Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Desenele tanks

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2014
Băieții mei de 2 și 5 ani sunt pasionați de desenele tanks pe YouTube . Cred că sunt rusești. Voi i-ați lăsa să vadă așa ceva? Se uită de când a început pandemia.

Edited by moscow, 30 March 2020 - 11:59.


#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Link
Da, de ce nu ?
Daca le interzisi astea vei avea 3 continuari:
- gasesc altele similare - masi ranse
- se uita pe alt dispozitiv - sanse bunicele
- nu se mai uita niciodata la asa ceva si nici altceva similar - sanse zero spre minus zero ;)

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Daca aveam nickname-ul moscow - DA - chiar eram mandru ca se uita la asa ceva
Ii laudam si ii incurajam Posted Image

#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postmoscow, on 30 martie 2020 - 11:58, said:

Băieții mei de 2 și 5 ani sunt pasionați de desenele tanks pe YouTube . Cred că sunt rusești. Voi i-ați lăsa să vadă așa ceva? Se uită de când a început pandemia.
Stiu ce zici. Te referi la astea
Si celui mic al meu ii place in general sa se uite la tancuri. Ii mai pun pe YT secvente din WOT - funny moments.

Dar a descoperit si acele desene rusesti cu tancuri de care zici tu si care mi se par parca prea agresive si observ ca dupa ce se uita la ele incepe sa se comporte ca atare asa ca i le-am interzis. In sensul ca acolo tancurile sunt caracterizate ca si personaje iar el le ia ca atare.

In WOT-funny moments acolo se amuza la diferite situatii mai ales ca uneori ii mai dau si lui sa joace pe telefon WoT Blitz si intelege clar ce se intampla..

Edited by tehnics, 30 March 2020 - 12:11.


#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Incearca cu tom si jerry mai bine

Edited by I2O, 30 March 2020 - 12:09.


#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Ajung sa se plictiseasca. Mai ales ca acum cu carantina asta e ca si cum tu te-ai uita la acelasi film aproape zilnic...

Eu in schimb nu prea le las de ales. Le mai pun si ce vor ei dar sa fie ceva educativ.
Cel mai recomandat sunt povestile. Sunt foarte multe povesti traduse in romana.

#7
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2014

View PostI2O, on 30 martie 2020 - 12:09, said:

Incearca cu tom si jerry mai bine
Se uită și la așa ceva dar și acolo e violență. Își dau în cap cu de toate . Nu poți să le impui acum în condițiile astea să nu se mai uite la ceva anume. Bineînțeles că sunt anumite porcării pe care nu îi las să le vadă.

View Posttehnics, on 30 martie 2020 - 12:13, said:

Ajung sa se plictiseasca. Mai ales ca acum cu carantina asta e ca si cum tu te-ai uita la acelasi film aproape zilnic...

Eu in schimb nu prea le las de ales. Le mai pun si ce vor ei dar sa fie ceva educativ.
Cel mai recomandat sunt povestile. Sunt foarte multe povesti traduse in romana.
Sunt programe de la grădiniță cu gimnastică sau cu diverse activități de acolo. Cântecele cu boroboata sau canalele de cântecele de grădiniță. Cu poveștile nu are răbdare cel mic. Îi pun să improvizeze pe cât se poate. Numai că cel mic strică tot în sensul că e prea mic să înțeleagă ce vrem să facem și îl distrage pe cel mare. Ideal ar fi fost să fac activitate separată cu ei, fiecare cu tematică adaptată vârstei lui. E foarte greu să le găsesc ceva comun cum e tanks.

View PostNaijax, on 30 martie 2020 - 12:04, said:

Daca aveam nickname-ul moscow - DA - chiar eram mandru ca se uita la asa ceva
Ii laudam si ii incurajam Posted Image
Nickname-ul meu vine de la numele orașului care îmi place cel mai mult. Nu înseamnă că îmi place ce au făcut în istorie. Nici nu sunt fan putin.

Edited by moscow, 30 March 2020 - 12:29.


#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Pai, daca ei se bat de la orice desene, problema nu e la desene, ci la..... ai ghicit deja ?! ;)
Lucreaz ala asta, nu la interzis desene.

#9
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2014

View Posttrollerul_de_serviciu, on 30 martie 2020 - 12:36, said:

Pai, daca ei se bat de la orice desene, problema nu e la desene, ci la..... ai ghicit deja ?! ;)
Lucreaz ala asta, nu la interzis desene.
NU am spus că se bat de la orice desene. Mai au conflicte dar e în limita normalului. În afară de faptul că printre puținele activități care îi țin împreună cum ar fi jocul cu mașinuțe, lego, desenele tanks(care mă gândeam că poate au o influență dăunătoare) , rareori desenatul pe hârtii și pereți, aș fi vrut să le mai găsesc alternative să îi țin împreună, să colaboreze, să se joace împreună. Cum spuneam, tanks îi tine împreună, mai sunt desenele cu grizzly și lemingii.

Edited by moscow, 30 March 2020 - 12:49.


#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Cat timp petrec copiii în fata televizorului, în fiecare zi, cât din acest timp este ocupat de desenele cu tancuri?
Dacă sunt violente desenele, nu faci decât sa le amplifici copiilor starea de agitatie/neastampar data de statul în casa și lipsa mișcării fizice/plimbării zilnice.
Cauta-le desene și cu alte subiecte/personaje, mai potrivite pentru vârsta lor. Starea de urgenta se va prelungi cu siguranță și nu are sens sa-i agiți mai mult decât este cazul. Nu ai tableta sau un al doilea TV, sa se uite fiecare la ce ii place, în același timp dar în încăperi separate , fără a face exces de stat în fata ecranelor ?

Edited by corinadaniela, 30 March 2020 - 12:50.


#11
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostI2O, on 30 martie 2020 - 12:09, said:

Incearca cu tom si jerry mai bine
Cam violente alea, nu crezi? :)

#12
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2014
Nu îi las exagerat de mult la TV. Într-adevăr stau cam 2-3 ore pe zi fragmentat. Am căutat și altceva și le-a plăcut o perioada muzica crazy frog dar au revenit la tancuri. Nu sunt unul care îi lasă uitați în fața tvului toată ziua doar ca să îmi fie mai comod să nu îi mai aud.
Chiar acum încerc cu popeye marinarul să le arat că e bine să mănânce spanac.

Edited by moscow, 30 March 2020 - 13:47.


#13
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Cauta "Just Dance" si vezi cam ce melodii de acolo le place si lasa-i sa danseze. Ai mei au cateva melodii care le place si le pun frecvent.
Se mai uita la Baby Buss - desene educative cu cantece.
Shaun the Sheep, Booba.
Sau le pun desene gen Toy Story, Angry Birds, Wall-E. etc
Spre norocul meu am 3 Tv-uri in casa si fiecare se uita la ce vrea...

#14
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2014
Tocmai se uită la mr. Bean. Nu mă așteptam să aibe succes. În scurt timp urmează să facă gimnastica și să danseze cu crazy frog . Am  luat în considerare și desenele tale și le vom încerca după programul de gimnastica. Am și eu 3 TV Smart și se pot uita pe YouTube fiecare la ce vrea, fără telefoane dar eu vreau ca ei să fie mereu împreună să își găsească ocupații comune cât de mult posibil. E greu în perioada asta de stat în casa dar e și o oportunitate ca eu să stau mai mult cu ei și să experimentam cât mai multe.

#15
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Mr Bean îmi place și mie, ca adult.
Nu știu în ce măsură e indicat sa-i pui sa facă totul împreună. Au nevoie și de timp separat, la fel și voi părinții ar trebui sa aveți pe rand activități sau timp petrecut și cu fiecare copil în parte. Altfel cel mare ar putea sa se simtă gelos dacă i se pare ca cel mic primește mai multa atenție sau preocupare din partea părinților.


#16
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2014
De departe cel mai mare succes l-a avut Techno chicken j. Geco - chicken song. Au dansat copiii mei până la epuizare. Au uitat total de tancuri. Și nu aș fi avut o problemă să se uite la tancuri dacă nu ar fi făcut-o în mod obsesiv.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate