Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Windows 10 October 2020 Update RTM - 20H2

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#343
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,279
  • Înscris: 16.01.2007
Eu nu am găsit rezolvarea.

#344
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,278
  • Înscris: 08.11.2016
Update:
Attached File  Capture.JPG   35.4K   82 downloads

#345
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,655
  • Înscris: 21.08.2008

View PostRavy, on 14 mai 2021 - 07:20, said:

Încearcă un reset a setărilor de power management - reset and restore all power plans to its default via Command Prompt. Here's how:
Right click on the Start menu. Select Command Prompt (Admin).In the Command Prompt, type powercfg -restoredefaultschemes. Press Enter. Close the Command Prompt.
Am incercat, nu merge.
Daca las monitorul sa mearga permanent, evident ca nu am probleme. E un ASUS 24"
Dupa vreo 15 minute, desi monitorul este setat sa se inchida dupa 1 minut, daca am radio online deschis (aplicatie sau in Crome) nu se mai aude nimic in boxe iar ledul monitorului este galben (repaus), in mod normal e albastru.
La miscarea mouseului sau apasarea tastelor nu se intampla nimic. Nici nu pot vedea daca este vreun mesaj de eroare pe ecran. Nici BSOD nu pare sa fie deoarece PC merge in continuare. Doar restart fortat din buton rezolva problema.
Este inca pe 20H1.

PS: am instalat ultimul driver ATI, am reinstalat driverul Realtek audio...

Edited by danghetau, 25 May 2021 - 16:29.


#346
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,655
  • Înscris: 21.08.2008
Extraordinar, am avut un soc.

Dupa ce am trecut la 21H1 prin instalare pe curat, dupa ce am instalat suplimentar doar driverul Realtek (nu exista in driverul audio setarea de reglare a sunetului, e prea infundat) si lasarea in fundat a unui post de radio, dupa o perioada aud acelasi bazait/barait in boxe, totul blocat, ecranul in standby, doar restart din buton a mers.
De la ce sa fie? NU am instalat driverul Catalyst ci doar am lasat W10 sa isi instaleze driverele necesare.
Mentionez ca acest driver Realtek il folosesc de ani buni dar doar in ultimele luni e ceva care nu se mai pupa... in special TuneIn imi da aceasta problema dar cateodata si Chrome in care am deschis un radio online. Nu stiu daca si fara acest radio ar face la fel, de asta deschid PC, pentru a asculta radio.

E vorba de Realtek High Definition audio driver 2.82 pe care ACUM l-am dezinstalat, sa vedem ce și cum.

Edited by danghetau, 12 June 2021 - 19:18.


#347
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,655
  • Înscris: 21.08.2008
Nici o opinie?

Cu TuneIn pe fundal a mers doar 3 minute apoi bazait si i-am dat restart.
Cu radio in Chrome a mers o data 14 minute apoi 3 minute, aceeasi poveste.

Ce dracu nu ii convine? Nu pot sa vad vreo eroare pentru ca ecranul este inchis.

#348
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,655
  • Înscris: 21.08.2008
Nu am mai prins EDIT insa a facut aceeasi chestie si lasat in pace, am setat sa se inchida ecranul dupa 1 minut si nu si-a mai revenit.
Nu are legatura cu radiourile insa chiar nu stiu ce sa mai caut, vreun driver lipsa?
NU am instalat driverul Catalyst al placii video, a instalat sistemul un driver.

Monitorul pare ok, e un ASUS VS228 de 22".
Pe siteul ASUS vad ca nu exista drivere pentru W10 insa a mers ok de cand a aparut W10 pana la actuala revizie a W10.

Edited by danghetau, 15 June 2021 - 18:50.


#349
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 07.01.2009
Cat consuma 21H1? Ca eu sunt multumit cu ce am acum, 20H2 19042.1052.
Poza cu doua tab-uri deschise in edge.

Attached Files

  • Attached File  01.PNG   3.91K   3 downloads


#350
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 07.01.2009
Am instalat in cele din urma si 21H1, cu inima stransa dar uite ca nu consuma mai mult, din contra, cu tab deschis pe digisport aveam 3,6 GB,
cu 21H1, pe acelasi site consuma 3,3.

Attached Files

  • Attached File  01.PNG   17.26K   22 downloads


#351
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Ce conteaza atat cat consuma? De asta ai RAM sa-l folosesti, nu sa stea gol. Ai 12 GB si tu iti faci griji la 3-4 GB consumati.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate