Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

India este condusa de Diavol

* - - - - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
55 replies to this topic

#37
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Eu nu vad diferența între un fanatic religios care se arunca în aer și un altul care spune ca satan locuiește în India...
Dacă ai cel puțin un neuron funcțional realizezi ce prostii poate debita asta pe aici. Ma întreb de ce moderatorii nu îl trimit în vacanta? Dacă mie îmi scăpa vreun organ pe aici săriți toți în sus...

Edited by zNick, 04 April 2020 - 08:31.


#38
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Macar e entertaining. Asa cum sunt cei cu Pamantul Plat si Creationismul.

#39
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Dorele, daca tot e satanel prin India, daca vorbesti cu el ii transmiti si tu ca vreau sa ma cazeze cu vedere langa cazan? Te-am mai rugat si pe alt topic, dar nu ai mai raspuns...

Edited by zNick, 04 April 2020 - 10:18.


#40
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

 zNick, on 04 aprilie 2020 - 10:15, said:

Dorele, daca tot e satanel prin India, daca vorbesti cu el ii transmiti si tu ca vreau sa ma cazeze cu vedere langa cazan? Te-am mai rugat si pe alt topic, dar nu ai mai raspuns...

Nu mai ie camere boss, am luat-o eu pe ultima, mi-a pastrat-o un cumnat care avea datorie la mine.

#41
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Sa inteleg ca ma baga direct la cazan? Si eu care voiam sa stau si eu de vorba cu Hitler, Stalin, Iliescu...

Edited by zNick, 04 April 2020 - 11:42.


#42
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 danX, on 04 aprilie 2020 - 09:06, said:

Macar e entertaining. Asa cum sunt cei cu Pamantul Plat si Creationismul.
Sau aia care cred au drept stramos o... Mare Broasca.
Si ca-n curand îi va invada extraterestrii.

Atentie, farfurii zburatoare, nino, nino, nino  Posted Image
Posted Image

#43
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Thuraya_123, on 04 aprilie 2020 - 00:54, said:

Indienii stau cate 2 unu' peste altu' pe plafonul trenului si tu spui ca ala e scaunul de domnie al dracului? Doamne, ce ieftin mai e si satana zilele astea.


Adica ce te astepti dumneata, ca diavolul sa fie un conducator bun si iubitor?! Tocmai aceste conditii extrem de mizere demonstreaza ca acolo este iadul pe pamant.

Edited by Dorel666, 05 April 2020 - 16:30.


#44
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 23.09.2005
Si atunci care e tara condusa de Domnul? :)

#45
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Phobos, on 05 aprilie 2020 - 19:04, said:

Si atunci care e tara condusa de Domnul? Posted Image

Cred ca mai avem de asteptat:

Apocalipsa 21:3 Şi am auzit un glas tare, care ieşea din scaunul de domnie şi zicea: „Iată cortul lui Dumnezeu cu oamenii! El va locui cu ei şi ei vor fi poporul Lui şi Dumnezeu Însuşi va fi cu ei. El va fi Dumnezeul lor.

#46
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
nu vad nici o legatura intre citatul dat de tine si vreo mentiune la vreun loc condus de barbos ori de alalalt.

in plus, nu se mentioneaza CINE-s oamenii cu pricina.

is satul de vazut citate care inseamna totul si nimic in acelasi timp...

#47
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dorel666, on 03 aprilie 2020 - 22:59, said:

Satan, locuieste pe pamant si barlogul lui se afla in India. Dar scaunul de domnie trebuie sa fie in Pakistan...
Resedinta de vacanta trebe sa fie in Afganistan, punct de lucru in China, adresa de facturare in Turcia, si cutia postala pt reclamatii in Tandarei, RO.

#48
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 tEo, on 06 aprilie 2020 - 01:18, said:

nu vad nici o legatura intre citatul dat de tine si vreo mentiune la vreun loc condus de barbos ori de alalalt.

in plus, nu se mentioneaza CINE-s oamenii cu pricina.

is satul de vazut citate care inseamna totul si nimic in acelasi timp...

Dar ce vezi?

#49
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
ca insisti in prostie.

#50
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 tEo, on 06 aprilie 2020 - 14:21, said:

ca insisti in prostie.

Adica eu postez un verset, dar dumneata ma vezi doar pe mine, nu vezi nimic din versetul acela. Ca nu te intereseaza ce scrie in verset, ci te intereseaza doar cum sa demonstrezi ca sunt eu prost. Pai, cand vei incepe sa citesti versetele, vom putea discuta si vei intelege ca in Scriptura este clar aratat faptul ca Dumnezeu va locui pe pamant si va alege un popor in mijlocul caruia sa locuiasca si care sa fie poporul Lui.

#51
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
nu doresc deloc sa demonstrez ca esti prost. o faci singur, insistind cu postarile astea pseudo-religioase. ca si cind ai fi vreo autoritate in domeniu iar noi, cititorii de pe softpedia ar trebui sa te luam in seama.

sau... esti cumva daniel in disguise? daniel ala marele, adinc donatoriu in vreme de covid. noa.. daca ai fi ala, te-as baga in seama, inclusiv pe topicurile idioate, asa cum este asta. da-s sigur ca nu esti daniel...

ti-am mai zis sa nu mai dai citate interpretabile cum vrea fiecare, ca nu esti tonomat. in schimb, foloseste cuvinte normale, asa cum ai vorbi cu maica-ta. probabil te-am intelege mai bine. sau si la maica-ta tot versete-i reciti?


LE
si nu, nu cred ca esti prost. esti doar un indoctrinat religios, care vrea sa mai "adune" suflete ca sa... ce?  uite o intrebare la care n-am raspuns, fiindca nu-ti cunosc adevaratele motive pentru care te faci de ris in ultima vreme pe aici.

Edited by tEo, 06 April 2020 - 16:21.


#52
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
E simplu Dorele, uite aici un ex: daca iti spune unu ca esti beat mai merge, cand iti spune si al doilea ca esti beat trebuie sa iti dea de gandit, dar cand iti spune si al treilea ca esti beat opreste-te dracu. Asa si cu topicele astea, mai las-o naiba Dorele...

#53
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 tEo, on 06 aprilie 2020 - 16:17, said:

nu doresc deloc sa demonstrez ca esti prost. o faci singur, insistind cu postarile astea pseudo-religioase. ca si cind ai fi vreo autoritate in domeniu iar noi, cititorii de pe softpedia ar trebui sa te luam in seama.

sau... esti cumva daniel in disguise? daniel ala marele, adinc donatoriu in vreme de covid. noa.. daca ai fi ala, te-as baga in seama, inclusiv pe topicurile idioate, asa cum este asta. da-s sigur ca nu esti daniel...

ti-am mai zis sa nu mai dai citate interpretabile cum vrea fiecare, ca nu esti tonomat. in schimb, foloseste cuvinte normale, asa cum ai vorbi cu maica-ta. probabil te-am intelege mai bine. sau si la maica-ta tot versete-i reciti?


LE
si nu, nu cred ca esti prost. esti doar un indoctrinat religios, care vrea sa mai "adune" suflete ca sa... ce?  uite o intrebare la care n-am raspuns, fiindca nu-ti cunosc adevaratele motive pentru care te faci de ris in ultima vreme pe aici.

Adica in continuare nu esti in stare sa citesti un verset biblic, dar tot tii mortis sa demonstrezi ca eu sunt prost.

 zNick, on 06 aprilie 2020 - 16:32, said:

E simplu Dorele, uite aici un ex: daca iti spune unu ca esti beat mai merge, cand iti spune si al doilea ca esti beat trebuie sa iti dea de gandit, dar cand iti spune si al treilea ca esti beat opreste-te dracu. Asa si cu topicele astea, mai las-o naiba Dorele...

Problema apare cand trei iti zic ca esti beat si o suta ca esti treaz. In cazul acesta, cred ca cei trei ar trebui sa mearga la culcare.

#54
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Cred ca e fix invers, vreo 100 zic ca esti beat si doar vreo 3 te aproba, dar in fine.... Uita-te la topicurile tale si vezi cati te iau la misto si cati te aproba, vei fi "socat"!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate