Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Costumatie adecvata sau echipament de lux?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
155 replies to this topic

#37
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 09.09.2010
Daca nu ar fi si o parte din impozitele mele acolo, m-ar durea in .............. , ca ce masini au si altele alea.
Macar in celelalte religii(penticostala de exemplu) capii bisericilor nu arata atata dispret fata de enoriasi, si sunt mai umili.

#38
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postrixthina, on 16 aprilie 2020 - 16:30, said:

Va rog sa imi explicati si mie conform caror reguli (versete biblice, etc) s-a ajuns la atata lux?

Aşa cum tâlharii stau la pândă după un om, tot aşa pândeşte şi ceata preoţilor. Ei ucid pe drumul Şehemului, săvârşind mişelii  - Hosea 6:9
Viu sunt Eu, zice Stăpânul Domn, pentru că turma Mea a ajuns de jaf şi este hrană pentru toate fiarele câmpului, din lipsă de păstor, şi pentru că păstorii Mei nu Mi-au căutat turma, ci s-au păscut pe ei înşişi, în loc să-Mi pască turma. [..] Aşa vorbeşte Stăpânul Domn: ‘Iată, sunt împotriva păstorilor! - Ezekiel 34:8

Edited by criztu, 18 April 2020 - 13:54.


#39
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019
Se îmbracã cum s-au îmbrãcat întotdeauna boierii.

#40
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postnico99900, on 18 aprilie 2020 - 13:28, said:

Macar in celelalte religii(penticostala de exemplu) capii bisericilor nu arata atata dispret fata de enoriasi, si sunt mai umili.
Asta de mai sus este o capcana in cad multi fraieri evanghelici.
Iarta-ma ca eu nu cred ca ateii sunt de buna credinta atunci cand îi lauda pe penticostali.

Si, ca sa nu-i mai ridici atat in slavi, afla ca penticostalii le dau superclasa ortodocsilor la acest capitol.
Adica un pastor penticostal are in garajul lui un... avion personal Posted Image

Uite aici, mai jos bunurile tipului!
Si, in timp ce le privesti cu nesat, gandeste-te care patriarh ortodox poseda asa ceva.
Daca nu vei gasi niciunul, du-te de da si tu 750 lei pe un costum de popa si da-te mare cu el! Posted Image

Attached Files



#41
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
:D

#42
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019
Ai nostri ii joaca la pacanele.
https://m.youtube.co...h?v=xwieGZQ-z5Y

Edited by BasculantaSexy, 18 April 2020 - 14:04.


#43
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 09.09.2010

View Postpenticostalul, on 18 aprilie 2020 - 14:00, said:

Asta de mai sus este o capcana in cad multi fraieri evanghelici.
Iarta-ma ca eu nu cred ca ateii sunt de buna credinta atunci cand îi lauda pe penticostali.
Am zis "Penticostali" doar pentru ca mi-am amintit de Nick-ul tau. Tot asa puteam sa zic Pastafarianism, chiar daca nu cunosc pe nimeni din aceasta religie.
Si nu incercam sa ii laud pe penticostali, au si ei oile negre, dar poate nu asa vizibil ca si ortodocsi.

View PostBasculantaSexy, on 18 aprilie 2020 - 14:02, said:

Ai nostri ii joaca la pacanele.
https://m.youtube.co...h?v=xwieGZQ-z5Y
Era in interes de serviciu

#44
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002

View Postpenticostalul, on 18 aprilie 2020 - 14:00, said:

Iarta-ma ca eu nu cred ca ateii sunt de buna credinta ....
Hai ca ma enervezi cu rahatul asta de argument: numai astia cu prieteni imaginari sunt de buna credinta si au dreptul sa aiba pareri despre biserica si preotime? Biserica-i finantata de la buget, adica din banii tuturor asa ca avem dreptul la mai mult decat o parere. Transformati-va in sc biserica srl sau sc mistic club srl, cu obiect de activitate prostirea oamenilor, va autosustineti si platiti impozite ca si toata lumea si atunci e treaba voastra ce faceti. Pana atunci...

Si nu va implicati in politica! Ca sunt satul pana peste cap de pozitiile voastre retrograde si ipocrite, ca de exemplu chestia cu vaccinarea. Mai nou si rusofillia.

Edited by Fane, 18 April 2020 - 14:18.


#45
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
Invidioșilor!

Attached Files



#46
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 29.10.2017

View Postnico99900, on 18 aprilie 2020 - 14:11, said:

Am zis "Penticostali" doar pentru ca mi-am amintit de Nick-ul tau. Tot asa puteam sa zic Pastafarianism, chiar daca nu cunosc pe nimeni din aceasta religie.
Si nu incercam sa ii laud pe penticostali, au si ei oile negre, dar poate nu asa vizibil ca si ortodocsi.


Era in interes de serviciu
Secte religioase si ai spus tot.
Am citit Posted Image ca e o secta din asta ce se roaga (inchina) la Zeul Calculatoarelor.
Pentru ca, nu-i asa, o forta divina si numai asa ceva poate face atatea minuni in ziua de azi.

Oare vesmintele capilor acestei secte sunt  paturi cu tastaturi de aur?Posted Image

Definiţie: Sectă înseamnă o doctrină sau un sistem în domeniul filozofic sau religios, în care adepţii ei s-au unit ca să urmeze această doctrină.

https://www.soundwords.de/ro/ce-este-o-secta-a11015.html

Edited by rixthina, 18 April 2020 - 15:05.


#47
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostFane, on 18 aprilie 2020 - 14:15, said:

Hai ca ma enervezi
Done! :D

#48
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
Sure! :P

#49
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostFane, on 18 aprilie 2020 - 14:15, said:

Biserica-i finantata de la buget, adica din banii tuturor asa ca avem dreptul la mai mult decat o parere.
Posted Image
Nici vorba. Catelofilul Remus Cernea &Co v-a pacalit.
Nu aveti dreptul sa exprimati absolut nicio parere despre modul in care cheltuieste BOR banii de la buget.
Pentru ca pur si simplu absolut niciun banut de-al ateilor nu ajunge din buget spre BOR.

Dar voi sunteti si habarnisti si cu gura mare. Da iegzact Posted Image. Toti cei care faceti astfel de comentarii.
Sa nu-mi zici ca vreunul dintre voi stie cati bani din buget merg la Culte si cum se distribuie aceste finante.
Sau ca s-a interesat vreunul dintre voi ce masini are patriarhia.

Ateii stiu doar atat: zeci de milioane de euro din banii nostri merg din buget spre biserica.
Dar ei nu se gandesc ca pentru ca acesta sa fie adevar ar fi trebuit ca fiecare ateu roman sa dea la buget cam... un miliard de euro Posted Image
Pur si simplu baietii nu judeca faptul ca din taxele celor 0,2% atei romani poate fi cumparata doar... hartia igienica a guvernului.

E asa de simplu Posted Image

Edited by penticostalul, 18 April 2020 - 15:40.


#50
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
Penticostalule, mata ai contribuit la catedrala neamului? Posted Image

Attached Files



#51
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019

View Postpenticostalul, on 18 aprilie 2020 - 15:38, said:


Pentru ca pur si simplu absolut niciun banut de-al ateilor nu ajunge din buget spre BOR.


Adica bor spala bani?

#52
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Postrixthina, on 16 aprilie 2020 - 16:30, said:

...
pentru ca credinta lor sunt $$$$$$.

ce vezi in poza aia nu are nici o legatura cu divinitatea

View PostBasculantaSexy, on 18 aprilie 2020 - 16:11, said:



Adica bor spala bani?
spala pacate pe lovele multe.

Edited by arg, 18 April 2020 - 16:14.


#53
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
Asta are senzatia ca impotriva popimii sunt numa cei 0,2% care se declara atei la recensaminte... cei care se declara ortodocsi sunt implicit de acord.  Eu personal conosc o gramada de persoane care cred in Dumnezeu, s-au nascut in familii ortodoxe, nu au schibat si nici n-au de gand sa schimbe religia, la orice recensamant se vor declara ortodoxe dar sunt profund nemultumite de orientarea actuala a bisericii.

Referendumul cu homosexualii care nu ne lasa sa construim autostrazi nu v-a fost o lectie ca sunteti decuplati de la problemele cetatenilor ortodocsi? Cati din cei care se declara ortodocsi la recesaminte s-au dus sa puna stapila sa voteze gaura corecta?

Daca facem un referendum despre cum trebuie finantata si pe ce are voie sa cheltuie bani biserica nu stiu, sincer, ce iese...

Vesmintele astea sunt simboluri ale puterii in mediul lor. Asta fac ei imbracandu-se asa, etaleaza puterea in interiorul castei si al adeptilor. Scurt pe doi.

#54
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostFane, on 18 aprilie 2020 - 16:51, said:

Eu personal conosc o gramada de persoane care cred in Dumnezeu, s-au nascut in familii ortodoxe, nu au schibat si nici n-au de gand sa schimbe religia, la orice recensamant se vor declara ortodoxe dar sunt profund nemultumite de orientarea actuala a bisericii.
Pai aceste persoane au dreptul moral de a exprima nemultumirile lor.
Ateii, NU!

View PostFane, on 18 aprilie 2020 - 16:51, said:

Referendumul cu homosexualii care nu ne lasa sa construim autostrazi nu v-a fost o lectie ca sunteti decuplati de la problemele cetatenilor ortodocsi?
Ba da.
A fost o lectie despre politizarea unui referendum.
Poponautii de la USR i l-au atribuit lui Dracnea si referendumul a picat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate