Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Minuni ?

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
144 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Ce parere aveti de biserica universala ? Cica fac minuni, ati fost si voi acolo ? Merge ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/32rOKru_olQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Citisem ca acest coronavirus afecteaza plaminii dar constat ca la unii afecteaza foarte tare creierul ! Mare minune!

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Am vazut si eu niste exorcizari facute de ei pe youtube,m-au amuzat,nu cred ca astia au vazut vreo exorcizare vreodata si nici persoanele cele cred vrajelile ,la exorcizari se petrec niste fenomene care nu pot fii reproduse si pt. care stiinta nu are nici o explicatie,de fapt cam acolo se opreste stiinta.Biserica universala sunt niste tepari,au aparut tot acolo unde Satanismul este declarata religie,are templu si monument .Va poate lamurii Dorel 666 ,cred ca el se pricepe cel mai bine la monumentul lui Baphomet din U.S.

Edited by PiticVerde, 16 April 2020 - 20:23.


#4
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Sunt bune si locurile astea de ceva, pentru prapaditi ..le mai da cate o portie de mancare, cate o sacosa cu ulei, faina, un salam, un pateu, niste haine second hand
ca sa joace rolul acolo, sa faca genoflexiuni si sa asculte slujba

#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

View Poststalker2142, on 16 aprilie 2020 - 20:25, said:

Sunt bune si locurile astea de ceva, pentru prapaditi ..le mai da cate o portie de mancare, cate o sacosa cu ulei, faina, un salam, un pateu, niste haine second hand
ca sa joace rolul acolo, sa faca genoflexiuni si sa asculte slujba

Astia nu fac genoflexiuni,sunt aia de danseaza ca posedatii si se tavalesc pe jos,vezi ca-i incurciPosted Image Posted Image Posted Image.Eu pe astia i-am cam urmarit,imi place sa ma amuz,sunt foarte penibili.

#6
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,333
  • Înscris: 05.09.2006
Minuni face orice biserica/religie, in spalarea creierelor adeptilor. Cu cat e mai naiv credinciosul (ca sa nu zic prost), cu atat mai mare minunea! Lipsa instruirii, inapoierea congenitala, credulitatea, obisnuinta de a renunta la propria ratiune in favoarea concluziilor altora reprezinta terenul fertil pentru propagarea ideilor, credintelor si practicilor religioase. De milenii, profesionistii manipularii numiti preoti propun cu succes enoriasilor o viziune fantastica si puerila asupra vietii, pe intelesul persoanelor care nu judeca cu propriul creier.
Voltaire a sintetizat magistral religia, in celebra butada:" Religia s-a nascut cand primul ticalos l-a intalnit pe primul prost".

#7
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Ăștia sunt ca ăia care vând pe net leacuri miraculoase pentru diverse boli (similar cu predicatorii care fac minuni), iar in josul paginii sunt comentariile: Am încercat eu, mi-a luat cu mâna! (adică vindecații). Circ de joasă speță.

View Postl_dan, on 16 aprilie 2020 - 20:38, said:

Voltaire a sintetizat magistral religia, in celebra butada:" Religia Politica s-a nascut cand primul ticalos l-a intalnit pe primul prost".
Ești cam pe dinafară: e vorba de politică în citat.

Edited by ursamajor, 16 April 2020 - 20:42.


#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,488
  • Înscris: 30.08.2017

View Postjimi91, on 16 aprilie 2020 - 19:56, said:

Ce parere aveti de biserica universala ? Cica fac minuni, ati fost si voi acolo ? Merge ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/32rOKru_olQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacă n-au moaște nu fac minuni.

#9
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Macar nu sunt flat eartheri :P

#10
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postl_dan, on 16 aprilie 2020 - 20:38, said:

Cu cat e mai naiv credinciosul (ca sa nu zic prost), cu atat mai mare minunea!
Cea mai mare minune in care crede fiinta umana este transformarea Broastei in Om.
Si doamne cat de multi naivi (ca sa nu zic prosti) marturisesc aceasta credinta.

#11
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Daca a-ti vedea o exorcizare reala,va asigur ca v-ati schimba schimba atitudinea radical opus fata de chestii gen: ''religia e pt. fraieri,de milenii, profesionistii manipularii numiti preoti propun cu succes enoriasilor o viziune fantastica si puerila asupra vietii, pe intelesul persoanelor care nu judeca cu propriul creier.''

#12
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View PostPiticVerde, on 16 aprilie 2020 - 20:29, said:

Astia nu fac genoflexiuni,sunt aia de danseaza ca posedatii si se tavalesc pe jos,vezi ca-i incurciPosted Image Posted Image Posted Image.Eu pe astia i-am cam urmarit,imi place sa ma amuz,sunt foarte penibili.
Inseamna ca-i transforma intr-un fel de zombi?Posted Image

#13
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postjimi91, on 16 aprilie 2020 - 19:56, said:

Ce parere aveti de biserica universala ? Cica fac minuni, ati fost si voi acolo ? Merge ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/32rOKru_olQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Prinde de minune la ...

#14
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View Postpenticostalul, on 16 aprilie 2020 - 20:58, said:

Cea mai mare minune in care crede fiinta umana este transformarea Broastei in Om.
Si doamne cat de multi naivi (ca sa nu zic prosti) marturisesc aceasta credinta.
Eu zic sa explici minunea asta : https://embryology.m...nic_Development
Si sa te intrebi de ce la ora actuala in anumite stagii embrionale mai avem coada ca si reptilele.... ba mai mult in primele stagii ale dezvoltarii fetusului acesta se aseamana extrem de mult stagiile de dezvoltare ale altor animale...hmm... minune ?
https://www.the-scie...kels-eyes-31585

View Postjimi91, on 16 aprilie 2020 - 19:56, said:

Ce parere aveti de biserica universala ? Cica fac minuni, ati fost si voi acolo ? Merge ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/32rOKru_olQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Astia sunt mici copii.... in US exista asa ceva de cel putin juma de secol...

#15
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostFluk3, on 16 aprilie 2020 - 21:53, said:

Eu zic sa explici minunea asta : https://embryology.m...nic_Development
Este coroanea creatiunii lui Dumnezeu: omul.
Om pe care evolutionistii il ucid cu sange rece dupa care afirma candid: e dreptul nostru.
Iar apoi racnesc lozinci: dragi „pro-life”, nu e treaba voastră ce face o femeie cu corpul ei!

Și, ca sa ramânem in tonalitatea lu' Corona:

Attached Files


Edited by penticostalul, 16 April 2020 - 22:24.


#16
uzzy86

uzzy86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.12.2006

View Postjimi91, on 16 aprilie 2020 - 19:56, said:

Ce parere aveti de biserica universala ? Cica fac minuni, ati fost si voi acolo ? Merge ?

Nenea cu mic zici ca-i unguru bulan, iar tu ai mintea odihnita de postezi asa ceva...

#17
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View Postpenticostalul, on 16 aprilie 2020 - 22:23, said:

Este coroanea creatiunii lui Dumnezeu: omul.
Om pe care evolutionistii il ucid cu sange rece dupa care afirma candid: e dreptul nostru.
Iar apoi racnesc lozinci: dragi „pro-life”, nu e treaba voastră ce face o femeie cu corpul ei!

Și, ca sa ramânem in tonalitatea lu' Corona:
Nu toti evolutionistii considera dreptul de a omora un fetus ca fiind un drept moral.
Ca este sau nu coroana creatiunii, voi crestinii disconsiderati evolutia ca fiind un model de creatie... cu toate astea dovezile, chiar si cele prezentate mai sus ar trebui sa-ti dea de gandit.

Bagi mana in foc ca din alea 10 mil de avorturi nu a fost nici unul voit din partea pro-life ?

Edited by Fluk3, 16 April 2020 - 22:39.


#18
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,037
  • Înscris: 23.09.2005

View Postjimi91, on 16 aprilie 2020 - 19:56, said:

Ce parere aveti de biserica universala ? Cica fac minuni, ati fost si voi acolo ? Merge ?

Banuiesc ca aia acuma colinda spitalele, pusca din degete si fac vindecari de Covid in masa.

Sau nu cumva asteapta si ei sa se termine pandemia, sa-si poata exercita in continuare "minunile", linistiti? :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate