție numită "Link către Windows" sau ceva de genul..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate