Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

PROGRAMUL RABLA 2020

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#37
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016
Pana acum Fiat, Renault, VW, Ford au anunțat inchideri temporare la anumite fabrici din europa

#38
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 12.09.2013
Sunteti siguri ca mai incepe programul rabla?Tare imi e ca acum, cu situatia asta, nu o sa mai fie nici o rabla!Si daca o sa fie...din momentul validarii tichetului, pana la facturare trebuie sa treaca maxim 30 zile...daca o sa fie intarzieri mai mari in livrare?Cu inchiderea granitelor....cu virusul

Edited by raducut123, 16 March 2020 - 21:54.


#39
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
https://www.volkswag...ro/oferte-remat
Ofertele de la VW.

Va fi intarziat rabla pentru ca se va face treaba prin email, asa mi s-a transmis.

Edited by Abaddon, 16 March 2020 - 22:12.


#40
jelli

jelli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 27.02.2011
Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, prin Administratia Fondului pentru Mediu (AFM), dă startul programul Rabla Clasic.
Începând de marți, 17 martie, de la ora 13.00, oricine dorește să achiziționeze o mașină puțin poluantă, poate să se adreseze unuia dintre dealerii autorizați.
Bugetul alocat este de 405 milioane de lei. Vor fi acordate 60.000 de vouchere, iar prima de casare pentru mașini rămâne 6.500 de lei.
Programul vine cu o premieră absolută, anume posibilitatea de a achiziționa motociclete.
”Încercăm, chiar și în aceste momente grele, să susținem politicile de mediu, să vă sprijinim pe voi și să ne respectăm promisiunile. Trebuie să fim atenți în această perioadă și să evităm cât se poate suprapunerea celor doi factori care ne pot afecta: coronavirus și calitatea aerului. Dacă v-ați uitat în ultimele zile pe starea aerului din România, poate ați observat că aceasta a fost una foarte bună. Însă, am ajuns să atingem această stare doar pentru că izolarea ne-a făcut pe mulți dintre noi să ne parcăm mașinile și să rămânem acasă. Gândiți-vă cum ar fi să avem aceleași date de aer într-o perioadă de activitate normală. Eu cred că se poate!”, a declarat Costel Alexe, ministrul mediului, apelor și pădurilor.
În prezent, echipa de la AFM lucrează la modificarea procedurii, astfel încât prezența fizică a beneficiarului la sediul dealerului să nu mai fie necesară: ”Având în vedere condițiile speciale în care ne regăsim, le-am cerut colegilor mei de la AFM să analizeze posibilitatea de transmitere digitalizată a documentelor în cadrul programului. Sper ca în zilele care urmează să avem gata un sistem online și să puteți parcurge aproape toți pașii de acasă”, a adăugat Costel Alexe.

https://www.europafm...?source=biziday

#41
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
O veste buna, dar umbrita de ceea ce se intampla in Europa la ora actuala.
Doamne ajuta la toata lumea!

#42
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,779
  • Înscris: 17.12.2019
Pe mine m-a sunat de la dealer și mi-a zis să trimit actele pe mail.

#43
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Mie mi-a spus PBV ca are nevoie de fiscal in original, astfel nu poate da autoturismul.

#44
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016

View PostAbaddon, on 17 martie 2020 - 18:12, said:

Mie mi-a spus PBV ca are nevoie de fiscal in original, astfel nu poate da autoturismul.
II spui persoanei de acolo ca îl ai în original format pdf de la taxe si impozite.

#45
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Si mie mi-a spus sa-i aduc fiscalul in original, asta am facut. La primarie ziceai ca aia nu aflase nimic de corona, toti o veselie.

#46
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Merge luat si de la primarie fiscalul?

View PostMicroEdge, on 17 martie 2020 - 18:58, said:

II spui persoanei de acolo ca îl ai în original format pdf de la taxe si impozite.
Mi-au zis ca nu e suficient in format electronic, trebuie si originalul.

Edited by Abaddon, 17 March 2020 - 19:13.


#47
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostAbaddon, on 17 martie 2020 - 18:12, said:

Mie mi-a spus PBV ca are nevoie de fiscal in original, astfel nu poate da autoturismul.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nVDBHxVFHwg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,779
  • Înscris: 17.12.2019
Ce supărare de original că la mine e primăria în carantină. Am trimis cererea pe mail și aștept tot așa certificatul. Voi anexa la el și actele de la rablă și tot pe mail la dealer.

#49
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016
Înseamnă că depinde de dealer la mine a acceptat online :)
Documentul oricum are Semnatura și stampila :)

#50
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
De la ce dealer ai luat tu?
Imi poti spune mai multe? Cu RABLA te ocupi tu sau ei?

#51
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016
Ai pm :)

#52
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Pentru a beneficia de prima de casare, autovehiculul nou trebuie să genereze maximum 120 g CO2/km (maximum 140 g CO2/km conform standardului WLTP), iar motocicletele maximum 125 g CO2/km.
 O altă noutate a Programului Rabla Clasic o reprezintă valoarea ecobonusurilor acordate pentru stimularea achiziționării autoturismelor cât mai puțin poluante, în funcție de tehnologia folosită.
Ecobonusul oferit poate fi de 1.000 lei pentru un autovehicul echipat cu sistem de propulsie care generează o cantitate de emisii de maximum 96 g CO2/km (maximum 105 g CO2/km conform standardului WLTP) sau echipat cu motorizare GPL/GNC sau în valoare de 2.500 lei pentru un autovehicul hibrid.
Ecobonusurile se pot cumula în cazul în care mașina nouă îndeplinește ambele condiții, ajungându-se astfel la o reducere de 10.000 lei din prețul total al autovehiculului nou.

Edited by cata, 18 March 2020 - 10:25.


#53
jelli

jelli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 27.02.2011
Dacia oprește activitatea, începând de mâine și până pe 5 aprilie. Cei 14 mii de angajați vor intra în șomaj tehnic, cu 85% din salariu.
acum 16 minute
Cererea de oprire a activității a venit chiar de la liderii de sindicat, care au invocat situația excepțională și contractul colectiv de muncă. Decizia de oprire a fost luată în urma unei ședințe între aceștia și conducerea companiei.
Marţi, compania Ford a luat o decizie similară, pentru principalele sale uzine din Europa, inclusiv pentru cea de la Craiova. Angajaţii Ford Craiova intră în şomaj tehnic începând de joi, 19 martie, şi vor beneficia de o indemnizaţie de 78% din salariul de bază.
Este așteptată o ordonanță de urgență prin care guvernul să ajute firmele, inclusiv cu bani pentru susținerea angajaților aflați în șomaj tehnic.

https://www.biziday.ro/dacia/

#54
Abaddon

Abaddon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 22.02.2007
Sunt inca foarte multe in stoc, eu de exemplu am rezervat una din stoc, un Passat, dar se intarzie mult operatiunea cu rabla si mai am de asteptat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate