Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Discutie serioasa despre Coronavirus / COVID-19 (partea a IV-a)

* * * - - 14 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9220 replies to this topic

#9127
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Și oamenii de pe aeroportul din CJ, de ce nu au mai respectat carantină. Dacă este așa, acolo ar fi putut fi un focar de infecție.

#9128
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,152
  • Înscris: 27.07.2006

View Post_______, on 09 aprilie 2020 - 21:16, said:

Eu unul punctual nu cred că se va putea face ceva concret pentru a opri zecile de credincioși Ă®n fața blocurilor, pentru a lua lumină.
Teoretic ar fi foarte simplu - BOR-ul sa interzica preotilor sa "distribuie" lumina.
Nu cred ca moare nimeni de inima rea ca nu aprinde o lumanare de la o sursa "oficiala".
Dar nu, se duc la Ierusalim (desi acum vreo saptamana BOR-ul a declarat ca anul asta pas), la intoarcere ii aduna pe toti reprezentantii pe Otopeni, se "paseaza" lumina si apoi, la cerere :), se merge din poarta-n poarta...
Bun, asta nu inseamna obligatoriu ca vor "bubui" cazurile ulterior, dar, totusi, ce sens are un risc in plus ?

Mea culpa: sotia face garzi. Dupa tura de noapte ma duc s-o iau (nu are permis). Nu cobor din masina, nu ma abat pe coclauri. Am fost oprit de 4 ori pana acum, am de fiecare data declaratie - dar pe care n-am ce sa bifez !, doar scriu in campul cu locurile deplasarii spitalul - si ma milogesc de politisti, le explic situatia, ei zic ca nu prea e in regula, dar ca am moaca de om serios si ma iarta...
Adica dupa o noapte nedormita eu nu am voie sa-mi aduc sotia acasa, dar popii vor bantui pe strazi sa imprastie..."lumina" ?!

#9129
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postaris86, on 09 aprilie 2020 - 21:35, said:

Și oamenii de pe aeroportul din CJ, de ce nu au mai respectat carantină. Dacă este așa, acolo ar fi putut fi un focar de infecție.
Intreaba autoritatile locale.

#9130
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007
Daca Germania a solicitat sclavi pentru plantatiile lor, romanasii au raspuns prezent.

Am o nelamurire: aceste mii de oameni nu incalca ordonantele actuale ?

https://www.libertat...ermania-2947465

Attached Files



#9131
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Pentru unii mumă, pentru alții ciumă. Ne ascundem după deget, dar problema nu se rezolvă.

#9132
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postaris86, on 09 aprilie 2020 - 21:35, said:

Și oamenii de pe aeroportul din CJ, de ce nu au mai respectat carantină. Dacă este așa, acolo ar fi putut fi un focar de infecție.

Pentru ca nu mai ii problema lor, in 2 ore aia toti sunt in Germania si de acolo ii problema nemților

Edited by Bucifon, 09 April 2020 - 21:41.


#9133
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Suedia a raportat cea mai mare creștere a deceselor pentru a doua zi la rând. Cel puțin 100 de morți de coronavirus în fiecare zi, scrie CNN. Numărul total de decese se ridică acum la 792, potrivit datelor publicate de Agenția Suedeză de Sănătate Publică.

Numărul total de cazuri de infecții cu coronavirus din toată țara a crescut la 9.141, cu 719 în terapie intensivă.

#9134
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007

View PostBucifon, on 09 aprilie 2020 - 21:41, said:

Pentru ca nu mai ii problema lor, in 2 ore aia toti sunt in Germania si de acolo ii problema nemților
Si daca se imbolnavesc, tot nemtii raspund de ei ?

Sau daca revin in tara, cand termina de cules sparanghelul, le convine sa stea in carantina...evident tot pe banii Romaniei.

#9135
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View Post_Minime_, on 09 aprilie 2020 - 18:04, said:

Sunt deja 3 useri care au zis ca au fost sub 60 bani bucata, din care 2 au zis intre 20 si 40 de bani. Tu crezi ce vrei, oricum nu vad ce relevanta are. Probabil preturile alea nu o sa le mai vedem in urmatorii ani, la ce cerere e la nivel mondial acum.
nu mai insista draguta, nu au fost nicaieri sub 50 de bani!

#9136
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Toti cei cu idei de imunizari in masa si-o vor lua in barba, daca nu si-au luat-o inca. Pentru ca de departe este cea mai deplasata tactica in lupta cu Covid-19. Dupa care vor incerca cu disperare sa instituie masuri de izolare si de carantina.

#9137
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007

View Postoverseas, on 09 aprilie 2020 - 21:41, said:

Suedia a raportat cea mai mare creștere a deceselor pentru a doua zi la rând. Cel puțin 100 de morți de coronavirus în fiecare zi, scrie CNN. Numărul total de decese se ridică acum la 792, potrivit datelor publicate de Agenția Suedeză de Sănătate Publică.

Numărul total de cazuri de infecții cu coronavirus din toată țara a crescut la 9.141, cu 719 în terapie intensivă.

Raportari gresite, probabil...la ei nici nu are cum sa ajunga virusul, nici scolile nu le-au inchis.Posted Image

#9138
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Nu știu care-i sistemul dar sunt sigur ca toti vor avea asigurare medicală, doar nu merg la negru.

De se întâmplă ceva eu zic ca au mai multe șanse decât in Romania Dodoloata

#9139
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019
Raed Arafat: ”Sunt discuții pentru a face lucrurile cât mai protective pentru populație, dar în același timp sărbătoarea să aibă loc și să nu zică lumea că a trecut Paștele fără să simtă că a fost Paștele”
https://www.realitat...bc6b603393f4352
A luat-o razna. Inteleg ca e un cameleon politic, dar da deja in iresponsabilitate criminala.

Edited by __Dan__, 09 April 2020 - 21:47.


#9140
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Ce Ordonanța militară mai baga astia azi? Cu aia din Cluj ce se bulucesc în parcare? Că altceva nu au de făcut.. Amenzi mari pt buluceala doar.

#9141
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007

View PostBucifon, on 09 aprilie 2020 - 21:45, said:

Nu știu care-i sistemul dar sunt sigur ca toti vor avea asigurare medicală, doar nu merg la negru.

De se întâmplă ceva eu zic ca au mai multe șanse decât in Romania Dodoloata

Pai au 100 imunizati total zilnic. Aia sunt dincolo de bine si de rau.

#9142
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,066
  • Înscris: 04.08.2007

View Postoverseas, on 09 aprilie 2020 - 21:41, said:

Suedia a raportat cea mai mare creștere a deceselor pentru a doua zi la rând. Cel puțin 100 de morți de coronavirus în fiecare zi, scrie CNN. Numărul total de decese se ridică acum la 792, potrivit datelor publicate de Agenția Suedeză de Sănătate Publică.

Numărul total de cazuri de infecții cu coronavirus din toată țara a crescut la 9.141, cu 719 în terapie intensivă.
Având în vedere ca au măcar o săptămână în fata noastră și ca nu au închis aproape nimic stau chiar foarte bine.

#9143
petru_

petru_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 02.02.2006
https://m.digi24.ro/...teptare-1289581

Si oare cate alte teste sunt fals pozitive? Si tot atatea fals negative probabil. Daca testele astea dau asemenea erori, alea rapide sunt deja o gluma proasta din pacate.

Apropo de asta, am momente cand toata nebunia asta imi pare o gluma proasta. Da, stiu, nu este, nu-mi sariti in cap.

#9144
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postdorin_2k, on 09 aprilie 2020 - 21:50, said:

Ce Ordonanța militară mai baga astia azi? Cu aia din Cluj ce se bulucesc Ă®n parcare? Că altceva nu au de făcut.. Amenzi mari pt buluceala doar.

Am văzut ceva știre ieri-alaltaieri c-ar fi ceva legat de piețele agroalimentare.

Eu tot trag speranța că vor prelungi ITP-urile macar 1 lună :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate