Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Qualcomm 3G CDMA/GTMax EMEA driver? Made By Option

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dial1

dial1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.01.2018
Salut,
Am o problema cu un modem 3G Pcmcia. Mai exact am avut un atac ransomware. Din nefericire a fost chiar in ziua in care aveam si Hardul de backup cuplat. De atunci nu mai pot recupera datele criptate.
Problema e ca nu mai pot folosi modemul 3G/UMTS deoarece am pierdut si driverele si softul. Online nu mai gasesc nimic sau doar contra cost.
Va rog daca careva dintre voi ma puteti ajuta, daca aveti asa ceva pe undeva sau un cd original de instalare... etc(eu nu-l mai am).
Este vorba de un fabricat Firma OPTION, Model: GTMax EMEA pentru Slot PCMCIA/express. Driverele au fost pentru XP si Vista... Softul original era ceva cu 50_globetrotter... l-am descarcat atunci de la Option direct.

Modemul are branding WEB'N'WALK Card copmpact si a fost vandut de TMobile in anul 2007. A mai fost vandut de catre Vodafone si Orange.

Va rog daca ma puteti ajuta.
Multumesc.

Attached Files



#2
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Vezi daca merge ceva de aici,

https://www.t-mobile...etrotter-gt-max

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Fix primul gasit pe google este cel de la orange, zice HSDPA in loc de UMTS, e vreo problema?!
https://www.wireless...river-software/

Si sint tone de alte rezultate, cum nu gasesti ?!

#4
dial1

dial1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.01.2018
Multumesc pentru raspunsuri si pentru ajutor.
AT - trollerul de serviciu-  Din pacate linkul pe care l-ai pus e pentru alt model -GT MAX GX0201- diferit ca hardware. Ai dreptate exista o gramada de seituri, dar nu prea au ce-mi trebuie mie si crede-ma daca gaseam nu intrebam aici.Oricum multumesc ca ai incercat sa ma ajuti.
AT- alexa32- Linkul tau m-a ajutat mai mult decat voiam. Are absolut tot ce e nevoie, DRIVERE, SOFT si FIRMWARE. Cu ocazia asta am actualizat si FW la versiunea noua (3.19.0H). MULTAM FAIN!!! Posted Image
Nu stiu de ce eu nu am gasit acest seit habar n-am, poate din cauza motorului de cautare(####)?? Posibil...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate