Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Caine nu se mai poate ridica

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ChickenMeister

ChickenMeister

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.11.2017
Salut!
Am un caine ciobanesc la tara care are aproximativ 8 ani si acum o saptamana nu putea sa se mai ridice pe picioarele din spate, adica voia sa se ridice, incepeau sa ii tremure iar apoi cadea jos.Cainele nu a prezentat simptome inainte de asta, a fost foarte brusc.Am fost la un veterinar si i-am cumparat antiinflamatoare, vitamine, pastile pentru artrita si in general pastile pentru oase.Sta jos de cand am inceput sa-i dau pastilele si am mai plimbat-o acum 5-6 zile, adica eu o tineam de spate si ea mergea cu picioarele din fata.Ieri am vrut sa o plimb iar si nu se mai tinea nici pe picioarele din fata.Veterinarul a spus ca trebuie sa dea semne pastilele pe care le ia.Credeti ca daca o mai plimb ajutata isi mai poate reveni?Sau ce as putea sa mai fac sa isi revina?
ps:Cainele e la fel de vesel ca inainte, latra in continuare se joaca cu tine, te lasa sa-l mangai etc.

#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Orice ai face, nu "ajuta" tu animalul ala sa faca ceva cu forta, ca asa te-ai gandit tu.

#3
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
Daca e vesel si pare ca se simte bine, are toate sansele sa se vindece.Ai rabdare cu el, probabil tratamentul isi face efectul pe parcurs. Sanatate catelusului!

#4
marian_nic65

marian_nic65

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 03.11.2012
Sanatate catelusului,intradevar tratatementul poate rezolva starea.

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 ChickenMeister, on 25 aprilie 2020 - 18:23, said:

Salut!
Am un caine ciobanesc la tara care are aproximativ 8 ani si acum o saptamana nu putea sa se mai ridice pe picioarele din spate, adica voia sa se ridice, incepeau sa ii tremure iar apoi cadea jos.Cainele nu a prezentat simptome inainte de asta, a fost foarte brusc.Am fost la un veterinar si i-am cumparat antiinflamatoare, vitamine, pastile pentru artrita si in general pastile pentru oase.Sta jos de cand am inceput sa-i dau pastilele si am mai plimbat-o acum 5-6 zile, adica eu o tineam de spate si ea mergea cu picioarele din fata.Ieri am vrut sa o plimb iar si nu se mai tinea nici pe picioarele din fata.Veterinarul a spus ca trebuie sa dea semne pastilele pe care le ia.Credeti ca daca o mai plimb ajutata isi mai poate reveni?Sau ce as putea sa mai fac sa isi revina?
ps:Cainele e la fel de vesel ca inainte, latra in continuare se joaca cu tine, te lasa sa-l mangai etc.
Shar-pei-ul meu nu s-a mai putut ține pe picioare sub nici o formă.
După mult plâns și două diagnostice identice de la doi veterinari, atac cerebral, am adormit-o.
Dar nu a fost ușor.
La un moment dat, toți 3 am ajuns la concluzia că adormitul e cel mai bine atât pentru Kira, cât și pentru noi.

#6
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,926
  • Înscris: 02.02.2007
ce pastile ii dai?
nu i-a facut dexa veterinarul?

#7
ChickenMeister

ChickenMeister

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.11.2017

 richi_e, on 25 aprilie 2020 - 20:48, said:

ce pastile ii dai?
nu i-a facut dexa veterinarul?
Am întrebat și am înțeles că a luat acum câțiva ani niste pastile cu dexa dar injecție nu.
Referitor la pastile o să mă uit mâine pe ambalaje și îți spun.
Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!

#8
dancir2001

dancir2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 25.05.2006
Cand vine vorba de animale, e plin de medici peste tot.....si aici si pe facebook mai ales.......Vai de noi

#9
ChickenMeister

ChickenMeister

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.11.2017
Catelusa s-a facut bine acum mult timp, multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate