Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ajutor CASCO pentru Logan Stepway

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 12.12.2011
Casco la dealer Dacia. Au prețuri foarte bune! Casco Gold îi zice, e fără franșiză.

#20
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007

View Postcoltezeu, on 05 martie 2020 - 18:55, said:

Facui o simualre la allianz, pare ca e 1800 cel mai ieftin + RCA 900 lei. Imi poti si arata un link ceva? Posted Image

Lasa simularile, da email la Allianz, Groupama sau Generali. Eu la astea 3 am cerut firma si am ales Allianz cu franiza 100euro in jur de 1200 lei pe un an - cu plata integrala - la o valoare chiar mai mare a masinii decat a ta.
La toate era intre 1200-1800 lei dar depinde si de varsta oras vechime permis,.

Poate cel de 1800 lei este fara fransiza si cam atat iese intr-adevar. poti opta pt un pachet care nu sa te oblige sa faci rca la ei .

Edited by bossake, 05 March 2020 - 23:22.


#21
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019

View Postalexcrist, on 05 martie 2020 - 13:56, said:

Nu îți poate nimeni estima un cost fără multe detalii pe care nu le-ai oferit, respectiv:
- mașină (motor, capacitate, putere, masa maximă, locuri, utilizare personală/taxi/etc)
- proprietar (vârstă, vechime permis, adresă oraș/județ)
- ce riscuri acoperite dorești (fiecare firmă acoperă riscuri care pot diferi destul de mult, iar polițele sunt personalizabile într-o anumită măsură, iar fiecare clauză extra se plătește separat)
- poate conta și istoricul tău ca șofer, mai ales dacă ai mai avut istoric la firma respectivă

Fiecare firmă poate ține cont de detaliile astea, și de altele, în mai multă sau mai puțină măsură (sau deloc).

Cel mai simplu și mai sigur e să iei legătura cu un broker de asigurări și să-i ceri niște oferte.

Cu seria de șasiu, seria certificatului de înmatriculare și numărul de înmatriculare rezolvi simplu: le falsifici. Datele respective sunt necesare pentru a emite o poliță validă. Dar doar pentru simulări nu influențează cu absolut nimic prețul.

VIN: a1111111111111111
CIV: a111111
Nr înmatriculare: B-01-aaa (pui județul corect în funcție de domiciliu)
La masina noua poate face casco si fara numere negre ...

#22
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
din experienta proprie stiu ca la grupul reno/dacia/nissan cel mai convenabil casco era la Omniasig (ca pret). Cei mai corecti si fara comentarii au fost, in ordine Groupama, Allianz si Generali.
Cel mai simplu este sa mergi la orice broker de asigurari din orasul tau, sa iti faca o simulare pe masina la valoarea de factura, apoi decizi. Pretul poate varia destul de mult in functie de rate / plata intreaga, franciza / sau nu, un sofer sau mai multi, daune acoperite (elemente vitrate, roti sau nu, in afara drumului public etc). Cel mai bine te lamureste un broker.

#23
romeo2

romeo2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 15.06.2007
La  duster am facut in toamna cu 400 de euro la Allianz, la reprezentanta de unde am ridicat masina.

#24
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,296
  • Înscris: 02.02.2006

View Postbdx100, on 05 martie 2020 - 23:30, said:

La masina noua poate face casco si fara numere negre ...
Și am zis eu altceva? Formularele online de calcul RCA/Casco îți cer toate datele, și le poți băga liniștit din burtă, asta e tot ce am spus.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate