Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Huawei P40 Lite

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#1
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Huawei P40 Lite devine oficial: costă 299 de euro, are 4 camere și CPU Kirin 810

Se pare că suntem în săptămâna din 2020 cu cele mai multe lansări de până acum. Doar în ultimele 48 de ore au debutat telefoane precum LG V60, LG Q51, Honor View 30 Pro și Honor 9x Pro, ca să nu mai vorbim de Huawei Mate Xs. Acum a sosit și Huawei P40 Lite, un telefon midrange cu camera quad în spate și care costă doar 299 de euro.Este primul model din gama P40, al cărei flagship P40 Pro debutează pe 26 martie la Paris. De fapt Huawei P40 Lite este un rebranding de Huawei Nova 6 SE, cel prezentat în decembrie în China. Măsoară 8.7 mm în talie și cântărește 187 de grame. Nuanța din imagini e o combinație de Breathing Crystal jos și un rozaliu sus în zona camerei principale. În fața avem un ecran IPS LCD de 6.4 inch, cu rezoluție Full HD+, dar și un screen to body ratio de 90.6%. În ecran este decupata o cameră selfie în colțul din stânga sus.

Link: mai.incet.cu.spamul.pe.scari.ro/stiri-telefoane/huawei-p40-lite-devine-oficial-costa-299-de-euro-are-4-camere-si-cpu-kirin-810
[ https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/20/02/huawei-p40-lite-ofic/-727/gsmarena_003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca ne laum dupa ce scrie pe gsmarena https://www.gsmarena...-news-41724.php ar trebui sa aiba o baterie 4,200 mAh, USB C, incarcator 40W.

#2
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Cat simpatizez eu Huawei,cat tin la ei... am avut si am telefoane de la acest brand dar... cu "pumnul in gura" dat de americani... si-au cam luat-o!
Am zis si eu ca... fara Google... ca harrr ca marrr... dar cand am intrebat la 2 banci unde am aplicatii ce-mi trebuiesc zilnic,am primit un raspuns halucinant:
"Noi NU dezvoltam aplicatii pentru terminalele ce nu au Android cu servicii Google incluse!" asa ca... "daca va achizitionati terminale de la Huawei cu Android "castrat", noi NU stam dupa DVS sa schimbam coduri sursa de programe dupa cum vor toti orezarii!" "Astea costa si ... cine suporta costurile aditionale"?
Si... AU DREPTATE!!! Din pacate... cu MARE parere de rau... cred ca Huawei P30 Lite va fi ULTIMUL telefon ce-l voi mai cumpara de la ei fiindca inca are serviciile de bun simt instalate pe el!
Daca nu vor ajunge la un rezultat cu Americanii... pe termen lung,cel putin la divizia de telefoane... o vor lua in mana! Deja au luat-o... rau de tot!

#3
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Stii cum este pe dispozitivele astea de buget? Te pomenesti ca app bancare pot sa nu mai asigure suport.
Cred ca aveam P8ite, p9 lite si la ceva timp aplicatia bancara nu a mai mers pe dispozitiv.

Asa si cu un telefon xiaomi, nu puteai sa instalezi aplicatia din cauza ca ei nu ofereau suport pentru toate modelele.

#4
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Și tot în același articol spune că, la precomenzi, se oferă gratuit o pereche de căști Freebuds 3, asa cum au făcut la precomenzile de la Mate 30 pro.

#5
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,691
  • Înscris: 28.02.2010
Huawei p40 lite este listat la altex cu prețul de 1.299 lei.

https://altex.ro/tel...tm_campaign=aff

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
http://www.huaweimob...huawei-p40-lite
Astia ofera castile ptr precomanda.

Quote

Cred ca aveam P8ite, p9 lite si la ceva timp aplicatia bancara nu a mai mers pe dispozitiv.
Am P8Lite si ultimul update de la banca ( saptamana trecuta ). La mine merge.
Probabil depinde de banca.

#7
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://lcdn.altex.ro/LP/ATX/LP%20CMS/HUAWEI/P40%20lite/Update/ATX_LP_22d90d9c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
De ce pe Huawei store din

- Spania vine la pretul de 1450 ron + Huawei Freebuds 3 cadou (valoare 800 ron cadou) ?
Attached File  Untitled1.jpg   149.68K   40 downloads

-Polonia - vine la pretul de 1100 ron + Huawei band 4 gratis (valoare 200 ron cadou)
Attached File  Untitled11.jpg   43.45K   35 downloads

...si lista poate continua, Romania fiind cea mai fraiera.

Multumim Huawei Romania pentru inca o teapa !!!

Edited by annddyy, 05 March 2020 - 02:11.


#9
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 07.01.2010
Scrie si la Huawei si întreabă...

#10
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
Ce sa faci cu el fără certificare Google... Nu merita nici sa te plătească sa îl cumperi

#11
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Am vrut sa scriu ca imi pare nitel cam mare pretul.
Cred ca asta este tactica Huawei Romania sa scoata telefoanele astea(p8, p9, 10. p20, p30, lite-urile) pe la 1200-1400 de lei si sa le bage la oferta cu 1000-800 de lei, de B.F. cred ca 100% o sa fie la 800 de lei.

Momentan este o chestie ca mai toate telefoanele au multe camere si Njde megapixeli dar doar cateva telefoane care se pot numara pe degete chiar au care decente, in rest sunt de o calitate slaba.
Asa banuiesc ca este si cazul lui P40 lite.

#12
fals

fals

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.04.2007

View PostTehnicianul090370, on 28 februarie 2020 - 03:34, said:

raspuns halucinant:
"Noi NU dezvoltam aplicatii pentru terminalele ce nu au Android cu servicii Google incluse!" asa ca... "

Scrie acest lucru undeva in contractul pe care il aveti cu banca?
Ideea este ca bancile sunt nesimțite si ar putea crea aplicatii pe care sa le poti descarca de la ei de pe site, nu neaparat dintr-un magazin, oricare ar fi el. Ar trebui sa conteze clientul si nu google play.
Dar ei vor sa castige bani nu sa produca aplicatii care sa ruleze pe diversele terminale pe care le au clientii.
Aberații.

Edited by fals, 06 March 2020 - 10:24.


#13
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Mai depinde si despre ce banca vorbesti, la ing poti intra pe homebank daca nu mai merge aplicatia.

Legat despre Huawei este o intreaga dilema pe tema asta. Ma gandesc ca daca, DACA, p40 lite era un telefon aflat la 700 de lei, te mai gandeai daca sa mergi pe mana unui telefon cu un soft strain.

#14
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostK-Bobby, on 04 martie 2020 - 10:37, said:

Huawei p40 lite este listat la altex cu prețul de 1.299 lei.

https://altex.ro/tel...tm_campaign=aff

Nu ti se pare cam mult pentru un telefon care are functiile unuia cu butoane?

La banii astia se pot cumpara xiaomi, moto, samsung, etc. echivalente la specificatii si cu toate aplicatiile functionale.

View Postfals, on 06 martie 2020 - 10:15, said:

Scrie acest lucru undeva in contractul pe care il aveti cu banca?
Ideea este ca bancile sunt nesimțite si ar putea crea aplicatii pe care sa le poti descarca de la ei de pe site, nu neaparat dintr-un magazin, oricare ar fi el. Ar trebui sa conteze clientul si nu google play.
Dar ei vor sa castige bani nu sa produca aplicatii care sa ruleze pe diversele terminale pe care le au clientii.
Aberații.

In orice contract nu scrie nicaieri ca banca are vreo obligatie sa asigure vreo aplicatie pentru telefon!
Bancile nu sunt nesimtite ci aplica "legea" (multi habar n-au ca exista protocol semnat intre Casa Alba si Cotroceni privind tehnologia americana de orice fel).

Edited by breitner, 06 March 2020 - 11:16.


#15
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
A comandat cineva pana acum? Ma bazaie fiică-mea ca ar vrea unul.Eu îi recomandasem nova 5t,dar ea nu, ii place asta.

Edited by xmariuS75, 06 March 2020 - 15:02.


#16
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
https://www.gsmarena...3&idPhone2=9996
Nu este asa de mare diferenta.

#17
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Nova 5t are procesorul de pe p30 pro
Din punctul meu de vedere mai ok ar fi nova, dar la copii nu prea  contează detalii de genul asta... Ei mai mult merg le partea estetică...

#18
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Gata, am plasat comanda la altex ptr fiică-mea, sakura pink. Sper sa fie multumita de el, asta a vrut, asta primeste.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate