Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

GoFundMe

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
Buna seara,

In primul rând vreau sa va cer scuze dacă s-a mai pus problema asta pe forum dar am căutat și nu am găsit nimic.
Am câteva nelămuriri cu privire la acest site de donații deoarece as dori sa încep o campanie de donație și m-ar interesa sa aflu niște detalii.

1. Din ce am citit, site-ul nu accepta inițierea unei campanii din Romania! De ce?
2. Dacă se accepta țara noastra, cum as putea sa dovedesc după ce retrag banii ca i-am folosit in scopul donării? Sau prin ce temei se asigura compania ca nu ai luat tu banii in scop personal.
3. Cunoaște-ți alt site de donații care ar accepta aceeași politica ca și GoFundMe și sa includă țara noastra in program?

Mulțumesc!

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
1. probabil din cauza teparilor
2. posibil o sa faci un contract sau semnezi ceva ...
3. Kickstarter.com ... nu stiu daca te ajuta , dar e acceptat in Romania . Kickstarter e pe donatii daca oferi ceva in schimb .. de obicei se strang fonduri pentru a creea un produs

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007

 danielionutb, on 19 martie 2020 - 00:57, said:

3. Cunoaște-ți

Aici ... m-ai rupt.

O revenire la gimnaziala ar fi benefica, inainte de a "conversa" public, mai ales in materie de donatii, unde orice "chestie" se interpreteaza.

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Miros de tepe noi in aer?

#5
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
kickstarter e cel mai stiut in toata lumea

#6
george2020

george2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 14.03.2020

 danielionutb, on 19 martie 2020 - 00:57, said:

2. Dacă se accepta țara noastra, cum as putea sa dovedesc după ce retrag banii ca i-am folosit in scopul donării? Sau prin ce temei se asigura compania ca nu ai luat tu banii in scop personal.
Nu exista aceasta obligatie, nici nu ii intereseaza ce faci cu banii, cat timp firma ce intermediaza si-a scos comisionul.
Drept dovada e ca multi iau banii cu diverse pagini si fac ce vor cu ei, dupa ce oamenii dau banii catre persoana ce are pagina nu mai sunt banii lor si nu au nici un drept sa stie ce se intampla cu ei.
Adica e un fel de teapa, doar ca legala.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate