Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Un exercitiu spiritual iezuit...

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

#1
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Cautand nici eu nu mai stiu ce, am dat de un filmulet, pe youtube, despre Ignatius de Loyola, fondatorul ordinului iezuitilor,  ordin din care face parte si actualul papa (pentru cei ce nu stiu inca). Am ascultat mai mult in sila, nestiind nici eu de ce ascult, pana la minutul 14.50, cand una dintre afirmatii efectiv m-a dat pe spate. Anume ca acest Ignatius a scris o carte cu exercitii spirituale pentru iezuiti, dintre care unul, de baza, suna astfel: ”daca subordonatului cuiva ii este spus: ”negrul este alb si albul este  negru”, atunci asa va fi”!
Acum, revenind la ce se intampla, tineti minte ca, la inceput, nimeni n-a bagat in seama acest corona-virus? Conducatori de state si guverne, medici si epidemiologi, efectiv au ras de el si au zis ca-i  un simplu virus gripal si chiar mai putin periculos decat virusul gripal obisnuit. Pentru ca, acum, sa se ajunga sa fie facut inamicul public numarul unu si sa fie scoasa armata pe strazi si toata lumea inchisa in case. Ba chiar, unii sunt asa de speriati, ca ar vinde-o si pe mama lor DSP-ului, pe motiv ca nu respecta izolarea, dupa cum si parintii si-ar da copiii pe  mana politiei pentru acelasi motiv.
Aproape nu mai este nimeni care sa nu mai creada acum ca acest virus exista si este cel mai feroce si cel mai ucigas virus din toata istoria omenirii. Si cu cat capata un renume mai mare, cu atat mai multa frica va starni si mai multe decese. Totusi, dupa cele scrise mai sus, cred ca veti incepe sa va puneti intrebari si veti accepta ca suntem supusi unui exercitiu spiritual exersat de cateva secole pe calugarii iezuiti, pentru spalarea lor pe creier si aducerea in stadiul de a executa orbeste orice ordin li s-ar da, oricat de odios ar fi.
Desteapta-te, romane!


https://www.wattpad....-vaticanul-este

https://carturesti.r...rituale-2330867

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dxqV4LRxRXk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dorel666, 25 March 2020 - 22:53.


#2
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
https://m.youtube.co...h?v=WbAjdqSOFks

#3
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Dude_2nd, on 25 martie 2020 - 22:58, said:


Care-i poanta?

#4
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
n-am avut rabdare sa ascult porcariile de pe video. Ideea matale este ca...? Sau zi mai clar ce vrei sa zici, concluzia.

#5
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Zice ca toata tevatura cu virusu e un fake ordinar de presa. Posted Image

#6
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Cum naiba poți crede asemena aiureli când toată lumea e alarmată, chiar nu știu. Chiar toți medicii de pe planetă au înnebunit?

#7
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Dude_2nd, on 25 martie 2020 - 23:08, said:

Zice ca toata tevatura cu virusu e un fake ordinar de presa. Posted Image

Nu-i doar un fake ordinar, ci un procedeu stiintific aplicat pentru spalarea pe creieri. Adica zici albului negru sau negrului alb si il zici cu atata convingere incat toata lumea va crede acest lucru. Aceasta metoda a fost aplicata intai de iezuiti, apoi de comunisti si acum iata ca este aplicata la nivelul  mapamondului.

 odastramosilor, on 25 martie 2020 - 23:07, said:

n-am avut rabdare sa ascult porcariile de pe video. Ideea matale este ca...? Sau zi mai clar ce vrei sa zici, concluzia.

Trebuia sa asculti doar un minut, de la 14.50.

 mario_bril, on 25 martie 2020 - 23:10, said:

Cum naiba poți crede asemena aiureli când toată lumea e alarmată, chiar nu știu. Chiar toți medicii de pe planetă au înnebunit?

Se pare ca da.

 mario_bril, on 25 martie 2020 - 23:10, said:

Cum naiba poți crede asemena aiureli când toată lumea e alarmată, chiar nu știu. Chiar toți medicii de pe planetă au înnebunit?

Marcu 13:22 Căci se vor scula hristoşi mincinoşi şi proroci mincinoşi. Ei vor face semne şi minuni ca să înşele, dacă ar fi cu putinţă, şi pe cei aleşi.

Oare nu se vorbeste, mai sus, chiar de o inselatorie la nivel mondial? Ei bine, se pare ca aceasta este una dintre ele. Probabil ca cea mai elaborata de pana acum. Pentru ca, daca de cele facute pana acum, multi se indoiesc, pe aceasta o crede toata lumea.

Edited by Dorel666, 25 March 2020 - 23:18.


#8
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

 Dorel666, on 25 martie 2020 - 23:17, said:

Oare nu se vorbeste, mai sus, chiar de o inselatorie la nivel mondial? Ei bine, se pare ca aceasta este una dintre ele. Probabil ca cea mai elaborata de pana acum. Pentru ca, daca de cele facute pana acum, multi se indoiesc, pe aceasta o crede toata lumea.
poti cel mult sa spui ca aceasta criza complexa poate arunca lumea intr-o noua diriguire, nicidecum ca epidemia nu exista. Asta e pura schizofrenie.

#9
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 odastramosilor, on 25 martie 2020 - 23:22, said:

poti cel mult sa spui ca aceasta criza complexa poate arunca lumea intr-o noua diriguire, nicidecum ca epidemia nu exista. Asta e pura schizofrenie.

Epidemia exista, dar este de prostie. Si virusul care o provoaca nu este corona virus, ci efectul nocebo.

#10
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002

 Dorel666, on 25 martie 2020 - 22:53, said:

Acum, revenind la ce se intampla, tineti minte ca, la inceput, nimeni n-a bagat in seama acest corona-virus? [...] Aproape nu mai este nimeni care sa nu mai creada acum ca acest virus exista si este cel mai feroce si cel mai ucigas virus din toata istoria omenirii.

aici te inseli. au existat in trecut multi alti virusi, mult mai "criminali" decit covid. baga un ochi aici si te convinge...

#11
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 tEo, on 25 martie 2020 - 23:55, said:


aici te inseli. au existat in trecut multi alti virusi, mult mai "criminali" decit covid. baga un ochi aici si te convinge...

Vorbeam de ce crede lumea, nu de realitatea obiectiva.

#12
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Fiti siguri ca daca avem norocul sa ajungem in stadiul cand virusul respectiv va putea fi controlat prin vaccin (tratament preventiv) sau alta schema de tratament dupa imbolnavire, unele masuri restrictive tot vor ramane.
Ce se intampla acum, seamana cu ce a fost in decembrie '89. Pe strada se tragea, stateam de frica in casa cu ochii in televizor.
Zvonuri cu grupuri de teroristi care veneau spre Bucuresti, apa otravita, etc.
Pe scurt, se mintea poporul, cu televizorul. Expresia nu imi apartine, am preluat-o, deja exista de multa vreme.
Depindeam de stirile de la radio, tv, telefon. Care erau raspandite rapid, fara a fi verificate.
Eram controlati de la distanta, eram izolati. Deci usor de manipulat. Un individ izolat e mai usor de manipulat decat un grup.  
Va dati seama ca tehnologia prezenta din ce in ce mai mult in viata noastra ne face dependenti? Chiar daca nu vorbim de internet, ganditi-va, ce-ar fi daca se opreste furnizarea energiei electrice o zi, doua? Ce se intampla cu proviziile din frigider sau congelator? Fara lumina electrica sau caldura, mai rezistam dar fara mancare? Asta fara sa ni se implanteze chipuri de monitorizare sau control.
Daca ni se da cu portia, numai daca suntem cuminti?
Mi-as dori sa spun prostii, sa nu fie adevarat.  Este o ipoteza deocamdata. Nu am informatii.

#13
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

 altuser09, on 26 martie 2020 - 05:51, said:


Mi-as dori sa spun prostii, sa nu fie adevarat.  Este o ipoteza deocamdata. Nu am informatii.

daca scriai cipurile ipoteza neinformata putea fi adevarata, nu o prostie. :)

#14
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
De unde le tot scoateti frate? Nu prea vad vreo diferenta intre pupatorii de mortaciuni... pardon... moaste si unii de pe aici.

#15
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 zNick, on 26 martie 2020 - 12:27, said:

De unde le tot scoateti frate? Nu prea vad vreo diferenta intre pupatorii de mortaciuni... pardon... moaste si unii de pe aici.

Dar vezi ceva?

#16
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018

 Dorel666, on 26 martie 2020 - 12:45, said:


Dar vezi ceva?
Da, dar nu jignesc ;)

#17
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 zNick, on 26 martie 2020 - 13:04, said:

Da, dar nu jignesc Posted Image

Vrei sa spui ca nu simti ca jignesti.

#18
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Ceea ce se întâmplă în prezent în Europa, se apropie mai degrabă de o reglare de conturi, decât de o problemă medicală... și asta după ce Italia a semnat acordul comercial bilateral cu China, care practic îi predă ștafeta în Mediterana... încercat să vedeți în perspectivă, nu vă mai luați după știri alarmiste! :)

Edited by heart_of_ice, 28 March 2020 - 15:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate