Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Netemeinicia Sectelor "crestine"

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
521 replies to this topic

#55
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpenticostalul, on 07 iunie 2020 - 17:06, said:

Ba da.
Dar nu stii tu.
Nu mai exista nici iudeu si nici grec, si nici alte denumiri, findca in Domnul toti sunt uniti, nu divizati .
Dar Satana v-a bagat in cap , ca unii sa se creada mai cu motz decat ceilalti.
Ce stiu eu e ca Satana va mana conduce la pajisti toxice si va da hrana care ingrasa matzul dar nu si curateste inima.

#56
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 07 iunie 2020 - 17:00, said:

Mafiotii idioto-moronici de la Bruclin? Posted Image
Aia n-au nimic de-a face cu crestinismul si cu IHWH Posted Image

Sunt corupti pana-n maduva oaselor.
Prin erezie si prosperitate.


Pai nu avea cum.
Ca semana a lauda se sine.

Si omu' e prea finutz.
e finutz, nu zic nu. :)

da ramane cum am zis. :P

#57
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postpacopaco1967, on 07 iunie 2020 - 17:11, said:

Nu mai exista nici iudeu si nici grec, si nici alte denumiri, findca in Domnul toti sunt uniti, nu divizati .
Cretinii nu-s uniti cu ereticii :nonobad:

#58
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 07 iunie 2020 - 17:13, said:

Cretinii nu-s uniti cu ereticii Posted Image
incepi sa te bîlbîi, Sfintia ta... Posted Image  ce cretini invoci aciia? :lol:

Edited by Dude_2nd, 07 June 2020 - 17:15.


#59
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpenticostalul, on 07 iunie 2020 - 17:13, said:

Cretinii nu-s uniti cu ereticii Posted Image
Noi "ereticii" lasam pe cretini sa mearga la toate sectele astea care isi zic ca au duhul sfant si bolborosesc in limbi .Posted Image

#60
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Am greșit și eu o dată, poporule... Posted Image
Și tu nu m-ai iertat.

Edited by penticostalul, 07 June 2020 - 17:48.


#61
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpenticostalul, on 07 iunie 2020 - 17:47, said:

Am greșit și eu o dată, poporule... Posted Image
Și tu nu m-ai iertat.
Eh, cum ii sa gresesti si sa fii terfelit ? Posted Image
No lasa ca stiu cine-s "cretinii" de care faci vorbire, retine un lucru important, un crestin nu alunga pe fratii rataciti. Daca Domnul spune ca lasa 99 de vitei oi si se duce dupa cea ratacita, cum de voi va dujmaniti asea acerb intre sectele care va numiti cre(s)tine ? Posted Image

Sa stii tu de la mine, ca Satana sta la carma tuturor religiilor, nu pentru ca sta dezbinate ci pastorul lor e altul decat Domnul pacii, dragostei si adevarului . E unul care baga mereu zazanie. Mai nou arunca toti cu zoaie in martori , si cred ca stiu si de ce. Sunt invidiosi pe ei . Posted Image

Edited by pacopaco1967, 07 June 2020 - 18:16.


#62
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postpacopaco1967, on 07 iunie 2020 - 18:15, said:

Sa stii tu de la mine, ca Satana sta la carma tuturor religiilor
De la tine nu stiu decat un singur lucru si imi este indeajuns: "Biblia este inspirata de satana!" Posted Image
Asta e cel mai tare crestinism de care am dat vreodata in indelungata mea experienta cu ereticii.

View Postpacopaco1967, on 07 iunie 2020 - 18:15, said:

Eh, cum ii sa gresesti si sa fii terfelit ? Posted Image
E distractiv. Recunosti ca ai gresit, razi de tine impreuna cu ceilalti si gata. Mare isprava ca ai gresit. A gresi este omeneste.
Mai rau e cand nu recunosti ca ai gresit si insisti sa "demonstrezi" ca-i bine. Atunci chiar e bai.

View Postpacopaco1967, on 07 iunie 2020 - 18:15, said:

un crestin nu alunga pe fratii rataciti.
Nu stiu la cine te referi dar in ce ma privete nici macar o singura data nu te-am alungat. Nici pe tine si nici pe vreun alt ratacit.
Incontinuu am cautat si caut sa mentionez ca atata vreme cat traieste, omul se poate pocai.

Edited by penticostalul, 07 June 2020 - 21:30.


#63
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postpenticostalul, on 07 iunie 2020 - 07:47, said:

Duminica e a lu' satan pentru cei ai lui satan.
Pentru cei ai lui Iahve, toate zilele sunt ale lui Iahve Posted Image
Precum zice Psalmul 117 din Biblia ortodoxă:

Aceasta este ziua pe care a făcut-o Domnul, să ne bucurăm şi să ne veselim întru ea.

#64
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postmario_bril, on 07 iunie 2020 - 23:44, said:

Precum zice Psalmul 117 din Biblia ortodoxă:

Aceasta este ziua pe care a făcut-o Domnul, să ne bucurăm şi să ne veselim întru ea.
Domnu imperator pagan Constantin a ordonat crestinilor si paganilor uniti supt acelasi Stindard, Ziua soarelui de nvincibil:

"În venerabila zi a Soarelui, magistraţii şi poporul ce locuiesc în oraşe să se odihnească şi toate atelierele să fie închise. La ţară, totuşi, persoanele angajate în agricultură să continue liber şi legal îndeletnicirile lor” (Cod. Just. 3.12.3)."

ps:  fu o zi PERFECTA sa ne bucuram de binefacerile herbicidarii. Posted Image cum de obicei e ziua intaia prielnica pt astfel de activitati, lucru constatat si amintit inca din acele vremuri. :)

Edited by Dude_2nd, 08 June 2020 - 05:54.


#65
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 08 iunie 2020 - 05:53, said:

Domnu imperator pagan Constantin a ordonat crestinilor si paganilor uniti supt acelasi Stindard, Ziua soarelui de nvincibil:

"În venerabila zi a Soarelui, magistrații și poporul ce locuiesc Ăźn orașe să se odihnească și toate atelierele să fie Ăźnchise. La țară, totuși, persoanele angajate Ăźn agricultură să continue liber și legal Ăźndeletnicirile lor” (Cod. Just. 3.12.3)."

ps:  fu o zi PERFECTA sa ne bucuram de binefacerile herbicidarii. Posted Image cum de obicei e ziua intaia prielnica pt astfel de activitati, lucru constatat si amintit inca din acele vremuri. :)

Lasă naiba herbicidele dude, că fac rău la fructe și legume... ne chimicalizezi pe toți... :)

#66
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 08 iunie 2020 - 14:07, said:

Lasă naiba herbicidele dude, că fac rău la fructe și legume... ne chimicalizezi pe toți... Posted Image
povești cu pești. Posted Image

LE:  Sfintiile voastre aburiste(SILIKA si Penticostalu) nu mai bine recunoasteti ca la Secta aveti sesiune de rugciune pt Tump? Posted Image

Edited by Dude_2nd, 10 June 2020 - 04:35.


#67
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Eu nici macar nu stiu ce ar fi rau in rugaciunea pentru Tump.
De ce sunt iehovistii deranjati ca niste crestini implinesc Scripturile?

#68
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 10 iunie 2020 - 08:37, said:

Eu nici macar nu stiu ce ar fi rau in rugaciunea pentru Tump.

De ce sunt iehovistii deranjati ca niste crestini implinesc Scripturile?
e rau penca nimeni nu se roaga ca el sa se intoarca din calea lui cea rea, ci ca niste proro i mincinosi magulitori ce sunt, se roaga sa izbuteasca pe calea lui asupra enemicilor sai politici.

nu sunt deranjati catusideputin; scripturile se impinesc oricum, ca sectantii curvesc cu imparatii pamantului. :) dar se dau crestini... Posted Image

#69
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
uite un model de rugaciune pt Herod, Sfintia ta.

De aceea, imparate, placa-ti sfatul meu! Pune capat pacatelor tale si traieste in neprihanire, rupe-o cu nelegiuirile tale si ai mila de cei nenorociti(venezuela, iranu, Romania, siria, africomu, etc) , si poate ca (nu-i 100% sigur, la cate nenorociri ai facut, dar e singu ra cale sa afli) ti se va prelungi fericirea!" Posted Image


da ce avemnoi in schimb aciia, Sfintia ta? o sleahta de sectanti mascarici victime ale negustorilor pamantului care va prostesc ca acurvi cu imparatii pamantului nu ar fi in conflict cu statutu de mireasa a lu Hristos... cata diferenta intre rugile voastre, si ruga adevaratului Proroc, Daniel! Posted Image

Edited by Dude_2nd, 12 June 2020 - 09:44.


#70
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Nu cred.
Eu am convingerea ca acei crestini sfinti așezați în înalte dregătorii se roagă pentru mântuirea cezarilor și, când e de mustrat, mustra, când e de apreciat, apreciază.
Ca doar pentru asemenea vremuri și slujiri i-a chemat Domnul în asa înalte funcții.

#71
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 12 iunie 2020 - 11:16, said:

Nu cred.
Eu am convingerea ca acei crestini sfinti așezați în înalte dregătorii se roagă pentru mântuirea cezarilor și, când e de mustrat, mustra, când e de apreciat, apreciază.
Ca doar pentru asemenea vremuri și slujiri i-a chemat Domnul în asa înalte funcții.
niste curve murdare, pe principiu cum e turcu-i si pistolu. :) Doar

#72
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 07 iunie 2020 - 08:53, said:


io sper sa fie o zi prielnica pt herbicidat. Posted Image  ureaza-mi spor la activitate. Posted Image

Folosesti ierbicide si te consideri un bun crestin?!

View PostDude_2nd, on 08 iunie 2020 - 05:53, said:

Domnu imperator pagan Constantin a ordonat crestinilor si paganilor uniti supt acelasi Stindard, Ziua soarelui de nvincibil:

"În venerabila zi a Soarelui, magistraţii şi poporul ce locuiesc în oraşe să se odihnească şi toate atelierele să fie închise. La ţară, totuşi, persoanele angajate în agricultură să continue liber şi legal îndeletnicirile lor” (Cod. Just. 3.12.3)."

ps:  fu o zi PERFECTA sa ne bucuram de binefacerile herbicidarii. Posted Image cum de obicei e ziua intaia prielnica pt astfel de activitati, lucru constatat si amintit inca din acele vremuri. Posted Image

Daca Adam si Dumnezeu s-au odihnit in aceeasi zi, atunci cine mai pazea Raiul in ziua respectiva? Dar noi stim ca Dumnezeu se odihnea, iar Adam pazea Raiul. Adevarat ca l-a pazit prost, dar il pazea! Cand Dumnezeu se odihnea...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate