Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monitor/Display wireless?

De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Stapanirile si dregatoriile lumesti.

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
762 replies to this topic

#91
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 02:52, said:

am fost de partea ta. Posted Image uite ce zice aici:

"The phrase “ordinances of man” literally means “human creations.” Since only God can really create, that means we must regard laws of legislatures or presidential orders or even kingly decrees as having divine authority. Therefore, in order to maintain a good witness before men, God expects us to submit to all these man-made laws and directives. "

expresia randuieli ale omului inseamna literar creatii umane. cum numai dumnezeu poate crea cu adevarat, asta inseamna ca trebuie sa consideram legile legiuitorilor, ordinele prezidentiale sau chiar decretele regale ca avand autoritate divina. prin urmare (aici e dificil de tradus pentru mne, mot a mot e un pic fara sens, pentru a ramane un martor bun in fata omului/oamenilor?, asa ca am sa traduc cum inteleg eu), pentru a fi un bun credincios, dumnezeu asteapta de la noi sa ascultam de toate aceste legi si dirtective facute de om.

Legile facute de oameni nu au autoritate divina. Presedintele nu are autoritate divina. Parlamentul nu are autoritate divina. Guvernul nu are autoritate divina.

View Postpenticostalul, on 10 martie 2020 - 09:05, said:

Faci parte dintre cei care bâjbâie in intuneric.
Dar ai mare noroc ca ai prieteni care sunt lumina in Domnul. Eu sunt unul dintre ei.
Pentru ca faci grave confuzii iti bifez cu X ce este adevarat si ce este fals.
Ia aminte cu evlavie!

1. Patriarhul Daniel este Patriarhul intregii Romanii

Adevarat

Fals

2. Romania este a lui Hristos

Adevarat

Fals

3. Hristos l-a pus pe Patriarhul Daniel peste intreaga Romanie

Adevarat

Fals

4. Hristos este Stapanul tuturor romanilor, inclusiv al tau

Adevarat

Fals

5. Doar stapanul este cel care isi alege robii

Adevarat

Fals



Penticostale, daca te contrazici cu ”ba nu-i asa”, atunci esti copil la  minte si nu prea avem ce discuta. Ca mai esti si ingamfat pe deasupra.

View PostClub27, on 10 martie 2020 - 09:32, said:

Dacă România este a lui Hristos,
atunci ale cui sunt Japonia, Coreea de Nord/Sud, China,, Thailanda ?


Daniel 10:13 Dar căpetenia împărăţiei Persiei mi-a stat împotrivă douăzeci şi una de zile, şi iată că Mihail, una din căpeteniile cele mai de seamă, mi-a venit în ajutor şi am ieşit biruitor acolo, lângă împăraţii Persiei.

Daniel 10:20 El mi-a zis: „Ştii pentru ce am venit la tine? Acum mă întorc să mă lupt împotriva căpeteniei Persiei şi, când voi pleca, iată că va veni căpetenia Greciei!

View Postlogic1, on 10 martie 2020 - 09:50, said:

Ca autoritate omenească, de care ascultăm "pentru Domnul". Adică pentru că suntem creștini și nu vrem să dăm motive pentru a fi vorbiți de rău.

"De aceea trebuie să fiți supuși nu numai de frica pedepsei, ci și datorită conștiinței". - Romani 13:5.

La fel în context robii trebuie să asculte de stăpânii lor, nevestele de bărbați și copiii de părinți. Toate aceste supuneri însă sunt relative, adică nu în toate lucrurile, nu și în cele pe care Dumnezeu le consideră greșite.

1 Corinteni 7:23 Voi aţi fost cumpăraţi cu un preţ. Nu vă faceţi dar robi oamenilor.

Stapanirile de azi nu sunt facute de Dumnezeu, ci de oameni, prin vot direct. De aceea nu trebuie sa ne facem robi ai acestor stapaniri omenesti!

View Postpenticostalul, on 10 martie 2020 - 10:37, said:

Observ ca nu i-ai mai raspuns lui Silika pe acest subiect, care este foarte important.

Prietene, ideea este urmatoarea: un lider ajunge sa conduca multimile fie prin descendenta asa cum este cazul monarhiilor, fie prin confirmarea celor din jurul lui.
Si nu exista decat trei posibilitati majore de a confirma un lider:

1. Comunitatea voteaza

2. Un mahar, care are in acel moment puterea, il impune

3. Se da cu banul.

Domnul Silika iti argumenta ca si la iehovisti, la fel ca si in toate celelalte comunitati eclesiale, confirmarea unui lider se face prin vot.
Asadar votul, la ora actuala, este cea mai obisnuita forma de accedere a unui lider la conducerea comunitatii.

Cunosti tu alta mai buna?

Monarhul  pus de Dumnezeu are autoritate de la Dumnezeu, monarhul pus de om are autoritate omeneasca si nu-i de la Dumnezeu.

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 09:29, said:

institutie este un cuvant aparut tarziu, randuieli este corect. nici nu zice in text ca ar fi creatie divina, dar zice ca trebuie sa le consideram ca autoritate divina...

View Postlogic1, on 10 martie 2020 - 09:50, said:

Ca autoritate omenească, de care ascultăm "pentru Domnul". Adică pentru că suntem creștini și nu vrem să dăm motive pentru a fi vorbiți de rău. "De aceea trebuie să fiți supuși nu numai de frica pedepsei, ci și datorită conștiinței". - Romani 13:5. La fel în context robii trebuie să asculte de stăpânii lor, nevestele de bărbați și copiii de părinți. Toate aceste supuneri însă sunt relative, adică nu în toate lucrurile, nu și în cele pe care Dumnezeu le consideră greșite.

Tocmai gandind astfel, unii au ajuns sa-si transfere puterea in mainile lui Hitler! Doar ca Hitler nu a fost pus de Dumnezeu si nici un crestin nu ar fi trebuit sa asculte de Hitler. Acest monstru a capatat atata putere numai si numai pentru ca nemtii au fost atat de prosti incat sa-l creada trimis de Dumnezeu. Doar ca nu era de la Dumnezeu, ci de la Dracu.

#92
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009

View PostClub27, on 10 martie 2020 - 09:32, said:

Dacă România este a lui Hristos,
atunci ale cui sunt Japonia, Coreea de Nord/Sud, China,, Thailanda ?
Ale diavolului, drept dovada sunt loviturile pe care le primesc aceste tari,  tzunami sau boli, foamete, in urma carora mor oameni. Loviturile nu se vor opri aici  dupa profetii.

Edited by nico123, 10 March 2020 - 15:19.


#93
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View PostDorel666, on 10 martie 2020 - 15:13, said:

Legile facute de oameni nu au autoritate divina. Presedintele nu are autoritate divina. Parlamentul nu are autoritate divina. Guvernul nu are autoritate divina.
Stapanirile de azi nu sunt facute de Dumnezeu, ci de oameni, prin vot direct. De aceea nu trebuie sa ne facem robi ai acestor stapaniri omenesti!

asta zici tu, acolo scrie altceva. faci exact ceea ce ii acuzi pe altii ca fac, te crezi doamne-doamne, faci, dai, schimbi legi, asa cum "vrea" muschiu tau...Posted Image

View PostDorel666, on 10 martie 2020 - 15:13, said:

Monarhul  pus de Dumnezeu are autoritate de la Dumnezeu, monarhul pus de om are autoritate omeneasca si nu-i de la Dumnezeu.

ba e, si trebuie sa-l asculti, altfel canci mantuire, directia smoala. Posted Image

View PostDorel666, on 10 martie 2020 - 15:13, said:

Tocmai gandind astfel, unii au ajuns sa-si transfere puterea in mainile lui Hitler! Doar ca Hitler nu a fost pus de Dumnezeu si nici un crestin nu ar fi trebuit sa asculte de Hitler. Acest monstru a capatat atata putere numai si numai pentru ca nemtii au fost atat de prosti incat sa-l creada trimis de Dumnezeu. Doar ca nu era de la Dumnezeu, ci de la Dracu.

aiurea-n tramvai... sau in amvon in cazul tau. stefan cel mare a ajuns domnul moldovei, uns cu uleiuri dumnezeiesti de popi, a fost facut ditamai sfantul de bor, boboru' ruman zice ca-i cel mai cel ruman din istorie. dar ala a fost pentru moldova mai rau decat toti hitlerii din lume. dupa el potopul, moldova a fost pustiita, boierimea disparuta, praf si pulbere a ramas in urma lui. nemernicu' si-a trimis cea mai buna oaste, mandria moldovei, intr-un atac sinucigas, au murit aia aproape pana la unul, intentionat a facut-o jegu', cum ziceam, praf si pulbere a ramas dupa el. cam le bati, nea dorele, campiile...

View Postnico123, on 10 martie 2020 - 15:18, said:

Ale diavolului, drept dovada sunt loviturile pe care le primesc aceste tari,  tzunami sau boli, foamete, in urma carora mor oameni. Loviturile nu se vor opri aici  dupa profetii.

ete, na...Posted Image dar ce zic profetii despre poporu ruman?

Edited by Donald_Duck, 10 March 2020 - 15:52.


#94
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 15:48, said:

asta zici tu, acolo scrie altceva. faci exact ceea ce ii acuzi pe altii ca fac, te crezi doamne-doamne, faci, dai, schimbi legi, asa cum "vrea" muschiu tau...Posted Image


Doamne-Doamne ma cred si o zic si tare, dar tot ce am afirmat, am si argumentat.

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 15:50, said:


ba e, si trebuie sa-l asculti, altfel canci mantuire, directia smoala. Posted Image


Iohannis, Putin, Trump nu sunt monarhi, ci doar servitori. Potrivit Constitutiei pe care au jurat fiecare dintre ei si legilor tarilor lor!

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 15:50, said:


aiurea-n tramvai... sau in amvon in cazul tau. stefan cel mare a ajuns domnul moldovei, uns cu uleiuri dumnezeiesti de popi, a fost facut ditamai sfantul de bor, boboru' ruman zice ca-i cel mai cel ruman din istorie. dar ala a fost pentru moldova mai rau decat toti hitlerii din lume. dupa el potopul, moldova a fost pustiita, boierimea disparuta, praf si pulbere a ramas in urma lui. nemernicu' si-a trimis cea mai buna oaste, mandria moldovei, intr-un atac sinucigas, au murit aia aproape pana la unul, intentionat a facut-o jegu', cum ziceam, praf si pulbere a ramas dupa el. cam le bati, nea dorele, campiile...


Adevarat, DUPA EL. Cum si dupa David a venti potopul, dar cat a fost David, Israelul a fost iubit de Dumnezeu, pentru ca Dumnezeu il iubea pe David. La fel si cu Stefan cel Mare si Sfant. Unde a pus el manastire, panganii n-au mai inaintat.

#95
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View PostDorel666, on 10 martie 2020 - 15:53, said:

Doamne-Doamne ma cred si o zic si tare, dar tot ce am afirmat, am si argumentat.



Iohannis, Putin, Trump nu sunt monarhi, ci doar servitori. Potrivit Constitutiei pe care au jurat fiecare dintre ei si legilor tarilor lor!
nope, asta e inventia ta. scrie taman invers.

View PostDorel666, on 10 martie 2020 - 15:53, said:

Adevarat, DUPA EL. Cum si dupa David a venti potopul, dar cat a fost David, Israelul a fost iubit de Dumnezeu, pentru ca Dumnezeu il iubea pe David. La fel si cu Stefan cel Mare si Sfant. Unde a pus el manastire, panganii n-au mai inaintat.
te asigur ca era blestemat de moldoveni si cand traia.

#96
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 15:55, said:

nope, asta e inventia ta. scrie taman invers.


Cum scrie, mai Donald? Macar stii ce jura si cum jura? Si faci diferenta dintre un stapan si un servitor? Un servitor serveste, un stapan stapaneste. Deci, cum jura toti cei de mai sus? Cu ”voi stapani” sau cu ”voi servi”?

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 15:55, said:


te asigur ca era blestemat de moldoveni si cand traia.

Pai, eraaaa, tot la fel cum si David a fost blestemat de Uza. Dar care a fost sfarsitul lui Uza...?

#97
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Dorele , dupa ce a murit Uza , unde crezi ca a ajuns?

#98
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View PostDorel666, on 10 martie 2020 - 16:01, said:

Cum scrie, mai Donald? Macar stii ce jura si cum jura? Si faci diferenta dintre un stapan si un servitor? Un servitor serveste, un stapan stapaneste. Deci, cum jura toti cei de mai sus? Cu ”voi stapani” sau cu ”voi servi”?


in citatul din petru, intelesul e asta:

"dumnezeu asteapta de la noi sa ascultam de toate aceste legi si directive facute de om."

Edited by Donald_Duck, 10 March 2020 - 16:06.


#99
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
da , asa este dar directivele trebuie sa fie facute de om nu de diavol ca atunci cand sunt de la diavol , munca ta se va duce la el si tu nu o sa poti sa traiesti.

#100
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View Postnico123, on 10 martie 2020 - 16:08, said:

da , asa este dar directivele trebuie sa fie facute de om nu de diavol ca atunci cand sunt de la diavol , munca ta se va duce la el si tu nu o sa poti sa traiesti.
nu e treaba omului asta. de altfel evreii aia perciunati au ajuns la concluzia ca hitler a fost trimis de dumnezeu sa-i pedepseasca, pedeapsa necesara pentru redesteptare, pentru rascumparare, eretz israel... si alte d-astea...:)

#101
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postnico123, on 10 martie 2020 - 16:03, said:

Dorele , dupa ce a murit Uza , unde crezi ca a ajuns?

Nu mi-am pus intrebarea aceasta si nu mi-o pun nici acum.

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 16:05, said:

in citatul din petru, intelesul e asta:

"dumnezeu asteapta de la noi sa ascultam de toate aceste legi si directive facute de om."

Dumneata vrei sa pricepi ca presedintele Iohannis nu este stapanul nostru? Fa diferenta intre domnie si stapanire. Si chiar si cand vine vorba de domnie, fa diferenta intre domnul pus de oameni si domnul pus de Dumnezeu. Ca si David a fost domn, dar a fost pus de Dumnezeu? Sau n-ai citit ca domnia se capata prin ungere, de catre omul lui Dumnezeu, si nu prin alegere de catre oameni!

Citeste Constitutia si vezi ca Stapanul tarii este poporul, cetateanul care voteaza, nu presedintele.

Edited by Dorel666, 10 March 2020 - 16:23.


#102
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View PostDorel666, on 10 martie 2020 - 16:22, said:

Nu mi-am pus intrebarea aceasta si nu mi-o pun nici acum.



Dumneata vrei sa pricepi ca presedintele Iohannis nu este stapanul nostru? Fa diferenta intre domnie si stapanire. Si chiar si cand vine vorba de domnie, fa diferenta intre domnul pus de oameni si domnul pus de Dumnezeu. Ca si David a fost domn, dar a fost pus de Dumnezeu? Sau n-ai citit ca domnia se capata prin ungere, de catre omul lui Dumnezeu, si nu prin alegere de catre oameni!

Citeste Constitutia si vezi ca Stapanul tarii este poporul, cetateanul care voteaza, nu presedintele.

nu mai inteleg nimic, ori e laie ori balaie... cu unu zici intr-un fel, cu altul altfel, cu mine gasesti altceva... am obosit...

#103
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 16:24, said:


nu mai inteleg nimic, ori e laie ori balaie... cu unu zici intr-un fel, cu altul altfel, cu mine gasesti altceva... am obosit...


Ce este greu sa intelegi, ca esti propriul stapan si nu ai nici un stapan, deasupra ta, in afara de Dumnezeu? Iar daca dumneata vrei sa-l consideri pe presedintele Iohannis stapanul tau, liber esti sa faci aceasta, dar vei plati consecintele, pentru ca nu de la Dumnezeu faci aceasta. Deci, pricepe ca presedintele Iohannis nu face parte dintre stapanirile carora Dumnezeu zice sa te supui, pentru ca presedintele Iohannis nu este un stapan. Si doar un stapan are stapanire si stapaneste!

Edited by Dorel666, 10 March 2020 - 16:31.


#104
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009

View PostDonald_Duck, on 10 martie 2020 - 16:12, said:

nu e treaba omului asta. de altfel evreii aia perciunati au ajuns la concluzia ca hitler a fost trimis de dumnezeu sa-i pedepseasca, pedeapsa necesara pentru redesteptare, pentru rascumparare, eretz israel... si alte d-astea...Posted Image
Dupa cum spui tu rascoalele si revolutiile omului au fost fara asentimentul lui Dumnezeu, eu nu cred asta.

#105
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View Postnico123, on 10 martie 2020 - 16:39, said:

Dupa cum spui tu rascoalele si revolutiile omului au fost fara asentimentul lui Dumnezeu, eu nu cred asta.
:)

esti un optimist!

#106
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,027
  • Înscris: 10.09.2008

View Postcriztu, on 10 martie 2020 - 12:23, said:

pai daca ti-am dat mura in gura linku din Biblehub - http://biblehub.com/greek/2937.htm
in care e si 1Petru 2:13 - ktisei - creatie
iar tu o tii una si buna ca depinde de context inseamna si "institutie".
si imi dai un singur exemplu: 1Petru 2:13

uite, e folosit de 19 ori cuvantul "ktisis"
Marc 10:6 - de la inceputul creatiei - ktiseos
Marc 13:19 - inceputul creatiei - ktiseos
Mark 16:15 - vestea intregii creatii - ktisei
Romani 1:20 - de la inceputul creatiei lumii - ktiseos
Romani 1:25 - a servit creatura - ktisei
Romani 8:19 - s-au inchinat creaturii - ktiseos
Romani 8:20 - creatia a fost supusa - ktisis
Romani 8:21 - creatia insasi va fi eliberata din robirea putrezirii - ktisis
Romani 8:22 - toata creatia geme in durerile nasterii - ktisis
Romani 8:39 - alt lucru creat - ktisis
2Cor 5:17 - o noua creatie - ktisis
Galateni 6:!5 - o noua creatie - ktisis
Coloseni 1:15 - intaiul nascut in toata creatia - ktiseos
Colseni 1:23 - toate creaturile care sunt sub - ktisei
Evrei 4:13 - este vreo creatura care nu e manifesta - ktisis
Evrei 9:11 - nu e din aceasta creatie - ktiseos
1Petre 2:13 - toata creatia omeneasca - ktisei
2Petre 3:4 - cum a fost de la inceputul creatiei - ktiseos
Apoc 3:14 - inceputul creatiei lui Dumnezeu - ktiseos

si apoi ktizo - a crea, inca 15 exemple
si apoi ktistes - creatorul - 1Petru 4:19 - cei ce sufera dupa voia lui Dumnezeu sa-si incredinteze sufletele Creatorului lor credincios - ktistes

si tu tot o tii cu "sa ne supunem institutiilor omenesti, guvernu, politia, jandarmii, controlorii cefere...
efectiv vorbesc in pustie eeeh...

GBV2001
13 Fiţi supuşi deci, pentru Domnul, oricărei instituţii omeneşti, fie împăratului, ca autoritate supremă,

BTF
13 Supuneţi-vă fiecărei rânduieli omeneşti pentru Domnul, fie împăratului ca autoritate supremă,

VBOR
13 Supuneţi-vă, pentru Domnul, oricărei orânduiri omeneşti, fie împăratului, ca înalt stăpânitor,

Versiunile în engleză de la BibleHub redau cu „human institution/authority/ordinance”.

De la linkul tău:
Usage: (often of the founding of a city), ( a ) abstr: creation, ( b ) concr: creation, creature, institution; always of Divine work, ( c ) an institution, ordinance.

În multe din versetele citate de tine ca ocurențe, ktisis denumește ”omenirea” - care s-a născut din Adam datorită Celui care i-a permis existența în deșertăciune, pe baza speranței că va fi eliberată în viitor (Rom. 8:20).

Edited by logic1, 10 March 2020 - 19:02.


#107
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postlogic1, on 10 martie 2020 - 18:49, said:

La likul tău:
Usage: (often of the founding of a city), (a) abstr: creation, (b) concr: creation, creature, institution; always of Divine work, © an institution, ordinance.

Iar eu ti-am cerut sa-mi arati inca un verset, unde "ktisis" are sensul de "institutie".
De ce te faci ca nu vezi, scris clar: Usage: (often of the founding of a city), (a) abstr: creation, (b) concr: creation, creature, institution; always of Divine work, © an institution, ordinance.
Folosirea lui "ktisis" in Biblie, e numai si numai cu sens de "lucrare divina". Nu imi poti arata in Biblie ,un verset in care "ktisis" sa insemne altceva decat creatia divina.

#108
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,027
  • Înscris: 10.09.2008

View Postcriztu, on 10 martie 2020 - 18:55, said:

Iar eu ti-am cerut sa-mi arati inca un verset, unde "ktisis" are sensul de "institutie".
De ce te faci ca nu vezi, scris clar: Usage: (often of the founding of a city), (a) abstr: creation, (b) concr: creation, creature, institution; always of Divine work, ( c ) an institution, ordinance.
Folosirea lui "ktisis" in Biblie, e numai si numai cu sens de "lucrare divina". Nu imi poti arata in Biblie ,un verset in care "ktisis" sa insemne altceva decat creatia divina.

”always of Divine work” se referă numai la punctul ( c ) sau numai la (a) și (b) .

Vezi și comentariile care toate arată că autoritățile/instituțiile omenești au fost făcute de oameni.

Edited by logic1, 10 March 2020 - 19:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate