Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Alergie neidentificatã

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Andr33iy98

Andr33iy98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 14.04.2014
Hristos a Inviat
Aveti idee de la ce sunt aceste bube, mentionez ca am o rinita alergica, am nasul mereu infundat  tusesc de rup norii si gatul este inflamat de cand eram mic, nu-mi trece de niciun fel. Am luat si tratament cu ventonil si picaturi pana mi-a curs sange din nas, nu stiu la ce metode sa mai recurg. Am fost la alergolog, trebuie sa ma duc iarasi sa schimb tratamentul ca cel vechi nu mai face fata.
Ca fapt divers, limba este normal sa fie asa ?
Am fost si la ORL si nu am deviatie de sept sau sinuzita, la pneumologie spirometria a fost ok, 138% era valoarea  iar pentru astm ar fi sub 80%, urmeaza o radiografie pulmonara, dar plamanii am inteles ca sunt ok.

Attached Files


Edited by Andr33iy98, 19 April 2020 - 17:23.


#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Clar ai o alergie. Mergi si fa ceva teste.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Teste alergeni din sange.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Ia legatura cu un cabinet particular, medic de profil si intreaba-l daca iti poate da un diagnostic prin poze (facute bine). Asta daca nu vrei si o vacanta de 14 zile, pe langa tratament. Pana una-alta, sa nu fie ceva alimentar, mananca regim cateva zile. De marti gasesti pe cineva.

#5
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
Clorocalcin sa iei pana ajungi la medic. Au stropit cu substante in proximitatea locuintei tale?

#6
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Sa nu fie o reactie alergica.
Mare atentie la  alimente.....

#7
Andr33iy98

Andr33iy98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 14.04.2014

 YOUR_GOD, on 19 aprilie 2020 - 18:11, said:

Ia legatura cu un cabinet particular, medic de profil si intreaba-l daca iti poate da un diagnostic prin poze (facute bine). Asta daca nu vrei si o vacanta de 14 zile, pe langa tratament. Pana una-alta, sa nu fie ceva alimentar, mananca regim cateva zile. De marti gasesti pe cineva.
Bubele sunt de la ceva aliment zic eu, nu cred ca m-a piscat ceva prin somn.

 autom2, on 19 aprilie 2020 - 18:23, said:

Clorocalcin sa iei pana ajungi la medic. Au stropit cu substante in proximitatea locuintei tale?
Nu au stropit. Cred ca de la ceva aliment. Am facut prick test pentru alergii momentan si am fost alergic la multe: acarieni, poleni, mucegai. Sa fac si test de sange ? Mentionez ca la analize in vara am avut eosinofilele aproape dublate, valoarea maxima fiind de 4%, eu avand 7.8%

#8
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
sa te feresti de otet (acum e perioada salatelor verzi) , portocale,citrice, nuci ,miere pana descoperi ce este la doctor . Ai imunitatea slabita .De la farmacie nu ti-au recomandat claritine la 24 h/1 pastila  si sa cureti cu alcool mentolat bubitele ?

Edited by dan2626, 19 April 2020 - 23:10.


#9
Andr33iy98

Andr33iy98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 14.04.2014

 dan2626, on 19 aprilie 2020 - 23:07, said:

sa te feresti de otet (acum e perioada salatelor verzi) , portocale,citrice, nuci ,miere pana descoperi ce este la doctor . Ai imunitatea slabita .De la farmacie nu ti-au recomandat claritine la 24 h/1 pastila  si sa cureti cu alcool mentolat bubitele ?

Am avut tratament cu levocitirizinum, nu mai are efect. Iau de 2 luni
Chiar am mancat salata Verde cu outin otet, miere imi pun in lapte cald pentru gatul iritat

Edited by Andr33iy98, 20 April 2020 - 12:41.


#10
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015

 Andr33iy98, on 20 aprilie 2020 - 12:34, said:

Am avut tratament cu levocitirizinum, nu mai are efect. Iau de 2 luni
Chiar am mancat salata Verde cu outin otet, miere imi pun in lapte cald pentru gatul iritat
Cel mai bine la  un medic dermato + alergolog.

Sunt cativa in Bucuresti cu dubla specializare...succesPosted Image Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate