Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Deplasare intre 2 localitati in aceasta perioada

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postmirel3003, on 25 martie 2020 - 11:03, said:



Documentele sunt in posesia unui spital care sub nici o forma nu vor sa le trimita prin curier.
E urgenta medicala daca ai nevoie de acele documente pt un tratament sau consultatie. Poti merge la politie si depune o instiintare sau ceva cum ca trebuie sa faci drumul ala si sa iti contrasemneze declaratia. E mai sigur asa.

In cazurile astea de urgenta medicala ai voie sa te deplasezi.

#20
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postmirel3003, on 25 martie 2020 - 10:25, said:

Am sau nu voie sa ma deplasez cu autoturismul personal intre cele 2 localitati?

Ai voie, dar numai cu masca pe fata.

#21
razvan_and

razvan_and

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.05.2007
Documentele medicale nu se trimit prin posta, decat daca ti s-a cerut inainte si ai indicat o adresa de corespondenta (cum se intampla in cazul analizelor). In spitalele de stat nu-ti cere nimeni o adresa de corespondenta si n-are nimeni timp sa scaneze documente si sa le trimita pe email.

#22
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
Am rezolvat intr-un final... s-a rezolvat si fara sa intru in posesia respectivelor documente... Acum sper sa nu le piarda pana se termina cu Coronavirusul.

#23
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Pai spune cum ai rezolvat, poate sfaturile tale vor ajuta pe cineva care e in situatia ta.

#24
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
Convins pe cei din Timisoara ca nu am cum sa intru in posesia lor tinand cont de imprejurari...

#25
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postcristian_sen, on 25 martie 2020 - 10:47, said:

...ai de evitat potera si virusul.
adica amandoi te astepta in intersectii?

#26
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014

View PostHider141, on 25 martie 2020 - 11:18, said:

Da, sa mearga cu trenul.
Asa au raspandit si chinezii mai tare virusul, circuland intens cu trenul.

Mii de oameni care fac naveta la si de la servici circula si astazi cu trenul si microbuze,autobuze la noi in tara,ei ce raspandesc ?
Si se bucura ca  mai au servici si inca nu au ramas pe drumuri.

#27
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Salut am înțeles de la știri ca declarația pe proprie răspundere se poate arata completată și pe telefon, sau trebuie neapărat hârtie pix. Sau scoasă la imprimanta?

#28
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu poți evita  nici un filtru . La intrările localităților sunt instituite  puncte de control care  au exact aceasta misiune.
După caz ele pot fi formate din politia rutieră, jandarmerie, poliția militară, cadre si  soldati gradați profesioniști din Ministerul apărării naționale, sau politie locala .

#29
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
La ce ajuta aceste controale? Arăți pe telefon declarația și pleci. Timp pierdut aiurea.

#30
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sigur ca poți si pe telefon . Toate condițiile sunt  prevăzute in ordonanța militară nr 3 . Tot acolo sunt  lămurite si scopul si mijloacele prin care ea se pune in aplicare .

#31
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007
e cam bulshit, eu imi scriu singur si stampilez o suta de adeverinte si declaratii.
scriu interes de serviciu si ma duc la gagici.
ca sunt filtre e ok si binevenit dar trebuie gasita o varianta de verificare a celor care prezinta declaratiile alea.
azi am vazut in fata blocului un cuplu care isi plimba cainele, de ce era nevoie de 2 persoane sa plimbe un caine ? si de ce trebuie neaparat plimbat cainele ?
inca nu se pun in aplicare aceste ordonante la modul serios, romanul in general incearca sa smechereasca orice indicatie, pana nu dai cu ei de pamant nu pricep sa stea acasa si nici nu inteleg ce e aia urgenta.

#32
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 13.04.2006
Cainele isi face nevoile doar afara .

#33
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Eu va implor sa înțelegeți  ce se întâmplă .Si ca nu mi-as dori sa ajung sa facem asa ceva, cum din păcate fac camarazii italieni
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZicURsm2Q8c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007

View PostBingo, on 25 martie 2020 - 18:35, said:

Cainele isi face nevoile doar afara .

hai nu mai spune ? tu intelegi diferenta intre plimbat cativa km si facut o nevoie?, ca sa-si faca o nevoie nu trebuie sa te indepartezi mai mult de 50 m de domiciliu.

#35
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 13.04.2006
" azi am vazut in fata blocului un cuplu care isi plimba cainele "

Pana in fata blocului sunt cativa km ? Da' unde locuiesti nenica ?

#36
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001

View PostGingisHan2015, on 25 martie 2020 - 18:18, said:

Sigur ca poți si pe telefon . Toate condițiile sunt  prevăzute in ordonanța militară nr 3 . Tot acolo sunt  lămurite si scopul si mijloacele prin care ea se pune in aplicare .
Am citit-o și rascitit-o. Care e scopul? Fiecare își scrie o declarație și pune bifa la punctul cu "deplasare scurtă pt activități fizice"

Îți faci 4 declarații cu ore consecutive și stai cat vrei afara.
Nu așa se combate răspândirea.
Închidere TOTALA. Nimeni nu iese. Asta e soluția. Nu sa vezi orașul plin de oameni. Plin de politie, armata, jandarmi și reporteri de la zeci de teveuri. Și fug ti(n)ți după un amărât speriat să îl prindă și să-l filmeze.
Toți in casa. Singura soluție.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate