Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Tinerii și televizorul (România)

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Cât de interesați mai sunt tinerii din România de televizor și de televiziune în ziua de azi? Îi mai influențează în vreun fel?

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,715
  • Înscris: 14.10.2008
Fii sigur ca da. Problema e ca fie la TV, fie pe Feisbuc, se imprastie aceleasi mizerii.

#3
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
Nu prea mai sunt,multi spun ca nu se uita la TV,altii nu au avut niciodata TV,s-au nascut direct in online.

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
Eu personal folosesc tv-ul pentru consola si netflix ...
Sotia se mai uita la anumite emisiuni, ca deh ... daca se nimereste sa am ceva de lucru la pc si ea se utia la tv in aceasi camera, imi pun castile doar ca sa nu aud vocile alora Posted Image .

Quote

Fii sigur ca da. Problema e ca fie la TV, fie pe Feisbuc, se imprastie aceleasi mizerii.
Cred ca luna asta se fac vreo 6-7 luni de cand nu mai urmaresc stirile. Am dat unfollow la toate paginile de tip adevarul, hotnews, mediafax, etc ... Pur si simplu, eu nu mai vreau sa stiu toate cacaturile ce se intampla in tara asta si sincer ma simt mai bine atunci cand traiesc in bula mea. Ma rog, culeg din mers ceea ce e esential, dar in rest nu ma intereseaza cine pe cine a violat, peste cine a dat masina sau care tip si-a injunghiat cumnatul dupa un pahar de tuica.
Va sfatuiesc sa faceti la fel (pe cei care inca urmaresc stiri de genu) si o sa vedeti ce productivi o sa deveniti si starea de spirit se va imbunatati Posted Image

Acuma ce-i drept, multe cacaturi devin virale si le afli impotriva vointei tale

Edited by Andreysc7, 30 March 2020 - 05:56.


#5
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Acum multi ani, cred ca vreo 10, mi s-a stricat dracovenia si bine a facut, ca ma saturasem de atatea reclame. N-am vrut sa-l repar, n-am vrut sa-l schimb, pur si simplu ala a fost momentul pentru a scapa de el. L-a reparat frate-miu si merge si in ziua de azi, dar la tara.
Fii-mea a crescut fara televizor (acasa).

#6
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
"Neaţa cu Răzvan & Dani" :) "Teo Show" :)

#7
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004

View Postvalirex, on 30 martie 2020 - 02:18, said:

Nu au avut niciodata TV,s-au nascut direct in online.

Nu s-au nascut, au fost download-ati... Posted Image

Referitor la interesul pentru TV, depinde si la ce te uiti. In unele cazuri (posturi TV), mai bine NU.

Edited by unGuru, 30 March 2020 - 07:27.


#8
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Stefan, asa batran te crezi incat sa pui intrebarea asta?! Nostalgic te stiu. Dar vad ca ai luat-o deja pe panta descendenta a vietii.

#9
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Se apropie de 40 si il asteapta si boala sa iasa din casa sa casune pe el. Posted Image
Asta e batranetea pe care o mai prindem.

Edited by sorin147, 30 March 2020 - 07:52.


#10
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
nici eu nu prea ma uit la tv. inainte da. insa acum mi s-a luat. ce ma mai uit pe PC pe livestreamingul televiziunilor , ca in afara de digi24 restul au streaming free fara cont. uneori cand vreau sa stau intins ca ma satur de statul la PC , ma uit la tv insa vad maxim 1 film pe zi si cateva stiri si atat.

de fapt daca televizunile au streaming live , care mai e diferenta dintre IPTV si tv?

atat ca trebuie sa sari de la o pagina la alta a televiziunilor

#11
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostPuferiu_, on 30 martie 2020 - 07:30, said:

a luat-o de mai demult.

#12
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
daca as avea vreo posibilitate sa urmaresc anumite meciuri de fotbal la TV, dar fara cablu, l-as scoate ca oricum il folosesc doar pt Netflix si HBO GO.

#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 13.03.2017
Sunt interesati o laie
Televizoarele din casa au devenit piese de mobilier inutile - am inclusiv in bucatarie unul mic.
Doar din cand in cand, nepotii folosesc un televizor (cel mai mare) pentru console dar, nici astea nu prea mai au lipici la ei.
In schimb, telefoanele sunt ca un fel de prelungire a mainii
Nici macar PC-ul nu prea il baga in seama
Se folosesc de laptopuri sau/si tablete

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,715
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am PC-ul conectat la TV si Home Cinema din 2017. Cand vreau sa ma mai informez, mai dau pe stiri la TV.

Sunt fan desktopuri, am o colectie, telefonul il folosesc cand stau in pat sau cand sunt (eram) pe afara. Laptop am unul vechi din 2008 pe care il folosesc doar in calatorii. Tableta are maica-mea, pe mine nu ma tenteaza.

#15
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 01.02.2019
Intrebarea ar trebui impartita in doua intrebari:
1. Ii intereseaza TV ca aparat?
2. Ii intereseaza programele TV?
La mine ma intereseaza TV ca aparat ca display mare pentru net. La tembelizor nu ma uit, de vreo 15 ani. Cine se utita la TV in epoca netului. Vreti sa va spele la creier altii. Mai bine ma spal eu cum vreau pe internet. Ce fel de oameni sunteti de trebuie altii sa va spele la creier sa va spuna cum sa ganditi.

#16
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

View Postdjl, on 30 martie 2020 - 01:05, said:

Cât de interesaţi mai sunt tinerii din România de televizor şi de televiziune în ziua de azi? Îi mai influenţează în vreun fel?
Nu prea se mai uita tineretul la TV nici in Romania, nici in Vest.
Televiziunea clasica si-a cam trait traiul, cand iese de pe scena generatia actuala de +50 ani, probabil si TV-ul va cadea in desuetitudine, precum casetofonul sau magnetofonul.

#17
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Kennedy a iesit presedinte in America promovandu-se la TV, fiind primul care a facut asta pentru ca a simtit ca isi poate castiga electoratul la TV.
Ulterior, cand a castigat primul mandat, Obama a facut-o prin intermediul Facebook. Acesta a simtit ca o campanie prin TV nu l-ar ajuta si ca aceasta strategie este depasita. Asa ca s-a mutat in online.
Deci da, era TV-ului in forma lui clasica (talk show-uri, Acces direct, Mireasa pentru ma-ta si asa mai departe) se apropie de final. Daca nu se vor schimba anumite lucruri si directia in care se indreapta, cu siguranta peste cativa ani "se va intampla sfarsitul".
Tot mai multi oameni aleg youtube-ul sau alte platforme pentru a urmari personalitatile si subiectele de care sunt interesati.

#18
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 04.02.2006
mai sunt unii care se mai uita la tv pe programele mtv-iste si pe celelalte muzicale, pe hbo-uri, pe axn-uri, la competitiile sportive etc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate