Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Iphone 5 blocat in iCloud

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 07.01.2011

View Postcspot, on 02 martie 2020 - 22:16, said:



    Iphone 5 a fost scos pe piata acum 10 ani.
    Nu cred ca mai e vreununu functional. De baterie nici nu mai vorbesc.

Acum 7ani si s au vandut probabil 2-3 ani.
Am eu un prieten care are unul perfect functional, il foloseste exclusiv pentru plati online, doar acasa.
Initiator, ti au raspuns colegi cu experienta in lumea apple, daca este blocat icloud si nu ai datele este pa.


#20
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 05.06.2002

View Postdorin_2k, on 02 martie 2020 - 20:30, said:

Cunosc pe cineva ce are un iPhone și nu mai știe parola la iCloud. Îl poate folosi acum dar nu poate instala nimic în plus. Are vreo șansă? I-am zis că NU
poate reseta parola icloud cu mail-ul. sa intre pe icloud si are chiar pe prima pagina buton de resetare. daca a uitat si parola mail-ului nu ramane decat sa-si faca test de alzheimer.....

Edited by Fane, 02 March 2020 - 23:47.


#21
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postcorina_geo, on 02 martie 2020 - 21:27, said:


si n-a murit bateria dupa 2 ani fara sa fie incarcat deloc? mi se pare suspect Posted Image

Am tinut eu un HTC nefolosit 3 ani si dupa un total de 5 ani mergea ca in prima zi. Bateria - 2 zile.

#22
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 06.09.2011

View Postcspot, on 02 martie 2020 - 22:16, said:



    Iphone 5 a fost scos pe piata acum 10 ani.
    Nu cred ca mai e vreununu functional. De baterie nici nu mai vorbesc.

Facem un mare pariu ca sunt funcționale?? Pe un 5 vorbesc minim  30 minute ...te bagi la un pariu real pe un 11 pro max ca este așa cum scriu eu și nu tu (pe probate..); Bonus îți arat și un nokia 1100 funcțional..

#23
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,174
  • Înscris: 28.10.2018
Ti-l deblocheaza Apple fara probleme daca demonstrezi ca tu esti proprietarul de drept al aparatului.

Se poate intampla ca lumea sa mai uite parole. Nu inseamna ca trebuie sa arunci aparatul la gunoi.

Edited by abac, 03 March 2020 - 01:35.


#24
ionutz38

ionutz38

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 02.08.2009

View Postcspot, on 02 martie 2020 - 22:16, said:



    Iphone 5 a fost scos pe piata acum 10 ani.
    Nu cred ca mai e vreununu functional. De baterie nici nu mai vorbesc.

Soția are iPhone 5 și îl folosește și acum, bateria tine 2 zile.. Nu vrea să-l schimbe ca ii place..deci îți garantez ca mai sunt funcționale

View PostTruculMagic, on 02 martie 2020 - 22:19, said:

Si eu am uitat contul la vechiul iphone... e furat ? Sa fim seriosi :)
Oricum un iphone 5 nu mai e bun de nimic in momentul de fata... nu merita sa iti bati capul.

Știu ca mare lucru nu mai faci cu iPhone 5, dar vroiam sa vad dacă totuși reușesc să-i fac ceva pentru distracție..oricum are touchcreenul spart deci nu vreau să-l fac și să-l vând.. 🙂

#25
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,174
  • Înscris: 28.10.2018

View Postionutz38, on 03 martie 2020 - 07:28, said:

Soția are iPhone 5 și îl folosește și acum, bateria tine 2 zile.. Nu vrea să-l schimbe ca ii place..deci îți garantez ca mai sunt funcționale



Vezi n-o lasa pe nevasta sa se apropie de vreun iphone nou si sa realizeze cu ce rapandula umbla, ca iti iei fault la buget.

Asa zicea si a mea de iphonul 6s, pana i-am cumparat cu japca, fara sa stie, un iphone XS. De atunci s-a schimbat smecheria, mereu e uimita cu cat talent se misca XS. Tot ce face pe telefon se intampla aproape instantaneu. Inclusiv deschiderea aplicatiilor se intampla de 3-4 ori mai repede.

#26
ionutz38

ionutz38

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 02.08.2009

View Postabac, on 03 martie 2020 - 08:46, said:



Vezi n-o lasa pe nevasta sa se apropie de vreun iphone nou si sa realizeze cu ce rapandula umbla, ca iti iei fault la buget.

Asa zicea si a mea de iphonul 6s, pana i-am cumparat cu japca, fara sa stie, un iphone XS. De atunci s-a schimbat smecheria, mereu e uimita cu cat talent se misca XS. Tot ce face pe telefon se intampla aproape instantaneu. Inclusiv deschiderea aplicatiilor se intampla de 3-4 ori mai repede.

Te cred.. 😁.. Norocul meu ca nu îl folosește decât pe wathsapp și sa vorbească la el, în rest nu este interesata de nimic. 🙂

Edited by ionutz38, 03 March 2020 - 11:25.


#27
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
A mea are 5SE. A zis ca nu vrea alt telefon pentru ca deja e prea mare pentru ea.

#28
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nici macar iPhone 9?

#29
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostTruculMagic, on 02 martie 2020 - 22:19, said:

Oricum un iphone 5 nu mai e bun de nimic in momentul de fata... nu merita sa iti bati capul.

Dă-l încoace. Dacă arată bine ți-l cumpăr eu că am nevoie de o carcasă pentru un 5s.

View Postionutz38, on 03 martie 2020 - 07:28, said:

Știu ca mare lucru nu mai faci cu iPhone 5, dar vroiam sa vad dacă totuși reușesc să-i fac ceva pentru distracție..oricum are touchcreenul spart deci nu vreau să-l fac și să-l vând.. ��
Există un singur truc prin care-l poți folosi chiar dacă e blocat în cloud, dar e ceva barbar. Nu poți folosi cartela, nu poți face poze, doar intri pe net, stai pe FB și pe youtube, dar merge prost.

Fiind ceva relativ ilegal, nu pot să spun aici cum, dar crede-mă că nu se merită chinul că merge ca naiba.



View Posttehnics, on 03 martie 2020 - 11:57, said:

A mea are 5SE. A zis ca nu vrea alt telefon pentru ca deja e prea mare pentru ea.
Dacă vinzi SE-ul să dai un semn. Îmi place maxim, mie nu-mi plac fableturile .

Acum am un 5s, mă bate gândul la un SE, dar aș vrea să aibă măcar 32 de giga și să arate întreținut.

On topic, ori trimiți telefonul înapoi la donator, acesta cu factura și telefonul se duce la un Apple Shop de acolo și i se deblochează gratis.

Ori încercați să recuperați parola cu contul de mail. Nu cred că nu știe ce mail are.

#30
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nu mai spune!?
Atunci cine i-a facut contul?

#31
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 03.12.2001

View Postwaterman, on 03 martie 2020 - 13:31, said:

Dacă vinzi SE-ul să dai un semn. Îmi place maxim, mie nu-mi plac fableturile .
Acum am un 5s, mă bate gândul la un SE, dar aș vrea să aibă măcar 32 de giga și să arate întreținut.
cică luna asta anunță un nou SE, mai mare, am luat preventiv soției unul nou, 1700lei, ține doi ani lejer.

#32
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 07.01.2011
Ai dat 1700 pe se acum??

#33
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 03.12.2001
O dată la 2 ani merită. E un telefon bun.

#34
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,174
  • Înscris: 28.10.2018
Noroc ca se pare ca ios14 o sa mearga pe toate device-urile care suporta acum IOS13, ca altfel era cam teapa sa pierzi suportul IOS in Septembrie.

Si eu sunt de parere ca 1700 de lei pe iphone SE este in cel mai bun caz impulsive/nostalgic buying. Justificare reala sa cumperi azi un iphone SE, fie el si nou nu prea exista. Exceptand poate adugarea la colectie si vanzarea lui mint in box peste 20 de ani, cum se vinde acum iphonul original cu peste 15.000 de dolari mint in box.

#35
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 07.01.2011

View Postvali, on 05 martie 2020 - 07:03, said:

O dată la 2 ani merită. E un telefon bun.

Fiecare le stie pe ale lui, eu am unul pe acasa, dar n as putea in clipa asta sa dau mai mult de 700-800 pe unul nou.

Edited by silviu03, 05 March 2020 - 13:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate