Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Costuri transport Romania Polonia

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
kvs

kvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.07.2013
Salutari

De ceva timp ma chinui cu extinderea pe piata din Polonia. Am insa o problema cu taxele de transport. In momentul de fata nu am cost sub 80 lei pe ramburs sau card pe Polonia. Greutate pana in 3 kilograme cu DPD.

In 80 lei am inclus toate taxele de index de combustibil, ramburs in cont colector.

Aveti alte alternative? Conectica, electrice si electronice vand, ca sa va faceti o idee.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Trebuie sa negociezi un contract.

Vezi si GLS. Oricum ar fi, nu iesi chiar ieftin la nici unii daca vrei sa trimiti pachet direct catre clientul final. Pana si Poczta Polska taxeaza 50+ zl PL-RO.

Cred ca cea mai buna varianta ar fi sa te extinzi si fizic aici. Sunt transporturi saptamanale Krakow-Cluj si invers, sunt multi care vin cu tiruri goale la Krakow pentru aprovizionare, dar ala nu o sa se duca la client. Deci trebuie mai intai sa vii fizic, sa-ti faci Sp. z. oo., sa ai pe cineva care sa se ocupe de logistica, etc. (Se pot face multe si online pe gov.pl, dar sa ai PESEL)


ps. ai putea sa te extinzi fizic cu un depozit micut si vanzari pe Allegro de exemplu.
ps². Trebuie sa oferi support in limba poloneza.

Edited by Lex404, 29 April 2020 - 10:34.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
DAP - asa ceva se negociaza iar pentru obtinerea unui tarif bun depinde foarte mult si volumul
Despre ce volum vorbim ?

#4
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Zici ca esti mai ieftin ca Amazon care trimite gratis la comenzi peste 29?.N-as prea crede.

#5
kvs

kvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.07.2013
Salutari

Va multumesc de raspunsurile pe subiect in primul rand

@Lex404 - Am incercat si cu GLS insa sub 80 lei nu au cum sa imi dea. DPD la fel. In momentul de fata, ar fi imposibil sa gasesc un suport pe Poloneza sau sa deschid un mic depozit, mi-ar trebui oameni acolo, am aflat cate ceva din mesajul tau

@naijax - Volum estimativ nu pot spune, Livrez in Romania pe online cam 7000 colete pe luna. Mai am Amazon Germania Cehia si Polonia cu vanzari de 15-30K pe luna. Pe Polonia cred ca as duce 500 de comenzi lunar, insa dupa 4-5 luni de la lansare.

Imi e imposibil sa concurez cu transport de 80 lei, poate doar pe produse scumpe, insa produsele mele au o gretutate volumetrica cele de valoare medie, iar cele mici, sunt foarte ieftine cu marja mare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate