Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Rama foto digitala

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
krmenutza

krmenutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.12.2008
Salut, as vrea sa imi comand o rama foto digitala si dupa o saptamana de cautari pe internet sunt mai in ceata decat la inceput. As vrea un model care in primul rand sa nu trebuiasca tinut n in priza pt a functiona, deci sa fie cu acumulator si ceva de la 8 inch in sus ca si diagonala ecranului.
Am cautat si pe emag, am si comandat una Hama, la care scria in specificatii ca functioneaza cu acumulator, dar pe cand a ajuns era cu cablu pt priza, am returnat-o si acum caut alt model.
Chestia este ca acum cautand pe diverse site-uri am observat ca la multe scrie ca functioneaza cu acumulator, dar daca intru pe site-ul producatorului in manualul de utilizare, la specificatii,  acolo deja apar ca sunt cu unitate de alimentare electrica, care eu stiu ca inseamna, ca functioneaza cu cablu la priza.
Acum am ajuns la concluzia de a crede ca nu exista vreun model care sa nu fie cu cablu, dar poate ma insel.
De aceea ma gandesc ca poate stie cineva vreun model potrivit.
Multumesc anticipat!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Poți lua una  la care mufa de pe ea să fie mini/micro USB și o legi la un acumulator extern aka Powerbank.

Edited by waterman, 05 May 2020 - 12:41.


#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postkrmenutza, on 05 mai 2020 - 12:32, said:

As vrea un model care in primul rand sa nu trebuiasca tinut n in priza pt a functiona, deci sa fie cu acumulator si ceva de la 8 inch in sus ca si diagonala ecranului.
Cat crezi ca poate functiona un ecran (doar) pe acumulator? Si nu tot trebuie incarcat, la un moment dat?

Tableta/telefonul tot pe acumulatori merg. Da' cumva, prin nu stiu ce minune, tot trebuiesc incarcate...

Edited by dexterash, 05 May 2020 - 12:43.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă nu ești limitată de vreun buget, ia o tabletă mai acătării, aia are acumulator, și după aia pui pe ea o aplicație care să facă slideshow cu pozele din ea, din card, din Google Drive sau Photos.

Care  e nevoia că poate găsim o soluție mai practică ?

Ce vrei să pui pe rama aia și de ce e musai cu acumulator ?

#5
krmenutza

krmenutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.12.2008

View Postwaterman, on 05 mai 2020 - 12:37, said:

Poți lua una  la care mufa de pe ea să fie mini/micro USB și o legi la un acumulator extern aka Powerbank.

View Postdexterash, on 05 mai 2020 - 12:42, said:

Cat crezi ca poate functiona un ecran (doar) pe acumulator? Si nu tot trebuie incarcat, la un moment dat?

Tableta/telefonul tot pe acumulatori merg. Da' cumva, prin nu stiu ce minune, tot trebuiesc incarcate...
Poi mi-e clar ca trebuie incarcata cumva, tocmai asta vreau un model care sa il pot incarca ca pe un telefon, tableta, si nu sa stea tot timpul in priza ca un tv pt a functiona.

Edited by krmenutza, 05 May 2020 - 12:50.


#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Tabletă. Sau cum am zis.

Edited by waterman, 05 May 2020 - 12:52.


#7
krmenutza

krmenutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.12.2008

View Postwaterman, on 05 mai 2020 - 12:48, said:

Dacă nu ești limitată de vreun buget, ia o tabletă mai acătării, aia are acumulator, și după aia pui pe ea o aplicație care să facă slideshow cu pozele din ea, din card, din Google Drive sau Photos.

Care  e nevoia că poate găsim o soluție mai practică ?

Ce vrei să pui pe rama aia și de ce e musai cu acumulator ?

Nevoie musai nu am de ea, doar ca acum cu pandemia asta mi-am facut ordine prin laptop si memoriile externe si am gasit o multime de poze vechi pe care as fi vrut sa le pot vedea mai des, cumva sa fie mai accesibile si asa am ajuns sa caut informatii despre rame foto digitale. Chestia e ca as vrea sa fie fara cablu ca sa o pot muta in care camera vreau, sa o pot lua in mana, sa fie practica, de pus pe o masuta undeva, pe un dulap.

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă ai TV smart pui pozele pe stick și dai acolo slideshow.

Sau iei o tabletă.

Sau faci cont pe FLICKR sau pe Google Photos, faci upload la poze și le vezi din orice device.

#9
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020

View Postkrmenutza, on 05 mai 2020 - 12:55, said:

Nevoie musai nu am de ea, doar ca acum cu pandemia asta mi-am facut ordine prin laptop si memoriile externe si am gasit o multime de poze vechi pe care as fi vrut sa le pot vedea mai des, cumva sa fie mai accesibile si asa am ajuns sa caut informatii despre rame foto digitale. Chestia e ca as vrea sa fie fara cablu ca sa o pot muta in care camera vreau, sa o pot lua in mana, sa fie practica, de pus pe o masuta undeva, pe un dulap.

Deci tu vrei o tableta.
Dupa cum ai gasit si singur, sau NU ai gasit ;) - rama foto cu acumulator... mai greu.
Incearca direct la chinezi, daca vrei sa astepti 1-2 luni livrare.
Recomandata plata prin paypal, mai rapida si mai sigura.

Eu am o tableta veche rau - Android 2.3.7, ecran de 8 sau 10, doar ca are niste dungi pe ecran, ma batea gindul sa o fac rama foto....

#10
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postkrmenutza, on 05 mai 2020 - 12:51, said:

Poi mi-e clar ca trebuie incarcata cumva, tocmai asta vreau un model care sa il pot incarca ca pe un telefon, tableta, si nu sa stea tot timpul in priza ca un tv pt a functiona.
Pai nu [prea] se poa'. Ia incearca sa tii ecranul aprins la tableta sa vezi cat te tine incarcata. Crezi ca degeaba se sting telefoanele/tabletele cand nu sunt utilizate?

#11
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Asta da :
https://www.philips....rame-cu-baterie

#12
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ai citit și descrierea? 2 ore.

#13
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020
Plus ca nu e nicaieri de vinzare, nici sh, nici pe ebay uk

#14
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
rame foto n-am mai vazut in ultima vreme si sunt sigur ca prin Romania se comercializeaza niste vechituri ramase de prin stocurile din strainatate. Mi s-a intamplat cand vroiam sa iau un monitor de pe emag si gaseam review-uri de la monitoare de cativa ani. Mai e si ceea ce a mentionat cineva mai sus legat de durata. O solutie eleganta pe care am folosit-o pana de curand a fost o tableta de 10 inchi care statea intr-un suport incarcator wireless si care facea slideshow.

#15
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
@krmenutza,
nu stii diferenta dintre o rama foto si un telefon?
Voua va e lene sa cautati unde sa cereti sfaturi?
Uita-te de aici: https://forum.softpe...o#entry26343258

Edited by breitner, 13 May 2020 - 12:55.


#16
krmenutza

krmenutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.12.2008

 breitner, on 13 mai 2020 - 12:52, said:

@krmenutza,
nu stii diferenta dintre o rama foto si un telefon?
Voua va e lene sa cautati unde sa cereti sfaturi?
Uita-te de aici: https://forum.softpe...o#entry26343258

De aici, de unde? nu ai pus linkul bine, ma trimite la postarea mea . Daca nu vrei sa ajuti, mai bine taci. Poate nu suntem toti asa mari profesionisti ca tine.Daca eram toti ca tine,  nu mai era nevoie de astfel de forumuri. Daca vrei sa stii chiar m-am uitat pe forum inainte sa deschid noul topic. Poate mi-a scapat din priviri unde trebuia sa postez.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate