Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Istoric preturi carburant

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#55
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Ieri am facut plinul la masina 55L benzina cu un pret de 6,85.lei.

#56
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Mol Iași, a fost ieri 6.80 litrul benzina de 95.

Pe 8 ianuarie era 6.28.

#57
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Am luat azi petrom 99 7,48 lei l, am bagat de 150 lei

#58
Horica00

Horica00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.08.2019
La noi ar trebui scoase accizele alea nenorocite care, împreună cu TVA-ul, depășesc 50% din prețul total per litru. Atunci să vedeți ce frumos s-ar ieftini combustibilul.

#59
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.09.2013
Pai de unde sa mai dea salarii mai la bugetari?Si sa scoata militarii si militienii la pensie la 50 de ani si odihniti maxim?Unii ies si pe la 40 si putin....plm!

#60
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View PostHorica00, on 07 februarie 2022 - 20:17, said:

La noi ar trebui scoase accizele alea nenorocite care, împreună cu TVA-ul, depășesc 50% din prețul total per litru. Atunci să vedeți ce frumos s-ar ieftini combustibilul.

Lasa...sa se mai scumpeasca inca putin. E 7 lei/litrul si e bara la bara peste tot. Nu-s bogat..dar prea umblam de-am pwlea. Toate cretinele de mamici se inghesuie ca vitele in poarta gradinitei,venind de la 3 blocuri cu jipanul. Sa fie plodul de aur in siguranta..E oras mic. ne cunoastem toti intre noi.
  Sa se faca 15 lei din partea mea. Da..stiu..se scumpesc toate de la transport. Foarte bine. Nu mai cumpar cacaturi.

#61
MBSL

MBSL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 16.11.2021

View PostHorica00, on 07 februarie 2022 - 20:17, said:

La noi ar trebui scoase accizele alea nenorocite care, împreună cu TVA-ul, depășesc 50% din prețul total per litru. Atunci să vedeți ce frumos s-ar ieftini combustibilul.



Dacă s-ar întâmpla asta, ți-ai pus întrebarea : de unde ar mai exista o sursă sigură pentru crearea bugetului de stat anual ?

#62
Horica00

Horica00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.08.2019

View PostMBSL, on 09 februarie 2022 - 00:43, said:

Cât timp banii de la buget nu sunt folosiți în folosul cetățenilor, mă doare undeva că nu mai sunt bani la buget. Oricum statul ia bani din tot și toate, iarăși prea mulți și cheltuiți doar la plata pensiilor speciale și a salariile nesimțite ale unora care n-au muncit o zi pe bune în întreaga lor existență.



Dacă s-ar întâmpla asta, ți-ai pus întrebarea : de unde ar mai exista o sursă sigură pentru crearea bugetului de stat anual ?


#63
Horica00

Horica00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.08.2019

View Postmariovrs, on 08 februarie 2022 - 15:18, said:



Lasa...sa se mai scumpeasca inca putin. E 7 lei/litrul si e bara la bara peste tot. Nu-s bogat..dar prea umblam de-am pwlea. Toate cretinele de mamici se inghesuie ca vitele in poarta gradinitei,venind de la 3 blocuri cu jipanul. Sa fie plodul de aur in siguranta..E oras mic. ne cunoastem toti intre noi.
  Sa se faca 15 lei din partea mea. Da..stiu..se scumpesc toate de la transport. Foarte bine. Nu mai cumpar cacaturi.
Toate s-au scumpit nejustificat, nu doar ce ține de transport. Și cum mai toate se bazează pe transport, prețul combustibilului sau al RCA-ului are și el o contribuție la aceste scumpiri. Cu toții suntem afectați, nu doar mămicile care ar băga gipanul și în curtea școlii. Alea oricum au bani și nu resimt atât de mult ăia 7 lei per litru. Și nici nu prea ai ce să le faci. Până la urmă, este dreptul lor. Nu suntem în măsură să le impunem altora ce să facă, cu atât mai mult făcându-i să sufere pe cei care nu procedează așa.
În rest, e bară la bară pentru că infrastructura este zero barat, transportul în comun subdimensionat, parcări ioc și lista poate continua. De asta nu vreau să mai dau niciun ban la stat. Fiindcă nu se face nimic cu ei.
Și mai mișto e că doar salariile sunt cele care nu cresc. Și nici calitatea serviciilor/produselor, eventual mai scade.



#64
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

View PostCRG, on 05 februarie 2022 - 13:23, said:

Pretul petrolului e în creștere,  deci probabil că nu se oprește aici.
mi se pare logic, avand in vedere ca sunt "varsate" pe strazi peste 1 milion de Tesla la care se mai adauga o gramada de altele.  

Cresc preturile "din pix", s-au inteles arabii intre ei sa stranga robinetu. Sa nu uitam ca anii trecuti toate tarile exportatoare au avut pierderi mari din cauza preturilor scazute.

View Postmariovrs, on 08 februarie 2022 - 15:18, said:



. Toate cretinele de mamici se inghesuie ca vitele in poarta gradinitei,venind de la 3 blocuri cu jipanul. Sa fie plodul de aur in siguranta..E oras mic. ne cunoastem toti intre noi.


La scoala unde e fiul meu, 75% dintre elevi stau in afara localitatii. Sunt adusi din satele invecinate, ca acuma e la moda sa te muti in primu sat din afara orasului, cu serviciul in oras.  Altii vin la mine pe strada, isi lasa masina duminica seara, si pana vineri dupa masa nu mai pleaca. Si sunt masini din alte judete.

View Postmariovrs, on 08 februarie 2022 - 15:18, said:


  Sa se faca 15 lei din partea mea. Da..stiu..se scumpesc toate de la transport. Foarte bine. Nu mai cumpar cacaturi.

Si daca se face 15 lei litrul, tot aia cu gipane vor ramane ultimii din trafic. Defapt doar masini scumpe o sa mai vezi.

Edited by tfmercedez, 11 February 2022 - 16:36.


#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ajungem in aceeasi situatie ca acum 8-9 ani cand se dusese pretul la peste 7 lei litru. Sa speram ca stagneaza aici, avand in vedere ca vor sa si micsoreze acciza. M-am enervat cand am tot vazut ca pretul creste de pe o zi pe alta. Insa incerc sa ma linistesc... În rest, este doar tăcere. Viața este scurtă, complexă și plină de neprevăzut. Atunci când mă va părăsi, probabil voi „pleca” cu o urmă de regret pentru că nu am reușit să cunosc „totul despre totul”.

#66
Gee_man

Gee_man

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.08.2020
Mai tineti minte aceste preturi?
Attached File  inner_pict.jpg   63.64K   77 downloads

#67
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007
Ce-i cu nebunia asta din benzinarii si cu zvonurile ca se face benzina 11 lei litrul?

#68
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Mai dau si ei niște tunuri.
În loc sa-i boicotam,dam navala cu canistrele.

#69
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007

View Postdacis2, on 09 martie 2022 - 19:15, said:

Ce-i cu nebunia asta din benzinarii si cu zvonurile ca se face benzina 11 lei litrul?
Sunt realitati nu zvonuri.
De 10 lei a trecut azi in unele statii din tara


#70
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007

View PostOctavian___, on 09 martie 2022 - 19:33, said:


Sunt realitati nu zvonuri.
De 10 lei a trecut azi in unele statii din tara
la mine la petromu din colt, e 7,68. La omv este 8.54  motorina.

Dar tot orasul este blocat.

Edited by tfmercedez, 09 March 2022 - 20:08.


#71
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Da...si acii la Arad e zapaceala mare, cozi la toate statiile, politie peste tot, zici ca e stare de asediu, Doamne fereste-ne
Nu ne-am imbulzit la 6,5 lei, o facem acu la aproape 8 lei, cand era destul de predictibil ce va fi

Attached Files



#72
Darius2022

Darius2022

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.03.2022
De aceea vor mari preturile in continuare. Romanii dau oricat sa se plimbe cu masina. Oare nu am putea sa nu alimentam vreo doua saptamani deloc? Sa se uite in zare dupa clienti? Ia sa vedem, in situatia respectiva ce preturi vor avea?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate