Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

File list ro a fost inchis definitiv

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 serban57, on 03 mai 2020 - 17:39, said:

Aparent doar au pus sechestrul.

Ar fi interesant nr dosarului daca se gaseste pe google

#20
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
Au inceput slugile din pseudo-justitia aservita yankeilor sa comita abuzuri securiste! Sigur ca nu au inceput acum, ci ceva mai devreme, cand au inceput sa cenzureze pirate bay si alte site-uri..
Al naibii treaba ca yankeii nu cenzureaza la ei acasa astfel de site-uri, ca libertate de exprimare si alte alea... https://en.wikipedia..._The_Pirate_Bay

#21
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020

 techuser, on 03 mai 2020 - 17:42, said:

In momentul de fata se defriseaza ilegal mii de hectare de paduri ... zilnic

Nivelul infractional a ajuns la cote absolut alarmante din cauza diasporei ...

De ce oare autoritatile acestea atat de vigilente nu reusesc sa vada si sa rezolve si aceste chestii cu adevarat grave?
Pt ca sunt mana in mana cu hotii ?

#22
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
Scrie si-n articol ca trackerul exista in continuare, doar ca si-a schimbat domeniul. Deci nu s-a inchis nimic.

#23
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020

 Failsafe, on 03 mai 2020 - 17:42, said:

Au inceput slugile din pseudo-justitia aservita yankeilor sa comita abuzuri securiste! Sigur ca nu au inceput acum, ci ceva mai devreme, cand au inceput sa cenzureze pirate bay si alte site-uri..
Al naibii treaba ca yankeii nu cenzureaza la ei acasa astfel de site-uri, ca libertate de exprimare si alte alea... https://en.wikipedia..._The_Pirate_Bay

sunt ceva sanse sa fi fost sechestrat la "ordin" venit din afara .... altfel nu se explica

#24
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

 techuser, on 03 mai 2020 - 17:33, said:

au fost prinsi toti hotii din Romania, s-au rezolvat toate cazurile grave si mai ramasese acest amarat de site
Pai cu ce sa se mandreasca deontologii cu pensii speciale? Mai trag si ei cate un part din asta sa vada sefii ca lucreaza.

#25
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
cel mai misto e ca userii site-ului au fost anuntati cu vreo 4-5 zile inainte ca se migreaza serverele pe domeniul nou. asta mi s-a parut super funny. ai ajuns f tarziu la stire, nu e nimic bombastic:)

eu zic ca acest topic se poate inchide definitiv pt ca nu contine nicio informatie

Edited by zile_san, 03 May 2020 - 17:52.


#26
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

 techuser, on 03 mai 2020 - 17:48, said:

sunt ceva sanse sa fi fost sechestrat la "ordin" venit din afara .... altfel nu se explica
Foarte posibil.

#27
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
situ asta e folosit de toti, garcea, procurori, dulap etc.. asa ca e clar ca ordinul vine de afara ca nu s-au trezit ei asa de capu lor sa-si taie sursa de torrente :D

 zile_san, on 03 mai 2020 - 17:52, said:

cel mai misto e ca userii site-ului au fost anuntati cu vreo 4-5 zile inainte ca se migreaza serverele pe domeniul nou. asta mi s-a parut super funny. ai ajuns f tarziu la stire, nu e nimic bombastic:)

eu zic ca acest topic se poate inchide definitiv pt ca nu contine nicio informatie
astia de pe fl au zis ca nu stiu nimic.
poate ca e invers. adica unul din userii lor care intamplator e si ceva sluga prin guvern, a zis sa profite de schimbarea de domeniu ca sa bifeze ceva "in lupta impotriva pirateriei" :)

#28
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
1. Site-ul nu s-a inchis, ci s-a mutat pe alt domeniu.
2. Aparent operatorii nu stiu de ce domeniul a fost suspendat, adica teoretic ar trebui sa fie o hotararea judecatoreasca, ceva.

#29
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011

 I2O, on 03 mai 2020 - 17:42, said:

Ar fi interesant nr dosarului daca se gaseste pe google

nu se gaseste nr dosarului pentru ca dosarul e in urmarire penala. cand e in urmarire penala are caracter nepublic si atunci nu apare pe portalul instantelor. dupa ( daca ) ii trimite in judecata va aparea pe portal

#30
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 zile_san, on 03 mai 2020 - 18:02, said:

nu se gaseste nr dosarului pentru ca dosarul e in urmarire penala. cand e in urmarire penala are caracter nepublic si atunci nu apare pe portalul instantelor. dupa ( daca ) ii trimite in judecata va aparea pe portal

Si nu ar fi trebuit sa-i duca la audieri pe proprietarii site-ului?

#31
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Pai, lu File list cica i s-a dat cu Netflit Posted Image
Deci, dedicatie pentru nesatulii cu x in coada:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XhgTIoChvsA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Taxon, 03 May 2020 - 18:10.


#32
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

 zile_san, on 03 mai 2020 - 17:52, said:

eu zic ca acest topic se poate inchide definitiv pt ca nu contine nicio informatie
Ba da, se atrage atentia asupra faptului ca autoritatile noastre comit acte totalitare pe banda rulanta. Ba baneaza pirate bay, ba baneaza best gore, ba baneaza nu stiu ce site-uri cu coronavirus, ba baneaza acu nu stiu ce site-uri romanesti! Cei care au comis aceste fapte trebuie trasi la raspundere!

#33
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011

 Failsafe, on 03 mai 2020 - 18:09, said:

Ba da, se atrage atentia asupra faptului ca autoritatile noastre comit acte totalitare pe banda rulanta. Ba baneaza pirate bay, ba baneaza best gore, ba baneaza nu stiu ce site-uri cu coronavirus, ba baneaza acu nu stiu ce site-uri romanesti! Cei care au comis aceste fapte trebuie trasi la raspundere!

poti accesa site-ul cu vpn, de altfel e chiar recomandat sa faci asta. in plus daca vrei sa stai linistit foloseste si seedbox si atunci nu mai are nimeni treaba ta. nu e act totalitar cand inchizi un site care pune la dispozitie materiale piratate


@I2O poate inca cerceteaza doar fapta nu si persoanele. pasii intr-un dosar penal sunt : deschide dosar si cerceteaza fapta, daca exista fapta incep si vad cine a comis-o si dupa ce au un minim de probe despre cel care presupun ei ca au comis fapta, extind urmarirea penala asupra persoanei vizate.
ca sa intelegi mai bine : fac plangere ca politie ca ion l-a omorat pe costel. se deschide un dosar cu privire la fapta ( in-rem ) si verifica sa vada daca, costel mai traieste. daca costel e mort, incep sa mai stranga niste probe. dupa ce constata ca ion ar cam fi suspectul atunci extind urmarirea cu privire la persoana ( in-personam )

Edited by zile_san, 03 May 2020 - 18:18.


#34
Phoenixxx

Phoenixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 24.03.2018

 dexterash, on 03 mai 2020 - 17:35, said:

A dispărut o sursa de mocangeli pentru pomanagii?

Sunt convins ca ai tot (da' tot) software-ul folosit cu licente achizitionate legal.
Si nu numai cele pe care la ai acum pe calculator; pentru toate cele utilizate de-a lungul timpului.

PS
Sa nu uit de filme, jocuri ...
Ca de bla, bla suntem toti satui

PS2
Eu recunosc ca sunt pomanagiu conform afirmatiei tale.

#35
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Are pe dracu.

#36
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,394
  • Înscris: 08.02.2011
Utilizatorii au fost anuntati din timp, oricum nu se prea folosea domeniul .ro, trackerul in sine este pe .org port 8880, iar pe web s-a introdus asta .io, s-a anuntat si merge totul perfect in continuare fara intreruperi.   Dar probabil garcea nu le are el cu astea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate