Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boilere electrice slim / compacte

Problema de sunet tv LG conectat ...

Intrebari legate de CERBO GX

transport mobila grea la etaje su...
 TCL 98X955

Concursuri false, ce ziceti?

Recomandare AC pentru o camera

Sunet ambreiaj - Opel meriva z17dth
 C-BooL - Magic Symphony ft. Giang...

Pret instalator

Fire lipite cu banda sub scaunul ...

RCA mai ieftin online - unde?
 Configurare PC AMD Ryzen 9 7950x3d

Sony Oled

[python] dependențe clase

Curatare piese de calcar

Samsung A50 - o mizerie

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

VlaDv2

VlaDv2

Junior Member

• Grup: Junior Members

andreic, on 23 aprilie 2020 - 07:28, said:

Telefoanle moderne nu sunt gandite sa cada, deci mai multa atentie cu ele
Ce husa, flip sau de spate ?

Husa de spate - stiu ca nu sunt, dar asa ceva chiar n-am mai patiti sau vazut pana acum. ( mi-a si cazut pe spate)
Ma asteptam totusi la ceva calitate de la astia,  mi se pare incredibil de slab facut tinand cont de brand si pret.

Pana la urma e un telefon nu un ou faberge :))

kjlfdshgfdlkgh, on 23 aprilie 2020 - 06:10, said:

threadul asta sumarizat:
"A50 e o mizerie pentru ca l-am spart ca un dobitoc"
OP, ramai la "huawey", pe care nu poti instala nici youtube/google maps/uber/whatever. Lasa samsung-urile pentru oamenii cu mai mult de doi neuroni

Da man, i-am comandat deja o pernuta mica  de catifea, o sa-i instalez youtube/google maps/uber  si-l las pe birou ca fix.

kjlfdshgfdlkgh

kjlfdshgfdlkgh

Member

• Grup: Members

RedDev, on 23 aprilie 2020 - 09:06, said:

Exista vreun telefon non-china-rom pe care nu poti instala aplicatiile Google?

da, huawei.
telefoanele huawei au interdictie la serviciile google (nu numai ca nu vin preinstalate. e interzis sa ai google services pe ele, e f greu sa le pui. daca reusesti, cine stie cat tine. oficial e interzis)

cspot

cspot

Guru Member

• Grup: Senior Members
Afirmativ ! Tot ce e Samsung Axxxx daca l-ai scapat jos e terminat. A2 , A 50 nu conteaza.

kosmin90

kosmin90

Active Member

A50 numai telefon premium nu este, de fapt este situat in zona low-mid end, are avantajul ecranului super-amoled.si cam atat, in rest este o plasticarie ordinara.

OP ar trebui sa bagi de seaama ca telefonul are 6.4inch, sansele sa-l spargi sunt mult mai mari, chiar si cand il scapi de la un metru.

Gorilla Glass-ul de pe el este mult mai casant, mai rezistent la zgarieturi dar nu la fel de elastic precum versiunile mai vechi.

kjlfdshgfdlkgh

kjlfdshgfdlkgh

Member

kosmin90, on 23 aprilie 2020 - 14:12, said:

A50 numai telefon premium nu este, de fapt este situat in zona low-mid end, are avantajul ecranului super-amoled.si cam atat, in rest este o plasticarie ordinara.

Din pacate tu nu stii nimic. Daca A50 e "low-mid end", atunci A10 ce e?
In primul rand, nimeni nu a spus ca A50 e un telefon premium.
Singurul lucru ieftin din A50 e constructia (care, desi e plastic, e surprinzator de solida). Are un ecran urias OLED, incepe (!) de la 6gb ram/128gb rom, are camere bune, always on display, one ui si primeste doua versiuni majore de android si 3 ani de security patches. A, si e cumparat de oameni normali. Nicio chinezarie nu are toate alea.

Stiu ca incelii/autistii sunt atrasi de chinezarii random si stiu ca poate A50, un telefon de 200 de euro (cat costa cureaua de pantaloni a unor oameni) e prea mult pentru bugetul tau, dar te rog sa nu scrii porcarii pe net daca nici macar nu l-ai folosit in viata ta.

Edited by kjlfdshgfdlkgh, 23 April 2020 - 15:33.

dionenina424

dionenina424

Active Member

Si eu chiar credeam ac e un topic serios, dupa titlu.
Cica i-a cazut de 2 ori telefonul - si NU pe patura de 10 cm grosime, ci pe parchet si pe nu stiu ce....
Oare dece s-o fi spart ecranul ?
Cica avea husa..... de zici ca era husa din aia de kevlar captusita cu tabla de otel de 3 mm si cu amortizoare de soc....
Ce elgatura are Samsung cu cazutul telefonului?
E un telefon de duzina, din gama slaba / medie, zi mersi ca iti faci treaba cu el (pina sa-l spargi....)
Daca zici Samsung, iti inchipui ca orice chestie de la ei e super mega beton babana ?!

breitner

breitner

Senior Member

dionenina424, on 23 aprilie 2020 - 15:27, said:

...........
...........

Nici una!
La cate prostii se scriu mai conteaza una (daca era chinezarie nu se spargea nimic!)?

VlaDv2

VlaDv2

Junior Member

• Grup: Junior Members

dionenina424, on 23 aprilie 2020 - 15:27, said:

Si eu chiar credeam ac e un topic serios, dupa titlu.
Cica i-a cazut de 2 ori telefonul - si NU pe patura de 10 cm grosime, ci pe parchet si pe nu stiu ce....
Cica avea husa..... de zici ca era husa din aia de kevlar captusita cu tabla de otel de 3 mm si cu amortizoare de soc....
E un telefon de duzina, din gama slaba / medie, zi mersi ca iti faci treaba cu el (pina sa-l spargi....)
Daca zici Samsung, iti inchipui ca orice chestie de la ei e super mega beton babana ?!

breitner, on 23 aprilie 2020 - 15:36, said:

Nici una!
La cate prostii se scriu mai conteaza una (daca era chinezarie nu se spargea nimic!)?

Voi doi, la modul serios, considerati ca la o cazatura de 1m e ok sa-ti plezneasca telefonul ca un ou?
Plm, ce urmeaza la urmatoarea generatie - explodeaza si te omoara? Vine reprezentantul Samsung si te bate?

Pentru mine e doar o unelta, mi se rupe ca-i Samsung/Apple/Huawey sau whatever, este un telefon MOBIL nu un pahar

Oricum, se poate inchide topicul

PS: Uite chinezarie de aproape 3 ani, n-a pupat husa si-a luat 3000 de cazaturi, drumuri la munte, pus chestii pe el, ce vreti voi:

Attached Files

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Tu trebuie sa intelegi niste chestiuni ce tin de fizica. Degeaba te miri de faptul ca a crapat la doar o singura cazatura. Daca a nimerit un punct vulnerabil a crapat. Conteaza suprafata de contact (podea, asfalt etc), greutatea telefonului, materialul, distanta etc.

Edited by MembruAnonim, 23 April 2020 - 16:17.

kosmin90

kosmin90

Active Member

kjlfdshgfdlkgh, on 23 aprilie 2020 - 15:26, said:

Din pacate tu nu stii nimic. Daca A50 e "low-mid end", atunci A10 ce e?
In primul rand, nimeni nu a spus ca A50 e un telefon premium.
Singurul lucru ieftin din A50 e constructia (care, desi e plastic, e surprinzator de solida). Are un ecran urias OLED, incepe (!) de la 6gb ram/128gb rom, are camere bune, always on display, one ui si primeste doua versiuni majore de android si 3 ani de security patches. A, si e cumparat de oameni normali. Nicio chinezarie nu are toate alea.

Stiu ca incelii/autistii sunt atrasi de chinezarii random si stiu ca poate A50, un telefon de 200 de euro (cat costa cureaua de pantaloni a unor oameni) e prea mult pentru bugetul tau, dar te rog sa nu scrii porcarii pe net daca nici macar nu l-ai folosit in viata ta.

Stiu ca iti place, dar tot un telefon low-mid end ramane, asta e realitatea.

Hai sa o luam altfel, varful A80 ce era? High-end? Dar seria S dar seria Note?

Toata seria de A-uri sunt telefoane de buget si cam atat.

Edited by RealThing, 24 April 2020 - 14:03.

Florin_lou

Florin_lou

Senior Member

A90.

optimus prime

optimus prime

Member

kjlfdshgfdlkgh, on 23 aprilie 2020 - 12:09, said:

da, huawei.
telefoanele huawei au interdictie la serviciile google (nu numai ca nu vin preinstalate. e interzis sa ai google services pe ele, e f greu sa le pui. daca reusesti, cine stie cat tine. oficial e interzis)

Foarte interesant.Eu am ,pe langa Samsung Galaxy A50 si un Huawei y7 2019 luat din Romania.Si culmea,are si youtube,google maps si google services preinstalate.Si poti face si update la orice aplicatie din google play.

RealThing

RealThing

paid assassin

• Grup: Moderators
Ti-a facut ceva butonul la de report de dai in el in halul asta?

dionenina424

dionenina424

Active Member

VlaDv2, on 23 aprilie 2020 - 16:00, said:

Voi doi, la modul serios, considerati ca la o cazatura de 1m e ok sa-ti plezneasca telefonul ca un ou?

N-ai intrebat corect.
Corect era asa: la o cazatura de 1m e ok sa-ti plezneasca telefonul Samsung A50 ca un ou?
Raspuns: DA, bineinteles. Este un telefon mediu, dintr-o serie medie, cu calitati medii.

Ce model de Huawei e in poza aia ??

daalos

daalos

Active Member

Depinde si de noroc... l-am scapat de zeci de ori - asfalt, ciment, parchet etc....
am shimbat folii de sticla comandate din china in prostie... uneori si la cateva zile.
S-au crapat doar foliile de sticla, in rest Ok!
Adevarul e ca-i cam alunecos, mare, iti aluneca usor din mana sau buzunare daca nu esti atent.
Are doar husa spate din plastic subtire pe el - poate esti tu mai ghinionist !

Edited by daalos, 05 May 2020 - 06:38.

cata911

cata911

New Member

salut,

Am si eu o intrebare referitor la un Samsung A50,dupa update-ul la android 10 nu-mi mai vede senzorul de amprenta,eroarea ce apare imi spune ca trebuie calibrat senzorul,a mai patit cineva treaba asta?
mentionez ca daca instalez din nou versiunea de android 9, senzorul functioneaza perfect

optimus prime

optimus prime

Member

Incearca,dupa ce faci update la Android 10,sa resetezi telefonul la setarile din fabrica si sa cureti cache-ul;apoi memoreaza din nou amprenta(de trei ori) .Eu nu am problema asta cu Android 10.

Eltronik

Eltronik

Junior Member

CovertTwo, on 23 aprilie 2020 - 08:36, said:

Audi A6 sau ?
Explică ne și nouă despre ce vorbești.
Numai plastic găsești in telefoanele astea, normal că se sparg una două.

Ți se pare că ești pe un topic despre mașini, bombardiere?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate