Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce inseamna Pastele pentru voi si ce va lipseste de acest Paste?

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

Poll: Ce inseamna Pastele pentru voi? (30 member(s) have cast votes)

Ce inseamna Pastele pentru voi?

  1. O sarbatoare religioasa in care ma regasesc (13 votes [35.14%] - View)

    Percentage of vote: 35.14%

  2. Un concediu, timp liber (12 votes [32.43%] - View)

    Percentage of vote: 32.43%

  3. Voted O reintalnire cu cei dragi (7 votes [18.92%] - View)

    Percentage of vote: 18.92%

  4. Mancareeeeeeeeeee (4 votes [10.81%] - View)

    Percentage of vote: 10.81%

  5. O oportunitate ca sa arat ce tare sunt (1 votes [2.70%] - View)

    Percentage of vote: 2.70%

Vote Guests cannot vote

#19
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Nimic special nici la mine, poate mananc mai mult fiindca se face mai multa mancare si a da, o bauta (singur de data asta)

Edited by zNick, 18 April 2020 - 16:35.


#20
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Inca un topic cu si despre nimic!
Nu este ceva nou.

Dpmdv este poate cel mai frumos paste (scris intentionat cu p mic)
Nu imi lipseste nimic, din contra sunt foarte bucuros ca le da cu minus popilor.Posted Image

#21
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

View Postxymzar, on 18 aprilie 2020 - 16:35, said:

Inca un topic cu si despre nimic!
Nu este ceva nou.

Dpmdv este poate cel mai frumos paste (scris intentionat cu p mic)
Nu imi lipseste nimic, din contra sunt foarte bucuros ca le da cu minus popilor.Posted Image
Recupereaza ei, sunt buni la asta

#22
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014

View PostDude_2nd, on 18 aprilie 2020 - 16:30, said:

mda... Posted Image

1. batjocoriti ce nu cunoasteti.
2. vorbiti cu o arogantza gretzoasa, ca si cum voi nu veti ajunge batrani(ceea ce e foarte probabil, pentru ca o sa va ia ca din oala)

Selecția naturală. Am greșit cu ceva? Dacă medicii îți spun să stai în casă ca te ia dracu' daca ai 65+ si dai cumva de virus, si tu tot o faci, nu se numeste selectie naturala?

Da, și când voi ajunge eu bătrân, îmi voi merita soarta dacă mă ia CoVID-60 făcând o prostie.

Edited by Rhesus, 18 April 2020 - 16:50.


#23
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostRhesus, on 18 aprilie 2020 - 16:37, said:

Selecția naturală. Am greșit cu ceva? Cine nu respectă izolarea, și se îmbolnăvește ... ce să zic? Să-l felicit?
dregi busuiocu acuma?
cu spalatii pe creier cum ramane? crezi ca voinu sunteti manipulati si spalati pe creier? grav e insa ca nici nu sesizati...

#24
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Și, ca să fiu ontopic, neavând treabă cu religia/religiile pot să remarc obiectiv că,,,, catolicii sunt cu picioarele pe pământ. Cu 20 de picioare mai pe pământ decât ortodocșii.

La rece, nu au făcut niciun circ. Și bănuiesc că și ei au tradiții și obiceiuri. În schimb pe partea ortodoxă e no comment. Cred că Circul Globus e mic copil mai ales când rage Daniel ...

Edited by Rhesus, 18 April 2020 - 16:51.


#25
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,485
  • Înscris: 12.07.2010

View Postabac, on 18 aprilie 2020 - 16:22, said:

Situatia in Romania e asa:

1. Cei mai religiosi oameni, sunt batranii.
2. Cei mai idioti cetateni ai romaniei sunt tot batranii (vezi cum se inghesuie in zi de pensie sa traga ultimul leu din bancomat).
3. Suntem in plina pandemie a unui virus extrem de periculos.
4. Cine va sari la usa in noaptea de inviere cand vor suna mafiotii in sutane negre sa imprastie virusul? Batranii.
5. Coronavirus curata cu preponderenta batranii.

Deci ce mai e de spus? Hai Steaua?
Se cunoaște (după scris) că ești un om foarte inteligent! Dacă tot "dai sentințe" ești în stare să formulezi "Teorema Creșterilor Finite" a lui JP Lagrange sau măcar regula lui l'Hospital sau măcar Formula lui Euler?

Semnează un "batrân" care nu a studiat matematica dar nu a fost un prost în viață.

#26
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020

Quote

Ce inseamna Pastele pentru voi si ce va lipseste de acest Paste?
Nu îl mai sărbătoresc anul ăsta, am înțeles că se anulează ?!

#27
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Eu va zic sa stati acasa... nu de aia, dar clopotul ala mare de aur de pe oficiul de achitat taxe.. pardon.. biserica atrage radiatiile 5G. *Glumeam*.

Edited by zNick, 18 April 2020 - 16:46.


#28
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020

View Post_Levis, on 18 aprilie 2020 - 16:44, said:

Nu îl mai sărbătoresc anul ăsta, am înțeles că se anulează ?!

Attached Files



#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvanitty, on 18 aprilie 2020 - 16:00, said:

Asta e cred ca primul an , de o gramada de timp in care Pastele e deosebit...

Pentru mine Pastele a fost in primul rand o oportunitate sa ma vad cu cei dragi (cred ca o trecut peste 10 ani de cand am avut un paste pe care sa nu-l petrec cu cei dragi, fie ca asta insemna sa merg la ei sau ei sa vina la mine),

Deci.. ce inseamna Pastele pentru voi si ce credeti ca va va lipsi de acest Paste?

Ps.. in chestionar se pot da raspunsuri multiple..

Se pare ca e al 10-lea paste pentru tine care e deosebit, :lol:

Ce lipseste in acest paste?
PSD-ul de la guvernare. Si nu pot spune ca mi-e dor

#30
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014

View PostDude_2nd, on 18 aprilie 2020 - 16:39, said:

dregi busuiocu acuma?
cu spalatii pe creier cum ramane? crezi ca voinu sunteti manipulati si spalati pe creier? grav e insa ca nici nu sesizati...

O dăm în offtopic, dar personal nu mă consider manipulat și nici spălat pe creier. Mai mult, nu am luat parte la nicio manifestare de activism social. În general, nu merg cu turma. Dar e offtopic.

Spălați pe creier? Îmi cer scuze. Îndoctrinați voiam să zic. Doctrină religioasă mai exact. Dar omul de rând înțelege mai ușor spălați pe creier.
Attached File  da.png   14.87K   15 downloads

Edited by Rhesus, 18 April 2020 - 17:02.


#31
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,330
  • Înscris: 28.10.2018

View PostSidorin, on 18 aprilie 2020 - 16:41, said:

Se cunoaște (după scris) că ești un om foarte inteligent! Dacă tot "dai sentințe" ești în stare să formulezi "Teorema Creșterilor Finite" a lui JP Lagrange sau măcar regula lui l'Hospital sau măcar Formula lui Euler?

Semnează un "batrân" care nu a studiat matematica dar nu a fost un prost în viață.

Nu am zis ca batranii au fost prosti la viata lor. Am zis doar ca sunt prosti acum. Si nu poate nimeni nega degenerarea neuronala. Exista un motiv pentru care oamenii ies la pensie la 65 de ani. Pe langa sistemul muscular, osos, circulator, se duce pwoolei de suflet si sistemul nervos. Sinapsele incep sa se reduca, impreuna cu tot ce tine de asta.

Ne place, nu ne place, toti ne vom prosti la batranete. Doar ca unii se vor prosti mult mai repede si mai tare. Batranii nostri au si foamea in gat, iar foamea prosteste. Nu ii poti compara cu batranii belgieni sau batranii germani de exemplu. Asta este tristul adevar.

#32
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View PostSidorin, on 18 aprilie 2020 - 16:41, said:

Se cunoaște (după scris) că ești un om foarte inteligent! Dacă tot "dai sentințe" ești în stare să formulezi "Teorema Creșterilor Finite" a lui JP Lagrange sau măcar regula lui l'Hospital sau măcar Formula lui Euler?

Semnează un "batrân" care nu a studiat matematica dar nu a fost un prost în viață.

Nu mai conteaza ce ai citit bre.. Exista Google. Stiu..e frustrant sa citesti o viata, ca apoi, orice mocofan cu un telefon de 100 de lei sa aiba toate raspunsurile.
Aia e.. Treci peste. Nu esti cu nimic mai destept decat unul care are acces la internet.

Nu-ti foloseste la nimic teoria lui Euler. Ce cacat calculezi? Ai avut tu un fetish cu teoreme matematice si te crezi altfel..
Stiu..stiu..Cand o sa dispara curentul si internetul, o sa fii singurul de pe topicul asta care a auzit de Euler.  O sa te ajute cand o sa vanezi sa mananci..

#33
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,481
  • Înscris: 01.05.2006
1. Nimic
2. Nimic

#34
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,485
  • Înscris: 12.07.2010
Google e un "canal" unde se pot citi multe tâmpenii, eu măcar știu să leg câteva fire, să administrez medicamente nepoților, să fac o amărâtă de injecție, etc.
Nu am avut pretenția ca cineva sa cunoască Formula lui Euler, știu că ne îndreptăm în mod clar spre idiosincrazie, totul va fi de pe GOOGLE, acolo, probabil ne îndreaptă prostia omenească.

#35
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,559
  • Înscris: 05.11.2009
colegii.. aici nu e topic unde sa ne punem swulele pe masa ci doar un topic in care vorbim mai mult despre noi, nu despre cat de mare e a noastra fata de celalalt coleg de forum (indiferent ca e vorba de religie, preocupari etc)..

#36
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 06.09.2004
stii ce e trist? cat de multi isi dau seama ca le e dor de cei dragi doar de sarbatori. daca-ti sunt asa dragi, nu mai astepta pastele ca sa va intalniti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate