Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema ETS2 harta Romania incompatibila cu versiunea jocului

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015
Salutare tuturor. Am luat harta Romaniei dar se pare ca este versiunea v 0.2b [1.34] iar eu in joc am versiunea 1.36.2 ceva de genul iar modul hartii nu este compatibil ,cum pot sa rezolv aceasta problema ca sa pot rula harta Romaniei ?

[ https://i.imgur.com/sVviA2v.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
De ce te complici cu moduri cand exista Romania in ETS2 oficial?

#3
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

 gerbil, on 24 aprilie 2020 - 13:36, said:

De ce te complici cu moduri cand exista Romania in ETS2 oficial?


Ai un link ceva ?

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Se numeste Road To Black sea si se cumpara impreauna cu DLC-ul Going East pentru a conecta harta de baza cu Romania, toata tarasenia costa undeva la 25-40 de euro in functie de momentul pietei. Se poate gasi si de imprumutat, cu riscul de virusi si lipsa de update-uri.

Sfatul meu, "camionagiu" de pe vremea primului ETS si cand ETS2 nu avea inca camioane cu licenta, cumpara-l, merita, ai avantajul update-urilor si poti juca on-line prin truckersMP cu alti jucatori.

Poti incerca sa iei cheile de activare si de pe G2A si alte surse alternative si pe urma sa le aloci contului de Steam. Eu am prins pe MediaGalaxy jocul in varianta Platinum care a inclus si cateva DLC-uri la doar 50 de lei, fata de 150 cat costa la pret intreg pe Steam si pe urma am adaugat DLC-uri. mai am nevoie de Italia, Road To Black Sea si Beyond The Baltic Sea pentru a completa harta.
Pe Steam ai si medalii pentru diverse activitati din joc, cea mai rara medialie de la mine este The Bigger The Better si este dependenta de DCL-ul Special Transport, medalie obtinuta de 1.2% din jucatori.

Acum suntem in prag de versiunea 1.37 care aduce  motorul audio Fmod, geamuri care se deschid si afecteaza dinamica sunetului din cabina, imbunatatiri la harta si altele. Urmeaza cateva camioane noi precum MAN TGX Euro6 Stage3, Iveo S-Way 2020 si altele.

Edited by connectorxp, 24 April 2020 - 13:54.


#5
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Intra in Steam > biblioteca > ETS2 > Click dreapta > Proprietati > Beta > Selecteaza versiunea compatibila cu modul. Ai grija, daca faci asta s-ar putea sa aiba probleme cu alte mod-uri.

#6
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
cumpara joculPosted Image

#7
IDriver

IDriver

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.11.2015

 zzhunt, on 24 aprilie 2020 - 14:16, said:

cumpara joculPosted Image


Am jocul cumparat de 2 ani frate... eu intrebasem de ce este problema de compatibilitate la harta aia cu versiunea jocului, nu face off-topic te rog frumos.

 zNick, on 24 aprilie 2020 - 14:10, said:

Intra in Steam > biblioteca > ETS2 > Click dreapta > Proprietati > Beta > Selecteaza versiunea compatibila cu modul. Ai grija, daca faci asta s-ar putea sa aiba probleme cu alte mod-uri.

Multumesc, am gasit si cred ca asta era problema.

 IDriver, on 24 aprilie 2020 - 14:32, said:



Am jocul cumparat de 2 ani frate... eu intrebasem de ce este problema de compatibilitate la harta aia cu versiunea jocului, nu face off-topic te rog frumos.



Multumesc, am gasit si cred ca asta era problema.


Ideea este ca imi da crash cu harta aia...

#8
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Asa pateam de la un camion Volvo FM-X si la fel, orice i-ai face tot nu il accepta, mod-urile au probleme cand intalnest si alte mod-uri, nu doar versiunea gresita de joc.

#9
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 IDriver, on 24 aprilie 2020 - 14:41, said:



Am jocul cumparat de 2 ani frate... eu intrebasem de ce este problema de compatibilitate la harta aia cu versiunea jocului, nu face off-topic te rog frumos.

cumpara dlc oficial si scapi de probleme

#10
teoandu

teoandu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.04.2012
Salutare!
Am un volan THRUSTMASTER 458 Ferrari și nu-i pot seta pedalele corect (stg-frână, dr-accelerație), le pune inversate. A mai pățit cineva asta?
Mulțumesc!


Edited by teoandu, 24 April 2020 - 20:52.


#11
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

 teoandu, on 24 aprilie 2020 - 20:50, said:

Salutare!
Am un volan THRUSTMASTER 458 Ferrari și nu-i pot seta pedalele corect (stg-frână, dr-accelerație), le pune inversate. A mai pățit cineva asta?
Mulțumesc!
Pai le setetezi din setările jocului, la "key binds", parca asa se numea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate