Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Pareri - Bani de acasa ?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,357
  • Înscris: 01.12.2001
Bani de acasă? 17 ani. Nop. In niciun caz.
In agricultura sau construcții: da.
Sau orice activitate fizica.
Daca ar face bani orice adolescent de 17 ani de acasă, ar fi super. Face 1 la un milion. Atât. Daca ai fi tu, nu întrebai aici.

#20
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Deschide thread-uri despre ce sa facem in perioada coronavirus pe softpedia.
Ah stai.. sunt deja o gramada si aici

#21
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014

View PostxMcGabyx, on 30 aprilie 2020 - 20:20, said:

Salutare.
As vrea sa incerc diferite procese prin a produce niste bani pana ce trece aceasta epidemie si poate in continuare.

Sunt pasionat de gaming .
Deocamdata incerc sa fac videoclipuri pe youtube , pentru a imi creste canalul dar e cam greu la inceput .
Aveti idee de tips & tricks pentru boost pe youtube ? Incerc diferite chestii dar nu da roade cam deloc.
Ma descurc putin si Photoshop dar nu foarte bine .
Tin sa mentionez ca am 17 ani .

Fara hate , mersi.
da, mergi inainte, dar gandestete ca toata generatia ta gandeste la fel.De unde dracu vor veni banii daca nu mai munceste nimeni?

#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

View PostdaniMMM, on 30 aprilie 2020 - 20:32, said:



    ART. 8
    (1) Pot desfăsura activităti economice ĂŽn una dintre formele prevăzute la art. 4 persoanele fizice care:
    a) au ĂŽmplinit vârsta de 18 ani, ĂŽn cazul persoanelor fizice care solicită autorizarea pentru desfăsurarea de activităti economice

Adica la lopata are dreptul de la 16 ani si tu-i bagi bete in roate cu acest articol idiot

#23
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Traim intr-o lume ciudata cu exemple care s-au ridicat de jos, cel putin asa ne pare, mai mult este vorba despre ridicat din anonimat.

Youtube si tot internetul merge spre comercial, mai nou si canalele de renovari interioare sunt cu femei imbracate sumar, tate la vedere si pantaloni scurti.
Asa ca tu ca barbat nu ai vreo sansa pe internet.

Canale de youtube? Sunt si asa prea multe, stiu, este de kkt sa te duci zilnic la job, mai fain este sa vorbesti singur in fata la camera si sa iti para ca ai o parere despre orice kkt vezi pe strada.

Si vorba aia din tineretea noastra... Ce? Noi nu am avut vise?
Ehe cate nu faceam in tinerete pentru bani.

Realitatea este ca meseria a fost si a ramas sfant.

In rest ce sa mai zic? Stiu care castiga la pariurile sportive si sunt pe plus.
Sunt destui care se lauda cu forex dar nu am vazut pe careva pe forum sa si puna o statistica, sa fie utilizator activ si nu clona care crede ca a descoperit aurul pe internet.

#24
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,886
  • Înscris: 15.04.2007
Spune parintilor ca pentru o suma de... te lasi de gaming si te apuci de invatat.

#25
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020
1. Continut cit mai mult
2. Continut de calitate
3. Continut inedit
4. Promovare (gratis, share de la prieteni......; pe bani....)
5. Extindere spre alte domenii (tutoriale) si platforme (fb, insta, twitch, mixer.....)

#26
xMcGabyx

xMcGabyx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.02.2019

View PostAdm, on 30 aprilie 2020 - 21:05, said:

Pasionat de gaming, 17 ani...

Viitor de aur, ce sa mai zicem!

Prietene , nu pot spune ca e o pasiune, e doar o placere din care pot si am scos bani , numai ca acum s-au stricat cam toate .
Daca nu era corona , nu mai aveam acest topic aici si nicaieri .
Am multe calitati si am profitat de ele, dar acum in cazul asta decat sa stau degeaba nu mai bine profit de moment si pot face ceva?

Am citit si m-am gandit la toate parerile voastre.

Am mai scos bani din internet ( niste banale avatare / coperte ) dar am scos bani mai multi din jocuri .

Am incercat multe posibilitati inclusiv freelancing-ul care, cum a spus o persoana mai sus , sunt altii care lucreaza pe cativa centi-dolari si iti iau fata.

Am incercat si inca incerc sa fac pagini web pentru diverse firme , dar sunt greu de gasit atata timp cat ele nu au un site practic.Am facut cateva , am scos ceva cash , dar in perioada asta nu multi accepta asteptand dupa corona .

#27
Bernard77

Bernard77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 14.04.2017
Un adolescent caruia ii place sa se joace pe calculator.

Ce raritate!

Asta merita bani buni! Unde platesc?

#28
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,361
  • Înscris: 11.08.2003
In cazul in care inca mai cauti: https://www.upwork.c...23528bd6b2d5d1a

Needs to hire 6 Freelancers
United Call Centers is a global leader in providing multilingual call center services using an at-home workforce. We provide OmniChannel Front Office BPO services globally with Native Speakers in all languages and we are currently looking for talented individuals for our international team. Would like to be a part of a successful team where you can grow your carrier? If yes, then we are looking for you!
Tasks and responsibilities:
· Satisfying customer needs and queries via inbound calls, emails and chat in Romanian language in a timely manner
· Managing database
· Escalating and forwarding problems towards the relevant department
· Help with any additional administrative tasks on campaign
· Learn and follow instructions, use standard operating procedures and call scripts, FAQs as provided by management.
· Ensure the Service Desk meets all SLA compliance requirements to the business by exercising an ownership mentality toward customer needs, showing respect and consideration to all team members and contributing improvements where possible
· Being on time and available for given shifts
· Participation on all required training
· Substitution of other agents if needed
· Giving immediate feedback in case of any difficulties or issues with the used programs
Opening hours: Monday – Friday, from 8:00 – 17:30 local time
Payment: net 4 EUR/hour, paid monthly via Upwork, in the first ten working days of the month following the worked month.
We are seeking freelancers for specific projects and campaigns with a contract type of job. This is why we are working with hourly wages instead of indicating monthly salaries.
Agent Requirements:
· Romanian as mother-tongue and fluent English language knowledge
· 1- 2 years experience in the customer service field
· Excellent written and spoken communication skills
· Positive and kind attitude
· Service-oriented thinking and acting
· Ability to work at least 5-6 hours a day
· Strong stress handling skills
· Flexibility and patience
Work Environment Requirements:
- Quiet workplace (tasks are delivered from the comfort of the customer support agent's home)
- USB Headset (separate microphone and loudspeakers are not good enough to manage calls)
- Computer or Laptop with Windows operating system (Windows 8 or above) and
- Broadband internet connection (mobile internet is not good enough to manage calls)
Our offer:
· International environment
· Great developmental opportunities and programs
· Passionate and welcoming team
· Flexible working hours
· Competitive salary

#29
unutare

unutare

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.03.2016
http://lucreaza.onli...hp?f=5&p=20#p20 - esti platit sa postezi pe forum

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate