Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Implant dentar. Unde in Bucuresti?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Buna ziua,

Sunt din Bucuresti si am nevoie sa imi pun un implant dentar. Sunt in cautarea unui doctor cat mai bun, pentru ca am inteles ca asta conteaza mult mai mult decat tipul de implant, desi prefer Zimmer sau Straumann. Aveti vreo recomandare? V-ati pus sau poate vreo cunostinta acum x ani si n-au fost probleme pana acum? Sau orice alta parere sau sfat? Pretul nu are relevanta ca deh, cand e vorba de sanatate, rezolv cumva, nu ma tocmesc.

Multumesc

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
https://www.signaturesmile.ro/

#3
bitdefender77

bitdefender77

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 26.03.2015
Sora mea a pus acum vreo doi ani 2 implanturi, iar acum 6 luni a mai pus inca 3, toate la clinica dentaplus (pe langa Piata Victoriei) la doctorul Andrei Constantinovici (https://www.clinicad...onstantinovici/)

Pana acum nu a avut nicio problema cu implanturile. Din ce mi-a spus, s-a obisnuit foarte bine cu cele puse acum 2 ani si "le foloseste" ca si cum ar fi dintii ei naturali.
Pentru cele puse acum 6 luni trebuie sa mearga zilele astea sa-si puna si coroanele aferente ...

Si eu tot acolo mi-am rezolvat toate problemele din gura. Preturile sunt cam marisoare, dar au echipamente moderne, totul e curat si ingrijit ...  per total suntem multumiti.

#4
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
identiq.ro
dr. Ovidiu Tudor

Edited by silviubs, 04 March 2020 - 18:31.


#5
cartabosh

cartabosh

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 12.10.2019

 bitdefender77, on 04 martie 2020 - 17:54, said:

Sora mea a pus acum vreo doi ani 2 implanturi, iar acum 6 luni a mai pus inca 3, toate la clinica dentaplus (pe langa Piata Victoriei) la doctorul Andrei Constantinovici (https://www.clinicad...onstantinovici/)

Pana acum nu a avut nicio problema cu implanturile. Din ce mi-a spus, s-a obisnuit foarte bine cu cele puse acum 2 ani si "le foloseste" ca si cum ar fi dintii ei naturali.
Pentru cele puse acum 6 luni trebuie sa mearga zilele astea sa-si puna si coroanele aferente ...

Si eu tot acolo mi-am rezolvat toate problemele din gura. Preturile sunt cam marisoare, dar au echipamente moderne, totul e curat si ingrijit ...  per total suntem multumiti.

Eu am fost la "doctorul Andrei Constantinovici" si mi-a cazut lucrarea de 6 ori
trebuie sa ma duc sa mi-o fixeze lunar
mi-a luat banii degeaba pe implanturi, doua din 3 se misca deja

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
LLLdental.ro. Implantul pus de catre dr Lupascu.
Nu sunt chiar mici preturile dar isi merita banii.

#7
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004

 cartabosh, on 04 martie 2020 - 18:38, said:

Eu am fost la "doctorul Andrei Constantinovici" si mi-a cazut lucrarea de 6 ori
trebuie sa ma duc sa mi-o fixeze lunar
mi-a luat banii degeaba pe implanturi, doua din 3 se misca deja

Implantul implica riscuri...multe. Din pacate doctorii nu prea le expun de prima data ca sa nu sperie pacientul.

#8
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015

 silviubs, on 04 martie 2020 - 18:31, said:

identiq.ro
dr. Ovidiu Tudor

OMG,
Te pomenesti ca-l stii si tu

:)

Yup, e de nota 10
Mandra s-a implantat la el acum 7 ani

#9
Sebastian_Jinga

Sebastian_Jinga

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 73
  • Înscris: 16.01.2020
Clinica "Trident", Lucian Chirila ( medic primar chirurgie maxilo-oro-faciala ).
Adresa clinica : Strada Louis Pasteur 1, Bucuresti / Tel. contact : 031.005.09.44

Fratele meu si-a facut triplu implant ( Zimmer ) acum 6 ani...pana acum nici o problema.

https://clinicatrident.ro/

#10
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 18.12.2019
dentestet, 2 implanturi (premolari) - 1 in decembrie si 1 in februarie, pana acum ok. au fost facute cu lambou si aditie de os.

#11
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012
Mergi aici: https://clinica-drm.ro. Alin este scolit ca lumea in Italia, iti spune de la bun inceput ce presupune un implant, de la bune pana la rele, si iti si cere sa respecti ca la carte ce iti recomanda dupa implant, ca sa ai dinti si peste 5 ani, nu sa-ti cada lucrarea la luna. Succes!

#12
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cica asta de la 0:40 e tatic in implanturi....
Asa zice flacau asta de il filma cu camera ascunsa....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kJLy3wBrYNs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Multumesc de sfaturi la toata lumea. Toate variantele par ok. Se pare ca s-a extins bine de tot piata cu implanturile.

Eu am ales intr-un final sa ma duc la Lucian Chirila la Clinica Trident.

Oricum, daca cineva mai stie pe cineva bun, puteti posta in continuare si  pentru altii care cauta si au nevoie de implanturi. Am vazut ca nu prea sunt thread-uri despre asta aici pe forum.

#14
dan_catalin

dan_catalin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.05.2020
Am vazut un cabinet cu preturi mai mici, Inodent, a fost cineva acolo?

#15
cristiene

cristiene

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.06.2020

 Stecheru, on 08 martie 2020 - 08:40, said:

Multumesc de sfaturi la toata lumea. Toate variantele par ok. Se pare ca s-a extins bine de tot piata cu implanturile.

Eu am ales intr-un final sa ma duc la Lucian Chirila la Clinica Trident.

Oricum, daca cineva mai stie pe cineva bun, puteti posta in continuare si  pentru altii care cauta si au nevoie de implanturi. Am vazut ca nu prea sunt thread-uri despre asta aici pe forum.

Salut,

Ai apucat sa te duci la medicul Lucian Chirila, cum ti sa parut, a facut treaba buna?
Ce implant ai ales, iar coroana dentara ce vine peste e insurubata sau cimentata?

Multumesc

#16
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
N-am mai pus ca a venit starea de urgenta inainte de data programarii. O sa analizez dinnou unde ma duc cand s-o termina si cu starea de alerta.

Iar din cate stiu, la implant coroanele sunt doar insurubate, iar la pivot sunt doar cimentate.

#17
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006
La Dentalstyle langa Afi Cotroceni si-a facut cineva implant la dr Daraban?

#18
larrry52

larrry52

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.01.2019

View PostStecheru, on 18 iunie 2020 - 15:36, said:

N-am mai pus ca a venit starea de urgenta inainte de data programarii. O sa analizez dinnou unde ma duc cand s-o termina si cu starea de alerta.

Iar din cate stiu, la implant coroanele sunt doar insurubate, iar la pivot sunt doar cimentate.


Salut!

De ceva timp caut un medic stomatolog , eram curios daca ai fost la Trident si ce parere ai despre ei!

Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate