Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Console DJ Pioneer

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Salutare!
Am o consola Pioneer DDJ-RB care imi tot face probleme pe la mufe. Vreau sa stiu daca imprumut consola unui amic (model Pioneer DDJ SB3) pot folosi softul meu deja activat pe laptop sau trebuie sa il reactivez cu serialul de pe noua consola? Sunt compatibile?

Edited by ekoly, 17 April 2020 - 18:37.


#2
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008
RB si SB3 din ce-mi aduc aminte sunt console pentru Serato. Daca am dreptate, inseamna ca se poate folosi Serato si cu acea consola.

Edited by kNN, 17 April 2020 - 21:51.


#3
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
E prima data cand aud de Serato. Pe net am vazut ca e un soft pentru consola, insa eu pana acum foloseam Rekordbox, softul cu care a venit consola. Care-i faza cu Serato pentru consolele astea 2?

#4
trilogy

trilogy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 26.06.2009
Pai face acelasi lucru ca si Rekordbox, doar ca este alt soft, iar la Serato trebuie cumparat softul (in cazul tau) sau folosesti varianta Free.

Din ce scrie pe internet, SB3 nu merge cu Rekordbox.

#5
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Fiindca consola mea s-a bulit, vreau sa-mi cumpar alta noua si fiindca amicul meu are Pioneer DDJ SB3 m-am gandit s-o testez pe a lui, sa vad daca ma atrage modelul ala. Eu avand deja softul meu instalat, am crezut ca va functiona a lui pe softul meu, dar se pare ca nu. DJ Pioneer DDJ-400 o avea acelasi soft cu consola mea?
Cu ce e mai bun Serato ca Recordbox?
Totusi, imi puteti recomanda o consola buna in jurul sumei de 1200 lei?

Edited by ekoly, 18 April 2020 - 09:47.


#6
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008
My bad then.

DDJ-400, da, e tot pe rekordbox. Saptamana trecuta am cumparat-o si eu si mi se pare super misto. E usoara, destul de calitativa si are tot ce ai nevoie daca nu pui muzica pe 4 deck-uri sau faci alte chestii de creatie cu alte controllere midi.

#7
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
La DDJ-RB eram inregistrat pe site si aveam softul activ. La DDJ-400 trebuie sa o inregistrez iar sau raman la aceleasi date cu acelasi serial number initial?

#8
trilogy

trilogy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 26.06.2009
Eu folosesc Serato, dar ție îți recomand să rămâi la Rekordbox deoarece DDJ-400 vine cu licență Rekordbox iar SB3 doar cu Serato Lite, versiunea Pro costă.

Din ce am reușit să văd pe net, în meniul de setari al aplicatiei Rekordbox la final ai License iar acolo Activate, îti bagi contul si după key-ul de activare.

https://youtu.be/pladOaAhtH8?t=106

Edited by trilogy, 20 April 2020 - 19:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate