Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Huawei P40 Lite

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#19
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Gmail youtbe facebook insta? Sau exista solutii?

#20
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Există, o rezolvăm. Cum ajunge, postez ce si cum am făcut.

#21
asuletz89

asuletz89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2011
telefonul asta face niste poze mai bune chiar si decat P30 Pro
Interesantă părere😆

https://zonait.ro/re...e-micul-gigant/

#22
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Citez "Pe camera principala, telefonul asta face niste poze mai bune chiar si decat P30 Pro care e deja un punct de reper in categoria asta. Senzorul de 48MP e fenomenal de bun."
O sa inchid in beci Huawei p30 pro, o sa scriu pe facebook ce carnati idioti pot da 800 de euro pe P30 pro, bombardieri adevarati cumpara P40 Lite.

Citatat "Ca posesor de flagship, am fost destul de surprins sa vad ca n-am simtit nevoia unui telefon mai puternic pentru treburile de zi cu zi. Huawei P40 Lite nu e vreun game-changer, dar cred ca va fi foarte apreciat. Iar pretul asta e de-a dreptul imbatabil."

Adica eu am flagship, dar, de ce toate lucrurile placute din viata sunt cu "dar" nu a inteles careva, asa ca lucram pe citatul autorului.
Deci telefonul este prea scump pentru ce poate, 1300 de lei pe un telefon care ar trebui sa coste 750 de lei este o aberatie parca pusa asa pe piata sa vada daca tine, daca cumpara careva.

Asa un prieten cu OnePlus tot se incapatana sa faca poze, telefonul face poze naspa, in comparatie cu Samsung si cu Iphone, ba, alea sunt poze facute cu o camera chinezeasca contaminata cu coronavirus si care ar trebui ingropata 15 metri sub pamant, preventiv sa nu cumpere alt fraieir.

#23
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 06.12.2006
Mda... Acum o sa avem un nou punct de reper în ale fotografiei... P40 lite

😊 Cică nu a simțit nevoia unui telefon mai puternic pentru treburile de zi cu zi... Pai depinde ce treburi face fiecare zilnic..

În fine...


Edited by tdan08, 08 March 2020 - 09:39.


#24
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Reclama platita... gagara ieftina
Seamana cu  honor v20 .
Oricum fara google de la mama lui nu prezinta interes

#25
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
cum se poate rezolva problema cu google la acest telefon ? Am un P10 lite iar În AppGallery nu văd nimic din ce folosesc în mod curent.

Edited by XAN, 09 March 2020 - 08:56.


#26
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Stai sa apara si cauti pe youtube cum sa instalezi magazinul google.
Discutia si problema in sine este aia legata ca tot timpul o sa trebuiasca sa cauti metode de a instala apps care nu au fost facute pentru telefonul asta.

Daca tot vrei suportul google si vrei sa treci pe un telefon mai nou de la Huawei, parerea mea ca mai bine cumperi Nova 5T.

Ce ma oftica pe mine si observ ca si pe majoritatea, ma oftica metoda asta a Huawei de a promova telefonul ca fiind foarte ieftin, cand telefonul pentru lipsa suport google si pentru ce ofera, 1300 de lei este un pret enorm.
Poate sunt care nu au prins perioada ANTE Android, cand fiecare producator avea sistemul lui de operare, Nokia cu Symbian, Samsung cu Bada si ce mai inventau pe acolo. Din punct de vedere al apps nu a fost o perioada prea buna si nu stiu daca cei care au prins perioada respectiva doresc sa se mai intoarca la asa ceva.

Edited by marianxtx, 09 March 2020 - 09:19.


#27
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Mereu au fost asa Lite-urile la inceput. Tin minte ca P10 lite a fost si pe la 1400 lei. Bine, tot cu 800 l-am luat de BF, la fel ca P30 lite.
Poate ca la 1000 e pretul corect. Ca midrange, mi se pare mai ok decat ce e la samsung. Bine, nu si acum cu disputa asta google

#28
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 06.12.2006
Toate Lite urile au început de pe la 1400 lei și au ajuns după un an jumate pe la 900 de lei. Ocazional la BF chiar la 800 - 850. Deci nu e un preț anormal pentru o "precomandă".

#29
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.08.2018
Si eu am un gust amar in legatura cu lipsa serviciilor Google, dar pana la urma exista viata si fara ei. Prea ne cramponam ca nu putem trai fara ei.

Daca e sa luam toate aplicatiile la rand, vedem ca dracul nu e asa de negru.

- Google Chrome. Eu Chrome nu folosesc nici pe PC, nici pe P20 lite-ul actual. Folosesc Firefox pe PC si Pure pe telefon. Mi se par mai rapide si mult mai potrivite pentru ce am eu nevoie.
- Google Play. Majoritatea aplicatiilor se gasesc si in AppGallery sau alte store-uri, deci se poate trai si fara Google Play. Evident, suntem obisnuiti cu el pentru ca au cea mai mare colectie de apk-uri, toate actualizate la zi.
- YouTube. Aici e o mare buba, cu totii folosim YT. Bine, pe telefon intru foarte rar, atunci cand imi trimite cineva sa arunc un ochi la ceva interesant. Si chiar si fara servicii google, youtube ruleaza la fel si in browser. Daca esti platitor de YT Premium, nu e de tine un telefon fara Google.
- GMail. Aplicatia asta chiar se poate inlocui foarte usor cu alta. Sunt destule aplicatii construite bine care pot suplini GMail-ul.
- Google Maps. Aplicatia asta o folosesc cel mai des. E utila fie ca sofer, fie ca pieton. Daca ca sofer ai alternativa Waze, ca pieton nu exista o aplicatie la fel de buna care sa te ghideze ce STB-uri sa iei, unde e straduta pe care o cauti, etc.
- Google Photo. Intru atunci cand vreau sa vad o poza facuta in urma cu mai multa vreme, inainte sa schimb telefonul, dar pot supravietuii fara. Si cred ca si multi dintre voi pot.
- Google Music. Nu o folosesc, nu stiu cati dintre voi o folosesc. Adica si aici pe forum am vazut destui abonati la Spotify sau utilizatori de Spotify free.

Deocamdata inca e ok P20 lite-ul, dar daca va ceda in urmatoarea perioada, lipsa Google nu cred ca va fi un impediment foarte mare a.i. sa nu imi iau P40 lite. Adica si acum imi face cu ochiul, dar parca nu as vrea sa schimb telefonul fara sa fie necesar.

#30
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pz7w25d5Gb8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Si legatura cu ...?

#32
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Ai urmărit filmul sau scrii doar asa sa te bagi in seama...?

Edited by birau1982, 10 March 2020 - 15:09.


#33
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
M-am uitat fara sonor...nu am prins reclama platita

Edited by botelucian, 10 March 2020 - 15:18.


#34
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Ok, vezi de la minutul 1 incolo...ce apare in filmuleț?

#35
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
imi cer mii de scuze nu m-am prins ca facea reclama la p40 lite , tarziu de tot .
chiar nu vroiam sa lezez
ma retrag
imi retrag cuvintele ideile si intentiile

#36
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Relax...nu e niciun stres. Am crezut ca faci misto.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate