Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Rasaduri incepator - Germinare, mutare in alveole si udat gresit. Mai pot recupera ceva din ce nu a iesit?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Eu nu mai fac rasaduri ca e pierdere de timp si munca inutila. Pun semintele la incoltit (doar ardei si rosii) si cand au incoltit le pun la gramada intr-un ghiveci mai mare cu pamant special de rasaduri. Cand sunt suficient de mari, plantele le desfac si le plantez definitiv. Nu ma mai chinui cu rasaduri care odata plantate si scoase afara mor jumate din ele.

Edited by Clovis, 23 March 2021 - 20:23.


#20
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
@dON: previcur energy + bionat (sau cropmax)
@Clovis: pai cam tot rasaduri se cheama ce faci...

#21
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Da, dar nu le pun separat in zeci de paharele. Anul trecut am aruncat niste seminte de ardei iute intr-un ghiveci afara ( ca sa nu le arunc la gunoi) si am mancat totata vara  ardei iute. Cand ma chinuiam din ianuarie cu rasaduri pe metoda clasica nu mancam aproape nimic.

Edited by Clovis, 23 March 2021 - 20:32.


#22
Vgelu

Vgelu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.05.2017
Eu pun semintele in citeva galeti de 20l cu pamint si le las sa rasara in balcon inchis. Cind da caldura le scot afara cu tot cu galeti. Anul trecut din 3 galeti am mincat toata vara rosii. Pun cam 10 fire de rosii intr-o galeata. Vara trebuie udate cam de 8...10 ori pe zi si mai trebuie si ceva ingrasamint din cel pentru fertirigare. Asta se rezolva usor cu o priza temporizata si o pompa pentru acvariu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate