Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Pareri nav.ro (Nav Telecom)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vladraqu

vladraqu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2006
Salutare

Am gasit o oferta buna ptr gazduire reseller la nav.ro (Nav Communications) dar nu gasesc nicio parere despre ei nicaieri.
Lucreaza careva cu ei? Sunt de incredere?

Multumesc.

Edited by vladraqu, 04 May 2020 - 11:31.


#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,885
  • Înscris: 07.08.2008
Da, sunt de incredere. Suportul tehnic e destul de rapid, downtime nu am vazut pana acum la 3 conturi de gazduire shared pe care am lucrat.

Edited by tigerheart, 04 May 2020 - 12:49.


#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Au pe site quote:

We feel confident in recommending NAV Communications as a reliable partner, offering adequate assistance. We've found working with NAV Communications easy, fast and efficient, and in a timely manner.”
Ștefan D. - Telekom

Dar cine pana mea e Ștefan D. si ce face el prin Telekom?! Poate fi omul care da cu matura.

#4
luciminea

luciminea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.08.2020
Nu va bateti capul cu NAV, sunt praf si pulbere !

Am migrat un cont de la TLH la NAV, pe Reseller Gold. Singurul motiv, initial, al mutarii a fost spatiul de stocare pe care NAV il ofera. Preturile sunt aproximativ aceleasi, diferenta nu justifica migrarea.

Nu am luat spatiu pentru a stoca cine stie ce, pur si simplu am cateva primarii si spitale in acel cont, si am nevoie cateodata sa maresc temporar Quota unui client, de cele mai multe ori din cauza email-urilor.

Parti bune ??? Nu exista. Amintesc aici ca veneam de la TLH, cu clientii FPT configurati, site-urile la fel, practic nu a trebuit sa facem nimic altceva in afara modificarii nemserverelor si a adreselor URL.

Parti proaste/rele ?? Toate ! Sa o luam de la inceput:

1. Conexiunea FTP cade consistent, indiferent ca esti conectat Insecure sau TLS, uploadul ingheata mereu. Cateodata primim direct "Disconnected from server..."
2. Timpul de raspuns al site-urilor este jalnic. De cele mai multe ori, PARE ok, insa daca esti putin atent si ai un site fara buffer de incarcare, observi ca nu primesti raspuns de la server intr-o maniera constanta.
3. Probleme cu server-ele, mereu, tipa clientii ca nu le merg mail-urile sau site-urile, si tu nu ai ce face, in afara unui ticket. Urgenta nu exista la ei.
4. Ticketele sun tratate ca un fel de ravase, raspunsurile sunt patetice. I-am bombardat cu tickete pentru problema FTP-ului, am trimis inclusiv filmulete in care se vede clar ca ingheata transferul. Raspunsul a fost mereu acelasi: nu putem replica problema. Mai trebuie sa reamintesc ca nu am modificat nimic de la vechiul provider ? Aceleasi configuratii la unul merg la altul nu, dar se pare ca problema e cumva la noi.
5. IP ban constant pentru clienti. Le-am explicat ca sunt functionari in primarie si ca nu putem avea aceleasi pretentii de la ei pe care le avem de la cunoscatori in IT. Degeaba, raspunsul a fost halucinant: sistemul e automat nu avem ce face. Ba ai ce face, pui un whitelist si gata ! Nu se poate. Trebuie sa stai mereu cu ochii pe Unban Center, din contul de client al tau la NAV ca sa deblochezi clientii.
6. Programul lor de suport nu include Sambata si Duminica, ceea ce inseamna ca daca este o problema pe server, ceea ce s-a intamplat mai des decat am fi vrut noi, sa fi sanatos. Oamenii se odihnesc, rezolva ei Luni.

Toate cele de mai sus nu se intampla la TLH ! Nu le fac reclama, pentru cine doreste sa se convinga, pot da detaliile firmei mele in privat, dar am plecat de la ei catre NAV pentru spatiu. La aceeasi bani, NAV iti da 120 Gb iar TLH doar 60 Gb. Nu prea am inteles de ce, deoarece spatiul este cel mai ieftin din toata configuratia unui server, dar asta e.

Cu toate astea, in scurt timp ma reintorc la TLH cu toate motoarele turate, pentru ca la NAV e un fel de home hosting, nu sunt nici pe departe cum sunt prezentati pe site.

Concluzia mea: intre TLH, ROMARG  si NAV, care sunt singurele 3 companii mai solide, alegeti TLH, nu veti regreta. Atentie ! Vorbesc aici de reseller nu de un hosting simplu.

P.S.
Nu revand hosting, folosesc contul doar pentru proiectele pe care firma noastra le are !

#5
hw_guy

hw_guy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.11.2018
TLH s-a vandut la grupul R22 - Polonia , ca si gazduire suportul acum e oferit de xservers ( Bucuresti )care de asemenea apartin polonezilor ca si , mxhost tine suportul pentru  hostvision si rohost in Cluj.Toate 6 firme au fost cumparate in 2018 si 2019.

#6
kroko22

kroko22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 29.03.2005
Si pe partea de reseller domenii.ro sunt praf.
Au schimbat modulul in februarie 2021 si de atunci nu mai inregistreaza domeniile conform parametrilor trimisi in comanda si nici nu isi asuma aceasta greseala.

Daca aveti pretentii de un partener de afaceri responsabil si serios cautati in alta parte.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate