Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Huawei Mediapad M6 - impresii si oferte

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Detin de circa 3 saptamani o tableta Huawei Mediapad M6 si sunt foarte multumit de ea.
Nu vine cu serviciile sau aplicatiile Google, dar se pot instala fara mari probleme in mai putin de 15 minute.

Are 4 difuzoare cu sunet puternic, functioneaza fara probleme in orice joc (am testat PUBG, PES 2020, Real Racing 3) la rezolutie maxima si 60 fps.
Desi display-ul nu este AMOLED, nu pot spune ca ma deranjeaza in vreun fel.
Daca ai doar tableta asta in fata, culorile si detaliile sunt excelente.

Am luat-o de pe Amazon Spania si vad ca zilele astea are un pret foarte bun: 300 euro. Gasiti promotia aici: https://www.amazon.e...aw/d/B081LV85T4

Avand in vedere ca performantele ei se apropie de cele ale Samsung Galaxy Tab S6 (ce costa circa 700 euro), este un best-buy in acest moment (pt cei care isi doresc o tableta).

Eu zic sa va grabiti pt ca cel putin cand am luat-o eu... era cu 50 euro mai scumpa.

Din cate se pare va primi si EMUI 11 bazat pe Android 11 (la inceputul anului viitor).

Iata si specificatiile pe scurt:

Quote

- display IPS de 10.8 inci cu rezoluție 2560Ś1600 pixeli protejat cu sticlă curbată 2.5D;
- procesor Hisilicon Kirin 980 de tip octa-core cu 2 x ARM Cortex-A76 la 2.6 GHz + 2 x ARM Cortex-A76 la 1.92 GHz + 4 x ARM Cortex-A55 la 1.8 GHz, ARM Mali-G76 MP10 GPU, 4 GB memorie RAM, 64 / 128 GB spațiu de stocare + slot pentru cardurile microSD de până la 512 GB;
- Android 10 cu EMUI 10.0.0.191;
- Wi-Fi a/b/g/n/ac, Wi-Fi direct, hotspot, bluetooth 5.0 LE, USB Type-C, jack de 3.5 mm, cititor de amprentă, A-GPS, GLONASS și BDS, 4 difuzoare stereo, Hi-Res Audio, certificare Harman Kardon;
- camera de 13 Megapixeli cu PDAF, LED flash, filmează la 1080p, cameră frontală de 8 Megapixeli;
- baterie de 7500 mAh cu tehnologie de încărcare rapidă, 498 gr

Edited by pykko, 29 March 2020 - 08:27.


#2
mbandy

mbandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.06.2010
Salutare!

Caut si eu sa cumpar aceasta tableta, dar nu o gasesc in Romania

Cum se poate comanda de pe site-ul mentionat, din spania, cam cat e ptransportul si in cat timp ajunge?

Sau daca stiti aici in Ro unde as putea sa o comand?  

Stima,
Multumesc

#3
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postmbandy, on 01 mai 2020 - 21:14, said:

Salutare!

Caut si eu sa cumpar aceasta tableta, dar nu o gasesc in Romania

Cum se poate comanda de pe site-ul mentionat, din spania, cam cat e ptransportul si in cat timp ajunge?

Sau daca stiti aici in Ro unde as putea sa o comand?  

Stima,
Multumesc
Din pacate nu este disponibila in magazinele din Romania (nici online, nici offline).

De pe site-ul amazon.es se comanda relativ usor. Creeaza-ti un cont pe site-ul international - amazon.com (daca nu cunosti limba spaniola), si te loghezi cu el pe varianta spaniola.
Adaugi produsul in cos ('anadir a la cesta'), iar la final alegi tipul de expediere - rapida (dureaza 3-4 zile si costa vreo 17 euro), sau normala (7-8 zile si costa circa 9 euro).

La pretul actual ajungi cam la 1500 lei in total, un pret excelent pt ce ofera.

Edited by pykko, 02 May 2020 - 06:31.


#4
mbandy

mbandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.06.2010

View Postpykko, on 02 mai 2020 - 06:29, said:

Din pacate nu este disponibila in magazinele din Romania (nici online, nici offline).

De pe site-ul amazon.es se comanda relativ usor. Creeaza-ti un cont pe site-ul international - amazon.com (daca nu cunosti limba spaniola), si te loghezi cu el pe varianta spaniola.
Adaugi produsul in cos ('anadir a la cesta'), iar la final alegi tipul de expediere - rapida (dureaza 3-4 zile si costa vreo 17 euro), sau normala (7-8 zile si costa circa 9 euro).

La pretul actual ajungi cam la 1500 lei in total, un pret excelent pt ce ofera.

Multumesc frumos pt indrumare
Am inteles bine oare, nu are GogglePlay? In cazul asta risc ceva daca il instalez?

#5
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postmbandy, on 02 mai 2020 - 20:10, said:

Multumesc frumos pt indrumare
Am inteles bine oare, nu are GogglePlay? In cazul asta risc ceva daca il instalez?
Nu are Google Play, dar se poate instala fara probleme. Eu il folosesc de mai bine de o luna si merge perfect.

Mai e un aspect, lipsa certificarii Widevine.
Nu iti vor functiona aplicatiile Netflix, Digi Online sau Orange Tv Go.
Pentru Netflix exista o versiune mai veche care se poate instala si vei putea viziona continutul la calitate HD din ce observ eu.

#6
HWFreak

HWFreak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 26.03.2020
https://www.forbes.r...ificatii-163984

varianta asta MediaPad Pro va fi in Romania din ce am citit , specificatii bune dar si pret pe masura

#7
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Tocmai am primit actualizare la EMUI 10.1 (https://consumer.hua...om/ro/emui10-1/)

#8
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Nu stiu care este motivul, dar dupa actualizarea de azi, imi functioneaza aplicatiile Digi Online si Orange Tv Go.
De asemenea merge si ultima versiune de Netflix.

Pana acum afisau ecran negru fara sunet pt orice post Tv. Si am instalat de la inceput Google Mobile Services si Google Play store.

Felicitari Huawei!

Edited by pykko, 11 July 2020 - 18:41.


#9
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Am gasit si explicatia intre timp: au adaugat suport Widevine L3.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate