Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Program automatizare taskuri

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
taranufloridor

taranufloridor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.04.2020
De ceva timp m-am înscris pe o platformă care publică oferte pay-per-click. Concret, anumite agenții publică o listă cu taskuri pe care userii înregistrați dau click pentru a o accepta și apoi avem o anumită perioadă de timp pentru a intra pe site-urile respective și de a îndeplini cerința specifică. Toată procedura implică un click pe numele taskului-se deschide o pagină nouă, se merge în josul paginii și alt click-se deschide o fereastră de confirmare-click pe yes și primești mesaj de confirmare sau de comunicare că taskul a fost deja luat. Unele taskuri sunt mai valoroase decât altele și, firesc, acestea dispar primele. După câteva încercări eșuate, am observat că, practic, e imposibil să prind taskurile valoroase, acestea dispar la un refresh făcut imediat; mi se pare ceva dubios, ai nevoie de cel puțin 5 secunde pentru a parcurge toți pașii descriși mai sus. Nu șitu cum funcționează site-ul și ce soluții au implementate, dar faptul că odată ce dau click pe el și mă anunță de abia la sfârșit că nu e disponibil poate că înseamnă ceva.
Există vreun program (sau aplicație mobilă, căci există și variantă pe telefon) care să poată fi configurată să facă toți acești pași? Atr putea fi o posibilitate ca unii useri să folosească scripturi, comenzi macro sau alte softuri pentru a face asta? Nu știu dacă se consideră abuz sau nu de către agenția contractantă, dar de la un moment dat devine frustrant și mă gândesc să renunț la această activitate (inițial primeam linkuri personalizate pe mail și totul era ok).
O altă posbilitate ar fi să folosesc și eu genul ăsta de programe (dacă există sau dacă se pot face), nu cunosc deloc programare și nu am nici o idee ce ar fi posibil și ce nu, m-ar ajunt și un răspuns în acest sens.
Mulțumesc

#2
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Da, pai automatismele alea le fac baietii destepti, pe bani, evident....de ce as face asa ceva si sa dau gratis la toti? eu, ca realizez asa ceva ce castig?

#3
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Toate clickurile alea ale tale sunt foarte valoroase. Pentru altcineva, fireste :D

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nu merge sa faci ce vrei tu, din varii motive.
Ti-as recomanda sa cauti altecva de lucru.
De curiozitate, cit ai cistigat pina acum, in ce perioada de timp ?!
Asa putem sa-ti demonstram cu cifre ca nu renteaza ;)

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
În 2020 mai speră cineva să facă bani din așa ceva ?

#6
taranufloridor

taranufloridor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.04.2020

View Postpupama, on 02 aprilie 2020 - 09:58, said:

Da, pai automatismele alea le fac baietii destepti, pe bani, evident....de ce as face asa ceva si sa dau gratis la toti? eu, ca realizez asa ceva ce castig?

Nu am înțeles dacă e întrebare retorică sau chiar poți face un astfel de program. Eu aș fi dispus să plătesc

Cred că nu m-am exprimat bine, aș dori o cale de a  face cele 3 clicuri (pentru a prinde taskul) cât mai rapid posibil. Pentru că, da, se mai pot face bani în 2020 din așa ceva.

Edited by Dany_Darke, 02 April 2020 - 10:53.


#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Posttaranufloridor, on 02 aprilie 2020 - 10:51, said:

Eu aș fi dispus să plătesc

Banii pe care-i dai pe aplicație îi faci după aia în 300 de ani pe platforma aia...

Mai degrabă găsești un prinț nigerian care nu poate să scoată banii lu tacsu de la bancă și te roagă pe tine să-l ajuți.

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Posttaranufloridor, on 02 aprilie 2020 - 10:51, said:

Pentru că, da, se mai pot face bani în 2020 din așa ceva.

Cit, in ce perioada, am intrebat mai sus.
Ai si scos bani efectiv sau sint doar in contul de pe site-ul acela ?

#9
taranufloridor

taranufloridor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.04.2020
Nu înțeleg...aici e secțiune de software la cerere și eu solicit un software și aștept un preț. La alte întrebări găsiți răspunsuri în alte secțiuni și topicuri din forum

#10
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
sunt destul de multe programe care fac asta. uite unul originar din Romania: https://www.uipath.com/product/studio (cauta pe acolo, ar trebui sa fie si o varianta gratuita)

#11
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Posttaranufloridor, on 02 aprilie 2020 - 12:03, said:

Nu înțeleg...aici e secțiune de software la cerere și eu solicit un software și aștept un preț. La alte întrebări găsiți răspunsuri în alte secțiuni și topicuri din forum

1. Si nu putem sa fim si noi curiosi, despre alte chestiuni ale acestei situatii ?

2. Esti nou pe forum (paobabil), asa ca stai linistit.
Asa e pe toate ariile, la aproape toate topicurile.
Discutia deviza foarte mult foarte rapid.
Nu esti aproape cu numic mai special, ar fi bine sa cooperezi si tu, oricum nu prea primesti raspunsuri folositoare.
Poftim, uite si de la mine vreo 3: autoit, autohotkey, imacros (poate alea free...)

#12
taranufloridor

taranufloridor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.04.2020

View Posttrollerul_de_serviciu, on 02 aprilie 2020 - 18:13, said:


Poftim, uite si de la mine vreo 3: autoit, autohotkey, imacros (poate alea free...)

Multumesc

#13
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Deci, cit ai cistigat pina acum ?! ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate