Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Dacia Spring - prima electrica Dacia

* * * * - 16 votes
  • Please log in to reply
16483 replies to this topic

#14383
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 02.05.2008
@ro_explorer daca pana la vasta asta n-ai inteles cu capacul ... nu ma apuc sa-ti fac eu educatie, din partea mea poti sa-l lasi si stropit...
Din acelasi ciclu cand saluti cand intri intr-o incapere cu alti oameni...

E bine ca incepi sa imi scoti cuvinte din context si comentezi pe langa... se vede ca stai in nord, interactiunea cu oamenii este fix ca temperatura...

#14384
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Si iarasi ad hominem (vezi cu google ce inseamna). Se poate scrie o carte pe baza a ceea ce citesc aici.

Tin sa iti aduc aminte ca tu ai fost cel care te-ai simtit cumva dator sa aduci in discutie chestia cu capacul de buda. Eu doar am comentat pe marginea acestei observatii, specificand ca eu il las asa cum l-am gasit, nu imi aplic propriul set de valori asupra a ceva ce nu este al meu, chiar daca poate fi sub controlul meu. Nu mai zic nimic de comparatia cu cu salutul :D ... imi este clar ca nu stapanesti subiectul.
Totul se reduce la o chestie de mentalitate, intr-adevar.

#14385
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 02.05.2008
Ramai acolo unde esti... cu tot ce stapanesti tu perfect. Aici nu aduci nimic plus valoare si nici nu ai ce. Cei 7 ani de acasa nu exista te-ai nascut cu nasul pe sus...

#14386
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View Postrelu11051, on 30 iunie 2022 - 13:41, said:

Ramai acolo unde esti... cu tot ce stapanesti tu perfect. Aici nu aduci nimic plus valoare si nici nu ai ce. Cei 7 ani de acasa nu exista te-ai nascut cu nasul pe sus...
Hai, descarca-te complet. Da tot, apoi putem discuta in continuare, chill si calm si cu respect fata de interlocutor, asa cum ar face intr-adevar cineva cu 7 ani de acasa.
Recomand sa recitesti partea cu proiectia si cu misecuvinismul.

Succese maxime!

#14387
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 02.05.2008
Pai mi-ai dovedit ca nu ai cei 7 ani de acasa sau i-ai avut dar i-ai pierdut, pana sa dai lectii altora citeste cam ce inseamna cei 7 ani de acasa...
Daca te-ai simtit jignit ca nu ai cei 7 ani de acasa este fix problema ta. Si nu este nevoie sa ma citezi daca postezi imediat dupa mine, se subintelege ...

#14388
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View Postrelu11051, on 30 iunie 2022 - 13:51, said:

Daca te-ai simtit jignit
Jignit? pe internet? de la un necunoscut? Hai ca mi-ai smuls un zambet.

Hai ca va las cu Plugshare-ul vostru in timp ce va bateti satisfacuti pe spate cum va programati voi sesiunile la chargere.
La cat mai multi Km fara probleme in Springuri.

#14389
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007

View PostCiprian2002, on 29 iunie 2022 - 19:26, said:

Am fost foarte atent.
2022 octombrie-noiembrie.
Exact asta a spus dealerul

Dealerul spune multe... poate o sa livreze masina pe care am comandat-o eu, caz in care nu stiu de ce asteapta atata - deja e in tara si nu e (/nu va fi) receptionata... :)

#14390
zetubald

zetubald

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 06.06.2016
Ce s-a mai animat discutia pe aici de cand nu am mai intrat pe topic...
Puteti sa ma injurati si pe mine, dar eu ii dau dreptate lui @ro_explorer. Nu ma judecati gresit, eu dau chekin in plugshare (cateodata recunosc ca mai uit), dar aplicatia in sine nu poate fi luata ca etalon din moment ce acest checkin e optional. Si nu numai checkinul e optional, ci insasi aplicatia si folosirea ei.
Mai bine ar fi daca ar exista o singura aplicatie care sa integreze toate retelele de incarcare si toate statiile, ca sa nu mai trebuiasca sa iti instalezi 50 de aplicatii in telefon ca sa poti sa incarci masina. Si atunci, acea aplicatie ar putea avea si optiuni de genul checkin, rating statie etc., care ar putea fi obligatorii de utilizat.
Si totusi, stiti care ar fi cea mai buna varianta. Sa existe statii de incarcare suficiente in asa fel incat sa nu mai fie nevoie de checkinuri si alte bazaconii.

#14391
atw

atw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 05.09.2017
Si ca sa ne mai descretim un pic fruntile dupa atata PlugShare si capace de veceu, azi am ridicat capota sa pun lichid de parbriz, si am gasit buretele din aripa de pe partea dreapta care plecase la plimbare. Incerca sa evadeze pe la motor:
Attached File  IMG_20220630_175022.jpg   143.67K   145 downloads

#14392
gabispark

gabispark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.02.2009

View Postzetubald, on 30 iunie 2022 - 16:54, said:

Ce s-a mai animat discutia pe aici de cand nu am mai intrat pe topic...
Puteti sa ma injurati si pe mine, dar eu ii dau dreptate lui @ro_explorer. Nu ma judecati gresit, eu dau chekin in plugshare (cateodata recunosc ca mai uit), dar aplicatia in sine nu poate fi luata ca etalon din moment ce acest checkin e optional. Si nu numai checkinul e optional, ci insasi aplicatia si folosirea ei.
Ca sa nu mai spun ca aplicatia vietii incepe sa-i faca pe oameni sa o ia razana. Nevasta care ajunge de 2 ori pe luna la Lidl pentru cumparaturi sa isi ia bataie aproape azi ca nu foloseste aplicatia vietii la Lidl. Nu inteleg e obligatoriu?
Ca individul care vroia sa incarce nu venise la cumparaturi!
Drept pentru care reclamatie la nivel inalt la respectivul lant sa introduca sistem de vouchere prin aplicatia (tot aplicatiePosted Image ) Lidl.
Sa-mi fie cu iertare, imi place si mie gratis dar in limitele bunului simt.

#14393
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007
Mda, exact ce ziceam mai sus, pățești așa ceva și nici de-al naibii nu mai pui mâna pe aplicația aia vreodată. La noi tot timpul iese cu scandal când e vorba de lucruri gratis.

#14394
Freeps

Freeps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 04.02.2014
Salutare baietii! Am vazut aseara in iasi 2 spring-uri la statie care aveau sunetul schimbat si in drive si in reverse. Stiu ca este din soft si as dori si eu sa fac treaba asta. Intrebarea mea este: afecteaza garantia? Daca am o problema la masina si trebuie sa merg in reprezentanta si aia vad ca nu mai are acelasi sunet, ar putea comenta? :))

#14395
44_de_cai

44_de_cai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 30.05.2021
Era doar sunetul de reverse identic cu cel de drive sau si cel de drive era diferit de ce avem noi ?

#14396
zetubald

zetubald

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 06.06.2016

View Postgabispark, on 03 iulie 2022 - 09:52, said:


Ca sa nu mai spun ca aplicatia vietii incepe sa-i faca pe oameni sa o ia razana. Nevasta care ajunge de 2 ori pe luna la Lidl pentru cumparaturi sa isi ia bataie aproape azi ca nu foloseste aplicatia vietii la Lidl. Nu inteleg e obligatoriu?
Ca individul care vroia sa incarce nu venise la cumparaturi!
Drept pentru care reclamatie la nivel inalt la respectivul lant sa introduca sistem de vouchere prin aplicatia (tot aplicatiePosted Image ) Lidl.
Sa-mi fie cu iertare, imi place si mie gratis dar in limitele bunului simt.
Da, trist, ce sa mai zic. Se pare ca unii considera statiile gratuite ca fiind ale lor, proprietate personala, si ajung sa impuna ei reguli de incarcare...

#14397
robertcb

robertcb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 04.12.2012
Si cel putin lafel de trist este faptul ca unii considera ca trece viata pe langa ei daca aloca 15 secunde pentru a se trece in aplicatie.

#14398
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007
Nu, nu e de loc "la fel de trist" faptul ca cineva alege sa nu foloseasca o aplicatie care nu ii aduce beneficii, si nu apare in regulamentul de utilizare a niciunei statii de pe la noi. Ce-i asa de greu de inteles ca daca tie iti convine ceva nu e absolut obligatoriu sa le convina si celorlalti?

Cum sa zici ca-i acelasi lucru sa recurgi la violenta (verbala, fizica, nu conteaza) cu a alege sa nu folosesti un rahat de aplicatie?

#14399
manuale

manuale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.05.2007
E de bun simt sa pui in aplicatie ca incarci.
In felul asta stiu si ceilati care vor sa vina la statie ca este ocupata sau ca cineva sta la rand si asteapta.
Considera ca esta este "pretul" pe care il platesti suplimentar cand iti incarci masina electrica.
Cateva secunde din timpul tau ca sa apesi de 5 ori pe ecranul telefonului.
Eu am pus tot timpul in aplicatie cand astept sau cand incarc.

#14400
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007
S-a discutat deja toata chestia asta, tu consideri ca asta e de bun simt, poate eu consider ca e de bun simt sa nu ii dictez altcuiva cum sa foloseasca statia, avand in vedere ca regulile mele nu se regasesc in cele dictate de proprietarii statiei.
Poate eu consider de bun simt sa nu tii statiile gratis ocupate de masini de rideshare, pentru asta nu ma duc sa bat obrazul nimanui, daca pe cei care au instalat si care mentin statia nu-i deranjeaza sa sponsorizeze afacerea altora, e problema lor.

In timp, or sa se rezolve toate problemele astea, si fara aplicatie, cand vom putea vedea statusul automat, in timp real. Si pun pariu ca dupa ce or sa dispara majoritatea statiilor gratuite, nu o sa fie nici asta cu check-in o mare problema, ca la statiile cu plata nu prea e aglomerat, cel putin acum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

marilucaciu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate