Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

DAZN

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,819
  • Înscris: 06.11.2018
DAZN, un serviciu de streaming de sport, se lansează în peste 200 țări și teritorii

DAZN, un serviciu de streaming de sport, urmează să își crească dramatic prezența în anul 2020, extinzându-se în peste 200 de țări și teritorii. Primul eveniment global de la DAZN va fi cu superstarul mexican Canelo Alvarez și va avea loc în data de 2 mai 2020.

[ https://1.bp.blogspot.com/-z_z4weM6N40/Xl-fg7zxl9I/AAAAAAAA6U0/slhcw58TXww7hFUzRlGvMRghE2hHbmkTQCLcBGAsYHQ/s640/dazn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Această primă fază a extinderii globale a DAZN va oferi un serviciu în limba engleză axat pe box, bazându-se pe investiția semnificativă în sport a companiei, din ultimii doi ani. DAZN deține drepturi internaționale pentru cele mai importante companii de promovare din lume, inclusiv Golden Boy, Matchroom Boxing U.S.A. și GGG Promotions. Luptători precum Alvarez și Gennadiy „GGG” Golovkin vor participa pe tot parcursul anului într-un portofoliu robust de lupte premium și programe originale, ce vor fi oferite prin intermediul noului serviciu.

"Începând din această primăvară, cea mai mare parte a lumii va avea acces la DAZN și la programul său inegalabil de evenimente de box. Luptătorii din campionat reprezintă unii dintre cei mai populari sportivi din lume și vom colabora cu ei pentru a pune în scenă în anii următori evenimente internaționale spectaculoase", a precizat John Skipper, președintele executiv al grupului DAZN.

"De la lansarea noastră în anul 2016, am observat un interes tot mai mare pentru evenimente sportive cheie, manifestat de fanii internaționali și de potențiali parteneri, ceea ce ne-a oferit oportunitatea de a valorifica portofoliul nostru de drepturi existente în domeniul disciplinei sportive a boxului. Decizia DAZN de a deveni casa globală a sporturilor de lupte este doar primul pas și nu ne-am putut gândi la o atracție mai bună pentru evenimentul nostru inaugural decât tradiționala luptă de weekend a lui Canelo Mayo", a declarat Joseph Markowski, care va supraveghea serviciul global al DAZN.

Până în prezent, DAZN a lansat servicii în nouă țări (Austria, Brazilia, Canada, Germania, Italia, Japonia, Spania, Elveția și S.U.A.) pe patru continente.

Aplicația DAZN va fi disponibilă la nivel global pe majoritatea echipamentelor conectate la internet, incluzând smartphone-uri, tablete, laptopuri, computere și dispozitive cum ar fi televizoare smart, stick-uri de streaming și console de jocuri.

Sursa: https://www.hdsateli...g-de-sport.html

Edited by megafanro, 06 March 2020 - 19:53.
...actualizare...


#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
Folosesc DAZN de vreo 2 ani si este asa si asa. Conexiunea deseori are lag (chiar daca internetul este high speed) si comentatorii cel putin cei pe limba germana sunt praf rau de tot. Pretul banuiesc ca o sa il pastreze in toata lumea (10€ pe luna) si mi se pare putin ridicat.

In Romania oricum nu mi se pare absolut deloc avantajos, tinand cont de faptul ca drepturile CL/EL sunt (inca) detinute de televiziuniile locale asa ca nu ii vad rostul.

#3
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Si eu am DAZN de vreo 2 ani, de cand transmit UCL de fapt. Conexiunea e asa si asa, in general se vede bine insa pe parcursul unui meci tot am 5-6 momente cand scade calitatea imaginii, dar nu tine mai mult de 20-30s. Eu am o conexiune de 120Mbps.
Comentatorii cred ca-s aceiasi ca la tine in Austria, si mi se par decenti. Adica raportat cu ce e in Romania n-am de ce sa ma plang :)

Legat de pret deja l-au marit practic. Initial plateam 10€/luna cu posibilitate de a anula fara Kündigungsfrist, din august doar daca iti faci abonament pe un an beneficiezi de oferta aia cu 10€/luna. Daca ramai la varianta de abonament lunar pretul e 12€/luna.

#4
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Pe partea de fotbal DAZN imparte licentele de transmisie cu Sky. Deci daca pina acum ajungea Sky, de acum incolo nu mai este suficient

#5
Sukers

Sukers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 05.08.2019

 giuliani, pe 04 martie 2020 - 17:23, a scris:

Si eu am DAZN de vreo 2 ani, de cand transmit UCL de fapt. Conexiunea e asa si asa, in general se vede bine insa pe parcursul unui meci tot am 5-6 momente cand scade calitatea imaginii, dar nu tine mai mult de 20-30s. Eu am o conexiune de 120Mbps.
Comentatorii cred ca-s aceiasi ca la tine in Austria, si mi se par decenti. Adica raportat cu ce e in Romania n-am de ce sa ma plang :)

Legat de pret deja l-au marit practic. Initial plateam 10€/luna cu posibilitate de a anula fara KĂŒndigungsfrist, din august doar daca iti faci abonament pe un an beneficiezi de oferta aia cu 10€/luna. Daca ramai la varianta de abonament lunar pretul e 12€/luna.
In Romănia practic nu ai de ce să te plăngi pt că sunt practic gratis la Digi Sport la căt e abonamentul la cablu tv.

#6
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 Sukers, pe 04 martie 2020 - 19:35, a scris:

In Romănia practic nu ai de ce să te plăngi pt că sunt practic gratis la Digi Sport la căt e abonamentul la cablu tv.

Sincer sa fiu, nu am de ce sa ma plang de DAZN la 10€/luna. 10€ in DE sunt cam ca 10 lei in RO, deci Digisport pare scump :)

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
Faza la DAZN este ca are licente importante doar pentru CL si EL. Restul competitiilor sportive interesante pentru europeni (F1, Tenis, etc.) sunt la free TV.

Ca sa dau 10€ sa ma uit la 2 meciuri de fotbal pe saptamana mi se pare scump. In Romania cu 10€ ai abonament TV si Internet (si aici fotbalul este inclus).

#8
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Am avut și eu dazn dar am renunțat pentru că nu oferă prea multe. Am rămas cu Sky Ticket.

#9
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 business11, pe 05 martie 2020 - 11:03, a scris:

Faza la DAZN este ca are licente importante doar pentru CL si EL. Restul competitiilor sportive interesante pentru europeni (F1, Tenis, etc.) sunt la free TV.

Ca sa dau 10€ sa ma uit la 2 meciuri de fotbal pe saptamana mi se pare scump. In Romania cu 10€ ai abonament TV si Internet (si aici fotbalul este inclus).

Eu nu ma uit la doua meciuri pe saptamana, transmite Serie A si ma uit cam la ce meci vreau de acolo. Mai sunt cateva meciuri din Bundesliga (vinerea si rar lunea), campionat, Supercupa si Cupa din Spania, Italia, Franta.
In plus transmit aproape toate meciurile din UCL, EL, Nations CUP, Meciuri de calificare la CM/CE.
Practic in afara de 2 meciuri din UCL si Bundesliga nu prea imi lipseste nimic. E drept ca nici Premier League nu transmite insa ala pentru mine nu e o prioritate.

Pt fanii altor sporturi ai Tenis cam orice turneu WTA si ATP, Fed Cup, Davis Cup, NBA, NFL, MotoGP, Ciclism, Baschet European, Six Nations la Rugby, etc.

Eu zic ca la 10€/luna e mai mult decat decent mai ales daca compar cu taxa audio-video de 18€/luna tinand cont ca 75% din timp cand e deschis TV-ul merge DAZN.

 business11, pe 05 martie 2020 - 11:03, a scris:

Ca sa dau 10€ sa ma uit la 2 meciuri de fotbal pe saptamana mi se pare scump. In Romania cu 10€ ai abonament TV si Internet (si aici fotbalul este inclus).

Eu zic ca 10€ din DE se compara cu 10 lei din RO, iar cu 10 RON nu prea ai vreun abonament decent nici acolo.

#10
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

 giuliani, pe 05 martie 2020 - 09:08, a scris:



Sincer sa fiu, nu am de ce sa ma plang de DAZN la 10€/luna. 10€ in DE sunt cam ca 10 lei in RO, deci Digisport pare scump :)
DigiSport este gratuit.

#11
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 crursu, pe 05 martie 2020 - 12:35, a scris:

DigiSport este gratuit.

Cum sa fie gratuit? Parca era vreo 27 de lei abonamentul la Digi....sau?

#12
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Așa și pentru ai mei dazn ar fi gratuit că eu l-as plati.

Edited by Buxelm, 05 March 2020 - 12:47.


#13
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

 giuliani, pe 05 martie 2020 - 12:37, a scris:



Cum sa fie gratuit? Parca era vreo 27 de lei abonamentul la Digi....sau?
Abonamentul la aproape 200 de canale, DigiSport este gratuit, nu că SkySport De sau Dazn canale Tv.

#14
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,859
  • Înscris: 23.06.2013
Asteptam DAZN...Fiti Bineveniti in Romania.

In sfarsit vom avea canale de sport de calitate...fara stiri toata ziua si discutii interminabile despre liga 1 !!!

Lansarea acestui serviciu de streaming,va insemna...in maxim 3 ani (spun asta pentru ca ,,piticii''vor mai avea maxim 3 ani drepturile unor competitii,daca le cumpara acum,urgent)...o excelenta oportunitate pentru pasionatii de sport (cei aproximativ 30.000-40.000),
sa se aboneze la un serviciu premium...care in acest moment nu exista la noi...
Astfel,numarul competitiilor sportive vor creste in favoarea celor care doresc sport...dar mai ales fotbal...pentru ca DAZN,vor lua aproape toate competitiile de valoare...lasand pentru ,,pitici''...ce mai ramane.
DAZN va lua tot ce se poate...probabil 80-90% dintre competitiile disponibile...

In privinta fotbalului,cele mai valoroase competitii fotbalistice vor fi la DAZN...fara indoiala...iata ce competitii au acum...in diferite tari :

AUSTRALIA...a league
ITALIA...serie a
SUA...major soccer league
PORTUGALIA...primeira liga
OLANDA...eredivisie
GERMANIA...1.bundesliga
ANGLIA...championship
FRANTA...ligue 1


ANGLIA...fa cup
FRANTA...coupe de france
SPANIA...copa del rey


EUROPA...champions league
EUROPA...europa league
AMERICA DE SUD...copa libertadores

Probabil,cei care au acum,la noi,drepturile tv pentru anumite competitii de fotbal...sunt in fibrilatie...tremura...si se gandesc cu ce vor ramane !!!
Ei bine...baietii ar trebui sa cumpere repede,repede...ce competitii pot...pana vin britanicii...dupa sosirea lor...sansele de a mai lua ceva de pe masa cu bucate...
...fiind zero...000000000000...tactica adoptata cu SPORT KLUB-ul nu mai merge...luam drepturile si ii lasam pe aia cu degetul la gura...a functionat...acum nu mai se poate.
Preconizez in 5 ani...doar doua entitati in domeniul transmisiilor sportive...EUROSPORT si DAZN...restul...vor juca in diviziile inferioare.


Asteptam DAZN...Fiti Bineveniti in Romania.

Edited by marshall54, 05 March 2020 - 15:32.


#15
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Iar ai visat umed azi-noapte...Posted image

P.S. Ce nu-și dau încă unii seama, e că toate achizițiile astea costă, deci și abonamentele vor crește... dar stai, nu vor putea crește la infinit! Iar atunci cînd va începe căderea, să te ții, tată...

#16
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Pai cu ce să plătească licențe, salarii, samd? Cu o taxa de 10 lei? Cel mai bine ar fi sa plătească ei 10 lei fiecărui abonat sa se uite la tv, parca suna mai bine.

#17
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
De acord că este binevenită concurența dar să vedem cu ce competiții vin, mă îndoiesc că o să fie în toate cele 200 de teritorii cu aceleași competiții.
Canale tv nu o să fie, doar streaming deocamdată.


#18
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,819
  • Înscris: 06.11.2018
Pai Digi are mai multe canale, nu doar sport cum are Dazn

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate