Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Mobilier bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#73
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Sa lasam sigurantele deoparte,am inteles,nu-s puse alea de' trebuie..
Faianta o las asa..
La chiuveta ,cine stie gaura la baterie ar fi universala?sa nu ma trezesc ca iau chiuveta X si bateria nu intra..etc
Idee > https://www.chiuvete...0b-febc5829a919
https://www.leroymer...va-18.5-cm/1662

Ar trebui sa aiba necesarul la bateria/chiuveta sa racordez la apa ? ma refer la piulita de-o bag in teava de apa daca e standard sau trebuie luata pe marime.

#74
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Sunt universale. Drace, daca chiar nu esti convins iei liniarul si masori diametrul bateriei si diametrul gaurii, bine, asta dupa ce ai inlocuit priza topita.
Vezi ca la baterii sunt mai multe variante. Ieftine, medii si scumpe. Ieftin este prost, mediu este ok, cauti una cu armatura monocomanda. 99% din cazuri cand se "strica" bateria de fapt se duce vaselina dintre placile ceramice. Platesti 150 de lei pe o baterie cu cap telescopic(sa poti spala oalele fara sa injuri sfintii) iar cand se strica schimbi doar armatura ce costa undeva la 10-20 de lei...

#75
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Bun,mersi de sfaturi,dar pentru adaptorul acela de la plita la furtunul de gaz pentru butelie > la plita am filet
asta ar fi ? https://stildc.ro/CO...nline_2933.html

#76
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Cam asta a fost si cu bacataria.. s-a terminat.
Colac peste pupaza..n-aveam impamantare Posted Image)
Acuma sa rada baietii de ziceau de curent.
S-a rezolvat si cu impamantarea,n-aveam deloc nici la masina de spalat.
Sunt peretii strambi de aici si locul de la dulapuri jos

Attached Files


Edited by FREESH, 25 April 2020 - 11:45.


#77
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007
Arata ok.
In continuare, nu ma impac deloc cu triunghiul ala, de aluminiu, pe trei laturi ale blatului ... Si nici cu faptul ca prima bucata de faianta, aia care intra in spatele dulapurilor de baza, se vede doar partial ...

#78
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 08.06.2005
Arata bine. Eu nu ma impac cu corpurile suspendate care nu merg pana in tavan :)

#79
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007

View PostDIY, on 25 aprilie 2020 - 19:05, said:

Arata ok.
In continuare, nu ma impac deloc cu triunghiul ala, de aluminiu, pe trei laturi ale blatului ... Si nici cu faptul ca prima bucata de faianta, aia care intra in spatele dulapurilor de baza, se vede doar partial ...

Eu zic sa ne raportam la raportul vechi/nou cum arata inainte si cum arata.
Pentru mine si pentru cei care stiu cum era bucataria este o schimbare completa.. excelenta,sunt super multumit de tot Posted Image

View Postmircea812, on 26 aprilie 2020 - 09:26, said:

Arata bine. Eu nu ma impac cu corpurile suspendate care nu merg pana in tavan Posted Image

Nu ma deranejaza deloc.. la 1.91 ai mei deabea vad partea de sus

Edited by FREESH, 26 April 2020 - 10:22.


#80
71cristian

71cristian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 26.12.2019

View Postmircea812, on 26 aprilie 2020 - 09:26, said:

Arata bine. Eu nu ma impac cu corpurile suspendate care nu merg pana in tavan Posted Image

Loc pentru praf Posted Image

#81
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

View PostFREESH, on 26 aprilie 2020 - 10:22, said:

Eu zic sa ne raportam la raportul vechi/nou cum arata inainte si cum arata.[...]

Asta, de fapt, este o mare greseala. De ce, la aceiasi bani, sa nu faci totul foarte bine si sa te multumesti cu bine?!? Am mai intalnit abordarea asta si n-am inteles-o. Deloc.
Acum, la tine, faptu-i consumat. Am scris in ideea ca ... poate ... poate ... altii vor invata, din experienta ta.

#82
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011

View Postmircea812, on 26 aprilie 2020 - 09:26, said:

Arata bine. Eu nu ma impac cu corpurile suspendate care nu merg pana in tavan :)

Înaite să văd postarea ta, aveam de gînd să spun tot asta.
Deci, da, dulapurile erau bune pînă în tavan, era spațiu închis mai mare, pentru depozitare, pluuus că, scăpai de ispita de a depozita pe ele, ca la moși, diverse cutii, cutiuțe & etc.

Acum, asta este, să îți fie de bine, este binișor, nu vreau să te deprim ca alți omniscienți plictisiți de carantină.
Este bine că nu este foarte rău :D
Baftă :peacefingers:

#83
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007

View Postcrisstonne, on 26 aprilie 2020 - 21:55, said:

Înaite să văd postarea ta, aveam de gînd să spun tot asta.
Deci, da, dulapurile erau bune pînă în tavan, era spațiu închis mai mare, pentru depozitare, pluuus că, scăpai de ispita de a depozita pe ele, ca la moși, diverse cutii, cutiuțe & etc.

Acum, asta este, să îți fie de bine, este binișor, nu vreau să te deprim ca alți omniscienți plictisiți de carantină.
Este bine că nu este foarte rău Posted Image
Baftă Posted Image

N-am nici o problema cu dulapurile.. e bucataria inalta vreo 2.5-3m chiar.. nu ajung sus decat pe scaun.

Edited by FREESH, 27 April 2020 - 19:39.


#84
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

View Postcrisstonne, on 26 aprilie 2020 - 21:55, said:

[...] nu vreau să te deprim ca alți omniscienți plictisiți de carantină.[...]

Doua comentarii au fost facute, mai sus, dupa terminarea lucrarii. Cu unul ai fost de acord. Cu celalat, nu. Ceea ce ma face sa cred ca mie mi se adreseaza comentariul tau. Nu cred ca interventia mea merita o asemenea calificare. Sau, daca te-a deranjat atat de tare, explica si de ce.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate