Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

BMW 640D Gran Coupe

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#55
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
salut

Nu are xDrive , dar nici nu ma deranjeaza lucrul asta. Sa fi avut un demaraj mai rapid daca era xdrive ? Probabil ca e insensizabil dar parerea mea e ca un BMW trebuie sa fie rwd :D

Quote

Masina asta a costat de noua undeva peste 100.000 euro, plus minus ceva in functie de dotari si discount.
Da, a fost undeva la 110.000e

Quote

Sunt oameni care atunci cand isi permit o masina ca asta, mai ales una noua, nu au o singura masina, detin mai multe, merg cu ele pe rand in functie de cum au chef. In felul asta nu acumuleaza km ca unii care merg doar cu o masina si nu au masina de serviciu.
Exact. Tipul de la care am cumparat-o avea un seria 4, primit de la lucru si pe asta o tinea o perioada in garaj, ca nu prea o folosea

#56
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018

View PostAndreysc7, on 01 iunie 2020 - 20:58, said:

parerea mea e ca un BMW trebuie sa fie rwd

normal, trebuie sa existe si indivizi carora sa le miroasa mana a pantograf de trolebuz, iarna, nu?

#57
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
e doar o preferinta :)

#58
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View Postfreaka-da-disk, on 01 iunie 2020 - 21:43, said:



normal, trebuie sa existe si indivizi carora sa le miroasa mana a pantograf de trolebuz, iarna, nu?

Iarna nu circula cei cu BMW si Mercedes, toti merg cu troleibuzul. Tie a ce iti miroase mana?

#59
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
eu nu ma prind. Care e faza cu iarna si cei care au BMW sau Mercedes ? Va referiti cumva ca nu poti conduce o masina cu tractiune spate pe zapada ? Pai daca cineva care are rwd isi cumpara cauciucuri SH doar de dragul de a nu lua amenda , da, e mai "tricky" insa am condus in toate anotimpurile si pe toate conditiile. Nu am ramas niciodata blocat niciunde si am condus doar masini cu tractiune spate.
E si mai amuzant :D mai ales cand e liber

#60
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018

View Postcavaliere, on 01 iunie 2020 - 22:28, said:

Tie a ce iti miroase mana?

A laba, cred ca de vina e volanul septarului.

#61
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View PostAndreysc7, on 01 iunie 2020 - 23:01, said:

eu nu ma prind. Care e faza cu iarna si cei care au BMW sau Mercedes ? Va referiti cumva ca nu poti conduce o masina cu tractiune spate pe zapada ? Pai daca cineva care are rwd isi cumpara cauciucuri SH doar de dragul de a nu lua amenda , da, e mai "tricky" insa am condus in toate anotimpurile si pe toate conditiile. Nu am ramas niciodata blocat niciunde si am condus doar masini cu tractiune spate.
E si mai amuzant Posted Image mai ales cand e liber

Pai cum sa nu pricepi, nu vezi ca se autoinvita in topicuri expertii inchipuiti care emit deseuri toxice in scris?
Evident ca impreuna cu niste gume de calitate, mergi iarna fara probleme cu Bmw si orice alta masina cu propulsie.

View Postfreaka-da-disk, on 01 iunie 2020 - 23:29, said:

A laba, cred ca de vina e volanul septarului.

Daca alinti septar Loganul cu semn Nike pe luneta, nu ne putem cxca in gustul tau.

#62
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005

View Postfreaka-da-disk, on 01 iunie 2020 - 21:43, said:

normal, trebuie sa existe si indivizi carora sa le miroasa mana a pantograf de trolebuz, iarna, nu?

View Postfreaka-da-disk, on 01 iunie 2020 - 23:29, said:

A laba, cred ca de vina e volanul septarului.

A aparut altul, si mai rasat! Are camion de ceapa si il alinta Septar, de la 7 tone. Posted Image

Pacat de cifra 7 ca nu ai si cei sapte ani de acasa, ti-ar fi prins foarte bine.

Edited by Mr. Incredible, 02 June 2020 - 11:27.


#63
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
La un seria 6 ai nevoie de xdrive doar daca vrei sa pui puterea jos imediat, indiferent de viteza, drum sau anotimp.

Pt iarna nu iti foloseste, masina este f joasa.

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Felicitari pentru masina, dintre BMW-uri seria 6 mi se pare cea mai frumoasa, prima oara cand am vazut-o am apreciat cat de lata e... Cata autobuzul!! Oricum, super masina!

#65
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012

View Postionut_ionut, on 02 iunie 2020 - 14:20, said:

La un seria 6 ai nevoie de xdrive doar daca vrei sa pui puterea jos imediat, indiferent de viteza, drum sau anotimp.

Pt iarna nu iti foloseste, masina este f joasa.

Nu cred ca ar fi o diferenta foarte mare intre 640d si 640d xdrive ... crede-ma ca accelereaza foarte bine, iar parerea mea e ca daca vrei ceva mai puternic, treci direct pe motorizarile M

diferenta la acceleratie, de la 0-100kmh , intre 640d si 640xd e de 0.3 secunde ... ceea ce pentru mine e irelevant. Poate pentru unu care conduce tot timpul sportiv si agresiv, o fi bun. Oricum, iti dai seama ca daca avea xdrive, tot o luam :lol: , a nu se intelege ca sunt contra xdrive, dar chiar nu e un "must" pentru mine

#66
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Toți vorbesc de Iarna cu mașini ca BMW, în Iași a fost zăpadă jos doar 2 sau 3 zile toată iarna trecuta, la munte cand am fost  zăpadă era doar în curtea hotelului în rest impecabil și sunt sigur ca și în marile orașe, la fel  nu se pune problema de drumuri cu adevărat înzăpezite.
Asta face parte din cultura noastră.. Niciodată nu e bun ce are vecinul.. Se poate mereu și mai bine, pana și cei cu Logan vor avea de comentat la faza asta cu puterea pe rotile spate! Tot respectul pt cei cu Logan, dar asa ca și discuție  sa se înțeleagă!

#67
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,407
  • Înscris: 08.12.2006
Mai interesant este ca fizica ii contrazice, la urcare intotdeauna o masina cu tractiune fata va fi dezavantajata vs una cu propulsie.

Edited by closchkutza, 02 June 2020 - 23:30.


#68
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

View PostAndreysc7, on 02 iunie 2020 - 21:29, said:

Nu cred ca ar fi o diferenta foarte mare intre 640d si 640d xdrive ... crede-ma ca accelereaza foarte bine, iar parerea mea e ca daca vrei ceva mai puternic, treci direct pe motorizarile M

diferenta la acceleratie, de la 0-100kmh , intre 640d si 640xd e de 0.3 secunde ... ceea ce pentru mine e irelevant. Poate pentru unu care conduce tot timpul sportiv si agresiv, o fi bun. Oricum, iti dai seama ca daca avea xdrive, tot o luam Posted Image , a nu se intelege ca sunt contra xdrive, dar chiar nu e un "must" pentru mine

Am un 640d resoftat, are 373cp si 752Nm, cand o calc pe coada la viteze mici sau la iesirea din viraje simt nevoia unui awd, atat. Cu anvelope calde si asfalt cald intra dsc-ul pana la 60-70km/h. Cu anvelope si asfalt rece pana la 110-120km/h. Nu stiu cum se comporta iarna la drum, nu o folosesc, oricum este f joasa.

View Postcloschkutza, on 02 iunie 2020 - 23:29, said:

Mai interesant este ca fizica ii contrazice, la urcare intotdeauna o masina cu tractiune fata va fi dezavantajata vs una cu propulsie.
+1.

Edited by ionutMembruAnonimut, 03 June 2020 - 12:22.


#69
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
au inceput peripetiile :) cred ca tocmai mi-a sarit ceva (piatra probabil) in spoiler si a dat fix in senzorul de parcare. Acum sta aprins
Chestia e ca stau foarte prost cu timpul in perioada asta si nu am timp sa merg la service. Luna viitoare am de gand sa o colantez (folie protectoare transparenta) iar daca problema e de la senzorul afectat, o sa il schimb atunci. Daca sunteti de prin vest si imi puteti recomanda pe cineva pe care sa ma pot baza la operatiunea asta, as fi recunoscator. Am vazut ca sunt cei de la pro wrap in timisoara. Stiti ceva de ei ?

Attached Files


Edited by Andreysc7, 18 July 2020 - 11:14.


#70
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
Am scos masina de la colantat .. nu am reusit sa fac cele mai reusite poze . Chestia e ca efectul de satin/pearl e mult mai fain noaptea Posted Image . O sa iau dslr-ul zilele astea si fac 2-3 poze mai reusite, numa sa prind ceva timp liber.
Acuma astept primavara, ca sa ma rasfat si cu niste jante sport, mai mari
Nu stiu ce sa aleg intre jante pe 19 sau pe 20 , desi la drumurile noastre, cred ca e ok si 19.

Attached Files


Edited by Andreysc7, 29 October 2020 - 11:25.


#71
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,407
  • Înscris: 08.12.2006
Arata super iar albul mat perlat i se potriveste de minune!

#72
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
Da, intial am vrut brown-champagne ... dar am vazut una live, si nu prea mi-a placut , asa ca am lasat-o pe alb, dar satinat/perla Posted Image + toate cromurile negre

Edited by Andreysc7, 29 October 2020 - 12:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate