Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

mincinosii

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
acesti oameni sunt peste tot. nu inteleg ce au in cap pentru ca nu inteleg satanismul.

minciuni in crestinsm:
-nimeni nu ar trebui sa fie sigur ca va fii mantuit. eu care am chemare si cred ca nu e nimeni acum cu chemare, cel putin aici, nu stiu ce se va intampla cu mine, uneori cred ca sunt fiara, Dumnezeu m-a amenintat foarte clar,.
-crestinismul facut pentru bani este rau, nimeni nu ar trebui sa ceara bani pentru ce predica: Fara plata ati primit, fara plata sa dati. (Matei 10:8). banii daca ii strangeti dati-i saracilor
- propovaduirea bunastarii exagerate si a fericirii in viata asta 25. Vai de voi care sunteti satui acum! Pentru ca voi veti flamanzi! Vai de voi care radeti acum, pentru ca voi veti plange si va veti tangui! (Luca 6:25)
-cei care atrag oameni prin tineri, femei, barbati care sunt deja la ei, si nu prin cuvantul lui Dumnezeu Vai de voi, carturari si farisei fatarnici! Pentru ca voi inconjurati marea si pamantul ca sa faceti un tovaras de credinta; si, dupa ce a ajuns tovaras de credinta, faceti din el un fiu al gheenei, de doua ori mai rau decat sunteti voi insiva. (Matei 23:15)
-propovaduirea iertarii fara pocainta, fara un efort de schimbare 22. Multi Imi vor zice in ziua aceea: "Doamne, Doamne! N-am prorocit noi in Numele Tau? N-am scos noi draci in Numele Tau? Si n-am facut noi multe minuni in Numele Tau?"
23. Atunci le voi spune curat: "Niciodata nu v-am cunoscut; departati-va de la Mine, voi toti care lucrati faradelege."
(Matei 7:22-23)
-profetii mincinoase, nu stiu de ce un om ar profetii, eu ma feresc, nu am acest dar, unii il au. trebuie sa urmariti interesul celui care le face, pentru ca de fiecare data se ajunge la bani

in concluzie, sa fii crestin este relativ greu, iti asiguri cele necesare aici, nu se poate fara munca si traiesti cu speranta ca va fi bine in imparatia lui Dumnezeu

minciuni in afara crestinismului:
-aici sunt teoriile conspiratiilor, acesti oameni sunt mincinosi patologici si vei vedea ca totul nu se va adeveri
-stiinta nu rezolva aproape nimic, ma refer inclusiv la boli medicamente sau ce asteptam, noi acum: vaccin, sunt o multime de boli care nu au leac. te poti vindeca daca iti schimbi comportamentul
-leacurile babesti, multi "vindeca", nu ii credeti, fara Dumnezeu nu exista vindecare
-banii. nu trebuie sa faci orice pentru bani, cele necesare vin prin pocainta si mai mult nu ai nevoie. trebuie sa iti strangi bani cu chibzuita

#2
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Sunt mai multi! Posted Image

#3
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
ce inseamna pocait?

#4
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
pocait in mintea mea inseamna sa te schimbi pentru Dumnezeu

#5
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
in a mea inseama un din ala ce te saluta cu "pace tie" si la restul oamenilor le zice oameni "de lume"

#6
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
sunt cateva greseli pe acolo, le-am vazut , nu pot face nimic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate