Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Dacia Spring - prima electrica Dacia

* * * * - 16 votes
  • Please log in to reply
16548 replies to this topic

#829
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,150
  • Înscris: 13.11.2017
Ce nu am vazut nimic spus este despre franarea regenerativa. La pretul asta, nu are trepte, dar e suficient de puternica incat sa o poti conduce "one pedal" ?

#830
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,388
  • Înscris: 14.11.2005
Mi-a placut prezentarea. Nu a scos in evidenta partile pozitive ci si cele negative, adica echilibrat. Nu ai cum sa lauzi interiorul ala spartan si cu butoanele alea cu aspect de anii 80.
Dar per total m-a convins in plus ca e ce trebuie. Tinuta de drum, spatiu in portbagaj, spatiul de pe locurile din spate etc sunt suficiente pt a 2a masina/masina de oras.

#831
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View PostMeister, on 20 martie 2021 - 08:33, said:

Te duci degeaba, precomenzile se fac doar online. Ulterior, cu codul primit din aplicatie, ai 14 zile la dispozitie sa inchei rezervarea cu dealerul la care te arondezi de pe site. Altfel vine urmatorul la rand care nu a prins loc din prima.

Daca eram dealer, eram preocupat sa-mi bag in sistem mai intai nevasta, parintii, rudele, prietenii... Posted Image
Nu o gasesc pentru precomanda !

#832
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2007
Probabil peste vreo 5 ore asa sa dea drumu. O sa vedem direct... stoc epuizat. Posted Image

#833
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Stau si eu lipit cu degetul pe tasta F5 cum stateam de black friday.

#834
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 16.05.2012
Mai ca imi vine sa iau si eu una chiar daca nu am nevoie :)

#835
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,388
  • Înscris: 14.11.2005

View PostMeister, on 20 martie 2021 - 08:33, said:

Te duci degeaba, precomenzile se fac doar online. Ulterior, cu codul primit din aplicatie, ai 14 zile la dispozitie sa inchei rezervarea cu dealerul la care te arondezi de pe site. Altfel vine urmatorul la rand care nu a prins loc din prima.

Daca eram dealer, eram preocupat sa-mi bag in sistem mai intai nevasta, parintii, rudele, prietenii... Posted Image
Vedem la ora 14....

#836
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2007
In momentul de fata, chiar si daca o vinzi ulterior iesi in castig. Ce n-as da sa cumpar un citygo acum, sau un seat electric chiar si cu 1000 euro mai mult decat la lansare, dar nou.

Intre timp vad ca misca ceva pe Dacia.fr. Poate putem plasa acolo comenzi daca gasim si Romania pe harta. :)

#837
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 18.03.2007
Nu prea e normal sa comanzi o masina despre care ai vazut doar la tv si ziare!
Oricum, primele editii vor avea BUG uri indiferent ca e un model ce ruleaza in China de ani de azile si acum europenizat.
Nu stim daca are franare cu recuperare, probabil ca nu. Daca avea era scris pe undeva si laudata.
Poate merita cumparata cand se va face in Romania, din mai multe motive:
- economice - aduc plus valoare Chinei in prezent si nimic industreiei din Romania
- tehnice - poate chiar mai important, lipsa expertizei de service, asteptarea dupa piese, oamenii din reprezentante vor invatat pe banii vostri

#838
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Cat iti iau avans pentru precomanda, tot 99 euro ca la orice masina fosila ?

#839
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 18.03.2007

View PostMeister, on 20 martie 2021 - 09:24, said:

In momentul de fata, chiar si daca o vinzi ulterior iesi in castig. Ce n-as da sa cumpar un citygo acum, sau un seat electric chiar si cu 1000 euro mai mult decat la lansare, dar nou.

Intre timp vad ca misca ceva pe Dacia.fr. Poate putem plasa acolo comenzi daca gasim si Romania pe harta. Posted Image


Le vinzi in Germania cu 2000 eur in plus :)) Asta da samsareala eleganta!

#840
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Din cate stiu eu prin rabla plus nu o poti vinde(facand acte) cativa ani(nu stiu exact cat).

#841
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 16.05.2012

View Postrue_baree, on 20 martie 2021 - 09:25, said:

Nu stim daca are franare cu recuperare, probabil ca nu. Daca avea era scris pe undeva si laudata.

Normal ca are recuperare. Daca te uitai la filme vedeai pe bord in partea stanga cu albastru zona de charge.
Ce ne mai place sa ne dam cu parerea fara sa ne interesam.

Nici macar nu trebuie sa dai play la film:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B5VowWbbcOY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostCGDBZ, on 20 martie 2021 - 09:31, said:

Din cate stiu eu prin rabla plus nu o poti vinde(facand acte) cativa ani(nu stiu exact cat).

1 an, dupa care esti liber.

Edited by raven75, 20 March 2021 - 09:36.


#842
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Daca o iei cu rabla nu ai voie sa o vinzi pana intr-un an.

#843
puiu_pirneci

puiu_pirneci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.12.2009

View Postkiario, on 20 martie 2021 - 09:03, said:

Stau si eu lipit cu degetul pe tasta F5 cum stateam de black friday.
ce face tasta F5?

#844
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Te tine treaz !

#845
puiu_pirneci

puiu_pirneci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 20.12.2009

View PostMeister, on 19 martie 2021 - 16:40, said:

Optiunea de incarcare rapida e mai ieftina decat vehiculat prin presa.
300 Euro cu TVA inclus. Cablu de incarcare de la priza de 220 e 150 euro. Masina vine standard cu AC Type 2.

Deja a inceput countdownu pe site-ul Dacia. O sa fie ca la rabla pt electrocasnice cand se stia ora de incepere, toti au stat cu degetul pe f5 si fix la ora 12 in loc sa se deschida s-a inchis programul, pe motiv de suspiciun de frauda. Posted Image
de unde stii de preturile  la cablurile de incarcare ? la CCS iti da si cablu si priza pe masina adaptata sa primeasca CCS ? sau doar priza de pe masina.. cablu de 220 euro la priza   e cel de 3.2 Kw de 16 A?

#846
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
deci , unde ma inscriu ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate